Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    679
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
Па добија нови дронови Украинците. Јас искрено не знам точно што значи воздушна надмоќ. Гледам дека Русите слободно летаат, мада може да има некој стингер рачен или како се викаа тие противвоздушните. А за да имаш контрола мислам дека не значи дека не треба да користиш ПВО, баш напротив ПВО системите ти ја даваат контролата.
Искрено брат од што живееш со толку слободно време.

Ова од љубомора те прашувам не ти праам филмови.

И ја иам слободно време ехее, ама па 3-5 саати активни мора да се напраи бар минималка да дишиш на раат и да гледаш што се дешава со пуканки ама ТИИ или си ја наредил за век или ова ти е работа.

Свака част.
 
Член од
5 март 2022
Мислења
103
Поени од реакции
175
Костич, сеуште си тука бе? Дај да те префрлиме до граница, ќе одиш да војуваш како платеник. Ќе добиеш добра сума, посекако кур те боли, ќе издуваш неколку џоинти и се ќе ти биде полнорамно, ќе си мислиш Call of Duty играш.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.318
Поени од реакции
11.916
Прегледај го приврзокот 323934

Франција денес. Кој беше под санкции?? :pipi:
Нека удрат уште јаче бее. 115 и 118 се цените денешни. Уште мрмљлаат за уште санкции. Ќе оди ова над 130 за барел. Не знам што ќе биде плафонот, ама опасност од рецесија.
Таман десерт за претходниве две години под пандемија.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.774
Поени од реакции
26.340
Искрено брат од што живееш со толку слободно време.

Ова од љубомора те прашувам не ти праам филмови.

И ја иам слободно време ехее, ама па 3-5 саати активни мора да се напраи бар минималка да дишиш на раат и да гледаш што се дешава со пуканки ама ТИИ или си ја наредил за век или ова ти е работа.

Свака част.
Не ми е ова работа, ми трпи малце работата, ама има кој да работи за мене :)

Иначе овој конфликт заслужува внимание, тука многу работи ќе станат јасно за иднината.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.774
Поени од реакции
26.340
Ова не ми личи на џавелин мене, што е ова знае некој ?

Иначе го разгледав профилот и постовите. Па овој само денеска има постирано дека Русите изгубиле 200 парчиња оклопни возила. Мислиш дека според тоа што е на терен е реално тоа?
 
Последно уредено:

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.012
Поени од реакции
4.193
Член од
5 март 2022
Мислења
103
Поени од реакции
175
Путин и Шојгу велат дека се‘ оди според планот и дека ќе одат „до крај„. Некои членови на форумов посочуваат дека работава им заглавила на Русите.

Според мапава, ќе да е она првото...
Многу гледаат CNN, затоа така посочуваат дека работата заглавила. Не се они криви.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.774
Поени од реакции
26.340
Путин и Шојгу велат дека се‘ оди според планот и дека ќе одат „до крај„. Некои членови на форумов посочуваат дека работава им заглавила на Русите.

Според мапава, ќе да е она првото...
Генерално не знаеме што се случува на терен, јас можат да кажам само едно, според напредувањето за 9 дена Русите имаат страшен успех. Дали имаат големи загуби или не, незнам. Мое мислење е дека немаат, мислам дека имаат толку колку што пријавија.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.291
Поени од реакции
18.119
Ова не ми личи на џавелин мене, што е ова знае некој ?

Иначе го разгледав профилот и постовите. Па овој само денеска има постирано дека Русите изгубиле 200 парчиња оклопни возила. Мислиш дека според тоа што е на терен е реално тоа?
Абе RPG е :)
Го постирав чисто детал од битките што се водат.

Иначе последици од санкциите Токио - Лондон.

1646442512923.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom