Пријавување во УЈП

Член од
12 декември 2010
Мислења
5.582
Поени од реакции
4.332
јас сеуште неможам
некаде пред две недел бев да се регистрирам


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 октомври 2018
Мислења
138
Поени од реакции
113
Обврска за регистрација во системот е-Персонален данок има секое физичко лице кое во текот на 2018 година остварило приходи по било кој основ (плата, регрес за годишен одмор, приходи од закуп, од добивки од игри на среќа, од странство и други приходи кои подлежат на оданочување со персоналниот данок на доход), заради прием на пополнетета Годишна даночна пријава (ПДД-ГДП) од УЈП, како и заради потврдување или коригирање на податоците за приходите и платениот персонален данок.
Истовремено, преку исполнување на оваа обврска граѓаните ќе имаат можност преку системот e-pdd.ujp.gov.mk да проверат дали приходите кои ги оствариле се соодветни во однос на искажаните од исплатувачите, а со цел да се спречи евентуална злоупотреба во врска со нивните лични податоци и примања.
линк
Фала многу, ова ми требаше.[DOUBLEPOST=1546231074][/DOUBLEPOST]
Дечки кажаа сите да се регистрираат во системот, што сами си ставате трн во здрава нога а вака, а онака дали требало?
Пензионери не треба да се регистрираат.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
2.939
Поени од реакции
2.509
Resetirav lozinka i mi stigna novata na mailot,ama nemozam da se najavam na stranata.Inace uredno mi e zaveren listot,eve go doma mi dreme so pecat :D
 
Член од
14 октомври 2018
Мислења
138
Поени од реакции
113
Resetirav lozinka i mi stigna novata na mailot,ama nemozam da se najavam na stranata.Inace uredno mi e zaveren listot,eve go doma mi dreme so pecat :D
Ист случај е и кај мене. Само што пробав да се логирам, со новата лозинка што ми стигна по email. Изгледа не им функционира системов.

  • Не е дозволена најава на неодобрен корисник.
  • Внесовте невалидни податоци. Најавата е неуспешна
 
Член од
28 август 2013
Мислења
1.179
Поени од реакции
1.967
Ист случај е и кај мене. Само што пробав да се логирам, со новата лозинка што ми стигна по email. Изгледа не им функционира системов.
  • Не е дозволена најава на неодобрен корисник.
  • Внесовте невалидни податоци. Најавата е неуспешна
Зошто ресетиравте лозинка?
Нели лозинката се внесуваше на старт, кога се креира профил?
 
Член од
14 октомври 2018
Мислења
138
Поени од реакции
113
Зошто ресетиравте лозинка?
Нели лозинката се внесуваше на старт, кога се креира профил?
Не се сеќавам дека сум креирал профил. Отидов прво на страната за нов корисник. Но ми јавува дека корисник со тој email и матичен веќе постои.
Помислив дека ми регистрирале од фирма затоа што таму ни бараа податоци, email итд. и ни дадоа формулар со кој треба да се оди во УЈП. Се тоа направив, сакав да се логирам, нормално не знам лозинка и побарав нова, ми стигна по email и не функционира.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
1.179
Поени од реакции
1.967
Не се сеќавам дека сум креирал профил. Отидов прво на страната за нов корисник. Но ми јавува дека корисник со тој email и матичен веќе постои.
Помислив дека ми регистрирале од фирма затоа што таму ни бараа податоци, email итд. и ни дадоа формулар со кој треба да се оди во УЈП. Се тоа направив, сакав да се логирам, нормално не знам лозинка и побарав нова, ми стигна по email и не функционира.
Можно е да имаат баг :D
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
2.939
Поени од реакции
2.509
Mene u UJP mi go napravija profilot,im dadov email i oni mi pisaa password.Koga stignav doma probav so nego nejkese i zatoa go resetirav,mi stiga novata lozinka na mail ama isto kako clenot pogore mi javuva ne e e dozvolena najava/vnesovte nevalidni podatoci .....
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
5.582
Поени од реакции
4.332
најверојатно време треба да помине
поготово ако рачно некој треба да ги одобри барањата


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.291
Поени од реакции
4.465
Одговараат и на меил, јас им пишав во саботата, ми одговориле денес. Ми одговорија дека сум регистрирана во системот. Еве го меилот info@ujp.gov.mk.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
5.582
Поени од реакции
4.332
Одговараат и на меил, јас им пишав во саботата, ми одговориле денес. Ми одговорија дека сум регистрирана во системот. Еве го меилот info@ujp.gov.mk.
а можеш да се логираш?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
На врв Bottom