Преспав (прв македонски “сит-ком“)

Член од
31 март 2013
Мислења
253
Поени од реакции
142
4-та сезона на Преспав од 18 декември на Националната телевизија. Потврдено е дека и оваа година ќе има новогодишно шоу со Преспав.
*според мене не е веќе интересно по втор пат.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
4.679
Се враќа изгледа Владо, во официјалниот трејлер го има неговиот глас.

Еве плус и еден тизер
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
5.961
Поени од реакции
4.755
се враќа курац, Џамбазов мал да не ти е па да не ти се гледа?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
4.679
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.409
Поени од реакции
3.037
Новиве 2 епизоди беа топ.
Колку епизоди ќе има оваа сезона?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
4.679
Се надевам дека покрај апликација ќе имаат веб страна а и апликацијата да е достапно за телевизорите со Android ОS. На мобилен на тие помали екрани не е толку добро за гледање. Ајде на таблет е поголем екранот ама на мобилен е ужасно.
 
Член од
2 февруари 2008
Мислења
93
Поени од реакции
13
Се надевам дека покрај апликација ќе имаат веб страна а и апликацијата да е достапно за телевизорите со Android ОS. На мобилен на тие помали екрани не е толку добро за гледање. Ајде на таблет е поголем екранот ама на мобилен е ужасно.
Све ќе има, стрпете се.
Автоматски споено мислење:

Новиве 2 епизоди беа топ.
Колку епизоди ќе има оваа сезона?
19+новогодишна
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
4.679
Све ќе има, стрпете се.
Би било интересно после сезонава на Преспав Охо да почне да снимаат некоја серија со посериозна тема. Нашиве комшии србите такви серии снимија и прикажаа доста овие 2-3 години.

Ете го имаме Фамилија Марковски како таква серија со посериозни теми но сепак сметам дека и Охо може да направи нешто такво па дај боже и подобро спакувана серија.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.409
Поени од реакции
3.037
Емра Куртишова вистински е ромка или само во серијава е?
 
Член од
31 март 2013
Мислења
253
Поени од реакции
142
Емра Куртишова вистински е ромка или само во серијава е?
Да, ромка е. Пред некоја година ја вратија од аеродром оти мислеа дека ќе бара азил во Германија.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.409
Поени од реакции
3.037
Да, ромка е. Пред некоја година ја вратија од аеродром оти мислеа дека ќе бара азил во Германија.
Да, сега видов. Ја дискриминирале кажала во интервју. Во 2014 година се случувало тоа.

 
На врв Bottom