Проблем со торенти

Член од
27 март 2009
Мислења
180
Поени од реакции
4
Го решив проблемот до сидерите било :)
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
Кога го ставам фајлчето во битторент, ми го дава во inactive..:// Решение?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.602
Поени од реакции
11.947
Кога го ставам фајлчето во битторент, ми го дава во inactive..:// Решение?
Мислиш не почнува со спуштање кога ќе го додадеш на листата на торенти у битторент?
Ако е тоа, има една опција у "преференци" (старт имидиатли или нешто слично), треба да е штиклирана за веднаш по додавањето да почне да се спушта торентот, мада оваа опција е по дифолт овозможена...или е нешто друго?
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
Мислиш не почнува со спуштање кога ќе го додадеш на листата на торенти у битторент?
Ако е тоа, има една опција у "преференци" (старт имидиатли или нешто слично), треба да е штиклирана за веднаш по додавањето да почне да се спушта торентот, мада оваа опција е по дифолт овозможена...или е нешто друго?
Тоа е, фала многу:)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.238
Поени од реакции
21.727
Истиот проблем е и кај мене. Користам uTorrent 2.0.2, и до пред околу 2 недели, подолг период не можев воопшто да влезам во Замунда, не ја отвараше страната. Потоа, успеав, и една недела се’ беше во ред, си симнував повторно. Неколку дена паузирав, не симнував ништо, и еве, сега пробав да симнам 2 различни филмови, со многу семиња, но торентот воопшто не почнува да се симнува. Знаете, прво стрелката е насочена надолу, и сина, за по некое време да стане црвена. И бројот и на семињата, и на цицачите, ми е по 0, и не ни мрднува од таа вредност. Инаку, корисник сум на CableTel интернет, веќе добри 3 години, а првпат ваквите проблеми со торентите се појавија годинава, пред 1 месец.
И кај мене исто тие 4 дена,,неможев ништо да симнам...Од денес е арен односно симнувам..
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.644
Поени од реакции
18.293
Не користете Уторент, има проблеми со новите верзии! Биторент е многу подбра опција у моментов! Иако може да се среди сепак зашто да се малтретираш со фиксови,да бараш решениа кога потоплно истото го имаш со Биторент само без мака за да го направиш да работи како што треба.

Не ве разбирам стварно..
 
T

Tetro

Гостин
Не користете Уторент, има проблеми со новите верзии! Биторент е многу подбра опција у моментов! Иако може да се среди сепак зашто да се малтретираш со фиксови,да бараш решениа кога потоплно истото го имаш со Биторент само без мака за да го направиш да работи како што треба.

Не ве разбирам стварно..
користам µTorrent и нема кај мене никакви проблеми :toe:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.644
Поени од реакции
18.293
Добро де не викам дека е морално да имаш проблеми но можно е јас целам на тие што се жалат од Уторент. Еве јас лично и еден мој другар имавме, кога инсталриав Биторент се си работи како што треба официјална е изјвата на креаторите на Уторент дека имаат проблеми со новите верзии но не кај секого. Исто како со драјвери за графичка карта на пример, може да бидат проблематични за многу корисници а кај некои да си работат добро, нели софтвер и се е можно :)
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
101
Поени од реакции
32
Дај некој нека ми каже на kickass како да го пројдам оноа чудо што ми бара да се регистрирам,пробав туториали од нет и јутуб неќе
Free Account Required
You must create a Free Account to download torrent
Create FREE Account
 

Kajgana Shop

На врв Bottom