Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.135
Поени од реакции
26.826
Јас не реков ништо за интелектуалниот капацитет на Русите или Балканците, туку за квалитетот на Универзитетите. Врвните американски Универзитети се светосни години пред сите други.
Па тоа го реков и јас, тоа што за Руските универзитети е бачелор, по автоматизам го признаваат како мастер на западен универзитет. Тоа многу збори за квалитетот.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.740
Поени од реакции
12.184
Interesno kako poedinci se palat na video na pratenik od AfD a od druga strana obvinuvaat deka Ukraincite se nacisti zatoa morale da vlezat Rusite. Licemerie pogolemo nego toa od zapadot.
Неонацизмот го има скоро сегде Европа Америка... И во Русија дури. Кај нас нешто пробуваа. Проблем е ако вршат реално масовни ликвидации како овие што ги читам (досега не сум читал за нив), азовите.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.080
Поени од реакции
41.370
:lolzz::lolzz:
Ova e kako Yotaphone ,unikatniot ruski smartphone deka utepa site konkurenti.
Epa kupi si gi.
Прегледај го приврзокот 323735
брат, го потековте со тие западни комодитети како ајфоун и сличи будалаштини. Досадни тролови што не зборат ништо околу политичката ситуација него колку русите ќе страдале најновиот ајфоун што немале да го купат.
 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
Па тоа го реков и јас, тоа што за Руските универзитети е бачелор, по автоматизам го признаваат како мастер на западен универзитет. Тоа многу збори за квалитетот.
Мене ова не ми е многу верно, ама бидејќи не знам ништо за ова, може некој линк да ми дадеш да прочитам? Генерално западните универзитети одвисоко ги гледаат универзитетите од источна Европа, па ми е ова многу неверојатно. Не велам дека не е вистина, ама многу е неверојатно.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.156
Поени од реакции
18.069
Мене ова не ми е многу верно, ама бидејќи не знам ништо за ова, може некој линк да ми дадеш да прочитам? Генерално западните универзитети одвисоко ги гледаат универзитетите од источна Европа, па ми е ова многу неверојатно. Не велам дека не е вистина, ама многу е неверојатно.
Универзитетите да, студентите не. Генерално важат за добри математичари.
Факултетите им се сиромашни, лабараториите со стара опрема и тн. Ама теоријата си е таа.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Сега да сме реални да не беа нацистите, за ракети и млазни авиони, американциве и русиве можеа да сонуваат само. Истото важи и за атомската бомба.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.624
Поени од реакции
12.530
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.572
Поени од реакции
13.920
Жестока битка се води во Енерходар, од тоа што сс гледа на групите на телеграм.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.135
Поени од реакции
26.826
Мене ова не ми е многу верно, ама бидејќи не знам ништо за ова, може некој линк да ми дадеш да прочитам? Генерално западните универзитети одвисоко ги гледаат универзитетите од источна Европа, па ми е ова многу неверојатно. Не велам дека не е вистина, ама многу е неверојатно.
Немора да бараш линкови, доволно е само ако имаш роднини повозрасни што завршиле електро пред 30тина години да ги прашаш како им ја вреднуваат дипломата на запад. Русија уште го нема укинато тој модел на обвразование (барем не им беше пред 7-8 години).
Автоматски споено мислење:

Сега да сме реални да не беа нацистите, за ракети и млазни авиони, американциве и русиве можеа да сонуваат само. Истото важи и за атомската бомба.
Не е вистина ова, во модерно време (ако ги изоставиме Кинезите и нивната употреба на барутот) Не се пионери во ракетна индустрија Германците, туку Русите. Имај во предвид дека ја имале каќушата многу пред фау ракетите.
 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
Немора да бараш линкови, доволно е само ако имаш роднини повозрасни што завршиле електро пред 30тина години да ги прашаш како им ја вреднуваат дипломата на запад. Русија уште го нема укинато тој модел на обвразование (барем не им беше пред 7-8 години).
Чекај сега, да не одиме во водите на рекла казала. Рече дека бачелор од руски факултет на технички науки се признава како мастерс на запад. Јас мислам дека тоа е лага. Тоа значи дека ако одиш со бачелор од руски универзитет на Оксфорд или Кембриџ можеш да конкурираш за доскторски студии, пошто нели ти признаваат бачелор како мастерс.

Ама ич не ми се верува ова, ептен детски муабет ми е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom