Пријател е оној што знае се за тебе и покрај тоа се уште те почитува

Член од
27 септември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
1
Вистински пријатели?

Незнам зошто ама многу често се прашувам дали има онака баш ВИСТИСНКИ ДРУГАРИ..а одговорот секогаш ми иде накај НЕ..па ај малку да помуабетиме на оваа тема
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Незнам зошто ама многу често се прашувам дали има онака баш ВИСТИСНКИ ДРУГАРИ..а одговорот секогаш ми иде накај НЕ..па ај малку да помуабетиме на оваа тема
Зависи што подразбираш под вистински другар . . .
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Незнам зошто ама многу често се прашувам дали има онака баш ВИСТИСНКИ ДРУГАРИ..а одговорот секогаш ми иде накај НЕ..па ај малку да помуабетиме на оваа тема
Иам еден само ВИстински другар шо се вика.Доволен ми е.
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
1
Зависи што подразбираш под вистински другар . . .
што подразбирам..подразбирам некој со кој можеш ко човек да седнеш да направиш муабет..некогаш кога ке ти дојде све преку глава да можеш да му кажеш онака да си исфрлиш од себе..да можеш да збориш со него без да те потценува да ти се смее да те понижува..да е со тебе онака баш што се вика низ све..едноставно да е тука за разговор..да добро за лошо..да те разбира..да те почитува..а за обични другари има мн..дур им требаш тука се е после кој те врти 2 посто..сите се дургари дур имаат корсит..а после дур се свртиш ете ги одма со други јадат бурек за тебе
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
едноставно да не ти укопа секира у грб.... не за друго кој ке ја вади после
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Имам 4 вистински другарки...можам/ат да им/ми се обратат/ам во секое време да им помофнат и да ми помогнат во секое време да им дадам совет и да ми дадат совет заедно сме многу често и многу се сакаме:pipi:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Postojat,normalno,ti treba da si normalen i da ne ocekuvash premnogu od niv.
 
D

Daftie

Гостин
Може ти да си најдобар другар некому, или тој тебе, ама взаемно е МНОГУ ретко.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Има, ама малку се. Зависи и што подразбираш под ВИСТИНСКИ. Ако имаш преголеми очекувања, нормално дека ќе се разочараш во некој и ќе испадне дека нема вистински пријатели :smir:.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Imam vistisnka drugarka i presrekna sum poradi toa sto postoi.
definicija spored mene za vistinski prijatel e nekoj koj sto e so tebe vo loso da te utesi i svati posovetuva i da ti go podkrene egoto,vo dobro da spodeli i raduva za tvoite uspesi .
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Јас пак не разбирам што мислите со тоа,,да немате многу големи очекувања?

Верував дека постои додека не сфатив дека сум згрешила,,но сепак не можам заради тоа искуство да кажам дека не постои... Верувам дека постои но дека е многу ретко,,Дури и не можеме да бидеме сигурни дали вистинскиот пријател е навистина таков,,се додека не се увериме во спротивното..:pipi:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Незнам........
се дружев со едно момиче 9 години и на крај се заврши многу мизерно.А се знаеше за мене, све јас за неа(колку шо знам јас) и на крај се мизерно заврши,со едно здраво пошо ми пукна филмот, малце се праеше појќе од шо е паметна и заврши се. Али и сега ме фаќат носталгија да одам да ја гушнам, пошо се најтешко шо сум поминала до тогаш, таа ме тешела или слично без разлика на нејзините мани(некогаш и мнг ме навредуваше со лоши зборој)...ама после се, ретки се вистинските другарки, сепак , на многуте дечковците им се поважни или некоја сосем друга трета личност...пак ќе повторам-вистински другарки се многу ретки...фамилија само и никој друг нема да те издајт...:wink::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom