Принципи на Економијата од Грегори Менкју

Член од
11 јули 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
Дали ја има некој оваа книга како pdf на македонски и дали може да ја прикачи?
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
Jas ja imam ovaa kniga vo pdf format odlicna e ama 200mb e ... ke mora da ti ja ispratam preku skype ajde pm me pa ke se dogovorime
Прикачија тука ако можеш www.sendspace.com , мислам дека вака подобро ќе биде зошто со скајп би идело ептен споро...
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
18
Поени од реакции
15
Jas ja imam ovaa kniga vo pdf format odlicna e ama 200mb e ... ke mora da ti ja ispratam preku skype ajde pm me pa ke se dogovorime
Друже дали би можел и да ми ја дадеш и мене книгава, не можам да ја најдам низ нетов..? Ќе ти бидам благодарен!
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
http://ekonomski.wordpress.com/2010/10/28/принципи-на-економијата-грегори-менк/


Za site
--- надополнето: 18 септември 2012 во 01:00 ---
Ups .. не работи линкот.... го повикувам колегата што го одржува блогот да ја реаплоадира книгата. Знам дека ја чита кајганава...

Инаку јас постирав на блогот под име Икуномист .. ама сега дипломирав и повеќе не се замарам...
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
http://ekonomski.wordpress.com/2010/10/28/принципи-на-економијата-грегори-менк/


Za site
--- надополнето: 18 септември 2012 во 01:00 ---
Ups .. не работи линкот.... го повикувам колегата што го одржува блогот да ја реаплоадира книгата. Знам дека ја чита кајганава...

Инаку јас постирав на блогот под име Икуномист .. ама сега дипломирав и повеќе не се замарам...
Ај те молам ако ја имаш книгава во PDF формат закачија негде и остај линк за да може кој сака да ја спушти , Фала однаред!
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
18
Поени од реакции
15
http://ekonomski.wordpress.com/2010/10/28/принципи-на-економијата-грегори-менк/


Za site
--- надополнето: 18 септември 2012 во 01:00 ---
Ups .. не работи линкот.... го повикувам колегата што го одржува блогот да ја реаплоадира книгата. Знам дека ја чита кајганава...

Инаку јас постирав на блогот под име Икуномист .. ама сега дипломирав и повеќе не се замарам...

Ај честито дипломирање ама дај те молам позамарај се уште малце, качи ја пак или да ти дадеме скајп, фејс или сл. :)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Дечки де ако сакате пуштете ја книгата...макар и преку скајп и сл....бидејќи стварно ќе ни биде од корист.

leandra ако случајно ја имаш,или знаеш некој што ја има,би ти бил благодарен ако успееш некако да ми ја пратиш.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Ај честито дипломирање ама дај те молам позамарај се уште малце, качи ја пак или да ти дадеме скајп, фејс или сл. :)
Не можам да ја најдам никаде по компјутеров.. А ја имав...
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
18
Поени од реакции
15
Ке ви ја прикачам денеска покасно некое време

Тууууу, пред неколку дена ја копирав и ми земаа 1000 денара, Килиан, бавно реагираш еј :)
Туку стави ја за другите да не фрлаат пари по фотокопири. Инаку за тие кои имаат намера да ја читаат, нека знаат дека преводот не е баш најсолиден и дека е убаво да ја имаат и на англиски за да ги препрочитаат нештата кои на македонски изгледаат како да немаат смисла. На англиски ги има на форумов во темата

„Макроекономија“ - Бурда и Шарол, „Принципи на Економијата“ - Грегори Менкју
 

Kajgana Shop

На врв Bottom