Префрлување од гимназија во електротехничко средно училиште

Bondon

elon musk
Член од
8 септември 2018
Мислења
29
Поени од реакции
43
Здраво на сите, прва година се запишав во гимназија, подрајче Природно-математичко А, годината ја завршив и имам желба да учам на електротехничко средно училиште, попрецизно, компјутерска техника и автоматика во СЕТУ Михалјо Пупин. Информации во врска со процесот, процедурата и условите за запишување на друга струка. Дали има период кога е можно, а кога не. Кои предмети треба да се полагаат за да се спроведе уписот. Дали има формулари, документи кои се задолжителни за пополнување и сл.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Здраво на сите, прва година се запишав во гимназија, подрајче Природно-математичко А, годината ја завршив и имам желба да учам на електротехничко средно училиште, попрецизно, компјутерска техника и автоматика во СЕТУ Михалјо Пупин. Информации во врска со процесот, процедурата и условите за запишување на друга струка. Дали има период кога е можно, а кога не. Кои предмети треба да се полагаат за да се спроведе уписот. Дали има формулари, документи кои се задолжителни за пополнување и сл.
Најдобро да си прашаш директно во школото каде сакаш да се префрлиш, најточни информации ќе добиеш :)
 

Bondon

elon musk
Член од
8 септември 2018
Мислења
29
Поени од реакции
43
Најдобро да си прашаш директно во школото каде сакаш да се префрлиш, најточни информации ќе добиеш :)
Да, да, тоа секако. Но, како предзнаење информативно сакав да дознаам делумни информации. Но во право си, таму ќе ти кажат најточно
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.476
Поени од реакции
40.367
зошо тоа би го правел? Го фрлаш потенцијалното образование у вода. Тие школи не се ни приближно квалитетни како гимназија. Со гимназија поготово математички смер можеш многу лесно било шо да студираш после у таа бранша. Плус социјализацијата ќе ти биде никаква, пендрек парти. Ти кажувам пошто ја сум бил у техничко, и не вреди едни од најубавите години да ги трошиш у такво место.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.274
Поени од реакции
5.400
Терај си гимназија, неспоредливо е со стручните, кажувам од поглед на средина...но ако немаш план да студираш после средно и сакаш да се вработиш одма по струка, префрли се.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
зошо тоа би го правел? Го фрлаш потенцијалното образование у вода. Тие школи не се ни приближно квалитетни како гимназија. Со гимназија поготово математички смер можеш многу лесно било шо да студираш после у таа бранша. Плус социјализацијата ќе ти биде никаква, пендрек парти. Ти кажувам пошто ја сум бил у техничко, и не вреди едни од најубавите години да ги трошиш у такво место.
Немој другите да ги споредуваш со себе. Едно исто нешто двајца различно го доживуваат.
Ем детто нешто сасвим друго праша. Он си веќе решил.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
За точната процедура ќе мораш да прашаш во школото.

До сите останати: Михајло Пупин не е истото школо од времето кога Аце Нинџа учеше таму, смалете доживљај. Школото е станато вистински гик центар. Таму ќе има повеќе соученици на иста мисија како и него, да станат ѕвер програмери.

И во врска со жените, направете ги парите жените сами ќе си дојдат (после ќе имаш мака да видиш која стварно те сака а која е само спонзоруша, ама тоа е мака за после).
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.967
Поени од реакции
17.799
За точната процедура ќе мораш да прашаш во школото.

До сите останати: Михајло Пупин не е истото школо од времето кога Аце Нинџа учеше таму, смалете доживљај. Школото е станато вистински гик центар. Таму ќе има повеќе соученици на иста мисија како и него, да станат ѕвер програмери.

И во врска со жените, направете ги парите жените сами ќе си дојдат (после ќе имаш мака да видиш која стварно те сака а која е само спонзоруша, ама тоа е мака за после).
Може ќе има неколку соученици со мисија да станат ѕвер програмери, ама повеќето ќе се со мисија да станат Аце Нинџа :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom