Примитивно племе за прв пат се среќаваат со бели луѓе!

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
False. Tret kontakt. Videovo na forumot.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Само го потврдува моето мислење дека колку повеќе човекот се модернизира, толку попримитивен станува.o_O Се што ќе пипне уништува, не знае да ги остави останатите на раат, без разлика дали се тоа различни луѓе, животни и природа. Подеструктивно нешто од “цивилизиран“ човек нема на светов. Да ме изеде лав, нема да ми е жал, знам дека го направил тоа инстиктивно зашо бил гладен, а човек може да ме убие онака, пошо му е ќеиф. Човештво...:cenzura:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не се секирај, онаму каде што живеат лавовоите сончево е секој ден :LOL:
Нема врска сончево/облачно, не го сакам месецот во било која форма без разлика дали паѓало дожд или пукало сонце...:ROFLMAO:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Нема врска сончево/облачно, не го сакам месецот во било која форма без разлика дали паѓало дожд или пукало сонце...:ROFLMAO:
Ех, штета. Баш лавовите тој месец го обожаваат :), влегуваат во друг ритам. Може нема ни да те изеде, ако ...

Што знам, може нема да ти се допаѓа алтернативата, па ќе му се ставиш сама во чељуст :D
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
Ок, темава стана премногу "настранична" за мене....:cautious:
 
V

Vollstandig

Гостин
Заприметив дека домородциве имаат посредена коса и брада од овој белецов што се глупира пред нив. Коментарот на јутуб со најмногу лајкови е:

The half of the tribe's member died within 1 month in flu, and other disases, and the other half of the tribe burned down the forrest with the newly acquired matches, and cut the remaining trees... They give them quick rice (which is Made in China), lot of plastic (which is totally unnatural), and a knife. Why do we have to discover everything? Why can't we let people live their original life?
Потреба од модернизирање, маде голо.Научи ги прво шо навики имаат, кој се шо се, научи јазик, па прашај ги што им треба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom