Принципи на Економијата од Грегори Менкју

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Поштувам македонска литература, ама секогаш повеќе го сакам „изворниот код“...
Преводот на македонски е 4-то издание и по она што го видов не е баш најдобар. Па еве кој сака нека се почести со 6-то (најново) издание на англиски. (за оние кои имаат Kindle, книгава ја имам и во .mobi формат)
Код:
drop.st/TddjwJ
И нешто како бисер вредно и многу тешко за наоѓање (да бидам искрен, случајно налетав). Најновото издание на International Economics (9 издание, декември 2011) од Krugman и Obstfeld. 7-мото издание на книгава може да се најде и на македонски по нашиве библиотеки. Колку за споредба, книгата по која се учи на Економски факултет е од 2001 година, а од тогаш се случија ЧУДА во Меѓународната економија.

Код:
https://rapidshare.com/files/4116518478/krugi.zip
pass: kajgana
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Поштувам македонска литература, ама секогаш повеќе го сакам „изворниот код“...
Преводот на македонски е 4-то издание и по она што го видов не е баш најдобар. Па еве кој сака нека се почести со 6-то (најново) издание на англиски. (за оние кои имаат Kindle, книгава ја имам и во .mobi формат)
Код:
drop.st/TddjwJ
И нешто како бисер вредно и многу тешко за наоѓање (да бидам искрен, случајно налетав). Најновото издание на International Economics (9 издание, декември 2011) од Krugman и Obstfeld. 7-мото издание на книгава може да се најде и на македонски по нашиве библиотеки. Колку за споредба, книгата по која се учи на Економски факултет е од 2001 година, а од тогаш се случија ЧУДА во Меѓународната економија.

Код:
https://rapidshare.com/files/4116518478/krugi.zip
pass: kajgana
Oh boy, oh boy, the fun that gon' be had!
I am slightly aroused <3
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
15
Поени од реакции
8
Дечки ај ве молам некој ако може нека ја аплаудира пак од Менкју Грегори - Принципи на економијата или нека ми ја прати на скајп ве молам најмногу многу ми е потребна
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
47
Поени од реакции
22
Ај ве молам и јас ако можете пак да ја аплоадирате книгата Принципи на економијата - Грегори Менкју или на скајп ако можете не е проблем.
 

Muki-20

Маркетинг и финансиски консултант
Член од
12 мај 2012
Мислења
253
Поени од реакции
72
Почитувани, ве молам доколку ја имате книгата Принципи на Економијата во pdf формат или пратетеми линк за да ја снимам. Ви благодарам однапред.
 
Член од
12 ноември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Некој кој ја има книгава во ПДФ? Мкд. верзија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom