Престани да хрчиш, не можам да спијам!

Член од
2 февруари 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo do site...
jas baram pomos od nekoj,a od Vas... sto znae da kaze: KOE SREDSTVO ILI NAPRAVA ILI NEZNAM STO E NAJEFIKASNO PROTIV HRCENJETO ???
Posto jas ne e samo za hrcenjeto , jas SE GUSAM GUBAM VOZDUH, NE DISAM PO 2 min,, ME NEMA i poslem toa veke koga ke stanam od spienje jas si imam problemi so srceto, se cuvstvuvam kako da sum dosol poslem 10 casovna rabota od rudnik, a ne kako da sum stanal od spienje...
Poradi valjda nedovolno vnesuvanje na kislorod ili kako da go narecam srceto se machi celito period sto spijam jas go macam srceto i stom stanam od spienje JAS IMAM ARITMIJA TAHIKARDIJA, ova e sekojdnevno kaj mene, mi trebaat ubavo 2-3 casa za da go sredam ritamot na srceto... Baram nacin nekoj koj sto znae neka kaze ili pak neka pise na
Skype: Stanko-san
Facebook: Stanko Nikolovski
Mob: 070-221-311
Vi Blagodaram odnapred za sekoja dadena izjava... bi mi bila korisna...
Pozz do site vas...
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Zdravo do site...
jas baram pomos od nekoj,a od Vas... sto znae da kaze: KOE SREDSTVO ILI NAPRAVA ILI NEZNAM STO E NAJEFIKASNO PROTIV HRCENJETO ???
Posto jas ne e samo za hrcenjeto , jas SE GUSAM GUBAM VOZDUH, NE DISAM PO 2 min,, ME NEMA i poslem toa veke koga ke stanam od spienje jas si imam problemi so srceto, se cuvstvuvam kako da sum dosol poslem 10 casovna rabota od rudnik, a ne kako da sum stanal od spienje...
Poradi valjda nedovolno vnesuvanje na kislorod ili kako da go narecam srceto se machi celito period sto spijam jas go macam srceto i stom stanam od spienje JAS IMAM ARITMIJA TAHIKARDIJA, ova e sekojdnevno kaj mene, mi trebaat ubavo 2-3 casa za da go sredam ritamot na srceto... Baram nacin nekoj koj sto znae neka kaze ili pak neka pise na
Skype: Stanko-san
Facebook: Stanko Nikolovski
Mob: 070-221-311
Vi Blagodaram odnapred za sekoja dadena izjava... bi mi bila korisna...
Pozz do site vas...
Odi kaj stomatolog i pobaraj da ti napravat sprava, kako vilica plasticna za da ti go drzi jazikot na mesto, golem procent od tie sto hrcat se gusat radi toa sto jazikot im odi nanazad i vozduhot ne moze da projde.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Сега најново има во една приватна ординација за уво,нос и грло што го рашава овој проблем.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
ај да пишам може на неој ке му помогне. хрчам како слон, пред некој ден нарачав и ми стигна snore terminator, вчера прв пат спиев со него, и не ми се верува дека не сум хрчел воопшто. сопругата ми вика дека 20 пати станала да ме провери дали се е во ред бидејки е научена на постојана галама од моето хрчење. е сега, и мене ова ми кажаа и јас кажувам, има неколку вида на овакви прстени кој што коштаа 200-300 денари, е овие не ги бива, додека овој што јас го купив и ми помогна кошта околу 3000 денари. еве доколку ве интересира од тука го порачав: http://najpreporacano.com/snore/4133/?utm_source=FB&utm_medium=cpc&utm_content=000-P-019-911-SnoreTerminator-243-2718-64-3963-male-35-40&utm_campaign=000-P-019-911-SnoreTerminator-MK#
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
ај да пишам може на неој ке му помогне. хрчам како слон, пред некој ден нарачав и ми стигна snore terminator, вчера прв пат спиев со него, и не ми се верува дека не сум хрчел воопшто. сопругата ми вика дека 20 пати станала да ме провери дали се е во ред бидејки е научена на постојана галама од моето хрчење. е сега, и мене ова ми кажаа и јас кажувам, има неколку вида на овакви прстени кој што коштаа 200-300 денари, е овие не ги бива, додека овој што јас го купив и ми помогна кошта околу 3000 денари. еве доколку ве интересира од тука го порачав: http://najpreporacano.com/snore/4133/?utm_source=FB&utm_medium=cpc&utm_content=000-P-019-911-SnoreTerminator-243-2718-64-3963-male-35-40&utm_campaign=000-P-019-911-SnoreTerminator-MK#
Може ќе те разочарам,ама мојот сопруг не виде некој аир;)
И понатаму рчи....незнам колку шуми исече:)
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
еми сеа и си пишува дека не е 100% ефективен, според тестирање 70%-80% од тие што тестирале биле успешни, вие за жал сте во другите 20%-30%. мада и мене се уште не ми се верува и си мислам дека минатава ноќ така ми се има погодено, али ај ке видиме понатаму. мада јас си направив припрема пред да си легнам, може и тоа помогна. значи не јадев (пошто увек јадам у кревет пред да спијам), исчачкав нос комплетно, се инхалирав со физиолошки раствор и на крај си ставив и малку капки за нос, па тек после тоа си легнав.

и ко шо реков, ке тестирам вечер пак па ке соопштам резултати, морам да го решам ова, не за друго децата не сакаат да спијат со мене.... тато многу 'Лчиш и метак кај мајка им. :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Zdravo do site...
jas baram pomos od nekoj,a od Vas... sto znae da kaze: KOE SREDSTVO ILI NAPRAVA ILI NEZNAM STO E NAJEFIKASNO PROTIV HRCENJETO ???
Posto jas ne e samo za hrcenjeto , jas SE GUSAM GUBAM VOZDUH, NE DISAM PO 2 min,, ME NEMA i poslem toa veke koga ke stanam od spienje jas si imam problemi so srceto, se cuvstvuvam kako da sum dosol poslem 10 casovna rabota od rudnik, a ne kako da sum stanal od spienje...
Poradi valjda nedovolno vnesuvanje na kislorod ili kako da go narecam srceto se machi celito period sto spijam jas go macam srceto i stom stanam od spienje JAS IMAM ARITMIJA TAHIKARDIJA, ova e sekojdnevno kaj mene, mi trebaat ubavo 2-3 casa za da go sredam ritamot na srceto... Baram nacin nekoj koj sto znae neka kaze ili pak neka pise na
Skype: Stanko-san
Facebook: Stanko Nikolovski
Mob: 070-221-311
Vi Blagodaram odnapred za sekoja dadena izjava... bi mi bila korisna...
Pozz do site vas...

Што јадеш, каква диета и колку си тежок?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Боби сега сто души ќе ти хрчат во ќелија hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
 

Kajgana Shop

На врв Bottom