Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
Мене ми се муабетите оклу 30 биолаборатории посебно интересни. Овие американциве си играат кур со планетава и луѓето, ја мислам доста им беше.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.838
И Русиве честитале дн на независност вчера.
Честитале со убивање 25 цивили на железнилка станица.Т.н. ,,моќна"руска армија пошто се посра у гаќи и дојде до статус кво и неможе на бојно поле ,се почесто ќе гаѓа цивилни објекти и точки и ќе убива цивили,надевајќи се дека така ќе ја деморализира Украина.Типично курвински,како што и се очекува од вештерката Путинка.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.990
Поени од реакции
11.934
Честитале со убивање 25 цивили на железнилка станица.Т.н. ,,моќна"руска армија пошто се посра у гаќи и дојде до статус кво и неможе на бојно поле ,се почесто ќе гаѓа цивилни објекти и точки и ќе убива цивили,надевајќи се дека така ќе ја деморализира Украина.Типично курвински,како што и се очекува од вештерката Путинка.
Ова во моментов од капацитетот што имаат да го искористат е ништо, имам чувство дека зимово можеби ќе прерасне на нешто повеќе од Украина.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Русите решија да ја преземат контрофанзивата на Украинците од Херсон. Николаев е под опасност да биде отсечен.
:kuracc:
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
972
Поени од реакции
2.300
Честитале со убивање 25 цивили на железнилка станица.Т.н. ,,моќна"руска армија пошто се посра у гаќи и дојде до статус кво и неможе на бојно поле ,се почесто ќе гаѓа цивилни објекти и точки и ќе убива цивили,надевајќи се дека така ќе ја деморализира Украина.Типично курвински,како што и се очекува од вештерката Путинка.
Русите напредуваат на терен, повеќе ми изгледа Украинците дека се во очај чим “сеат“ мини низ Доњецк и прават атентанти на цивили

 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.222
Поени од реакции
35.833
Вакви мини да фрлаа Русите по украинските градови, тоа ќе беше траорно да се гледа по светските медиуми. Ќе се јавуваа од терен, ќе ги сликаа, ќе викаа експерти по емисии да ги анализираат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom