Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.596
Поени од реакции
3.709
pa taka nekako... stom moze raketi moze i borbeni avioni a i civilni ne e nekoj problem toa... sukhoi pravi patnicki avioni, lesno ke gi odrzuva ovie.
Аха , имат Suchoi Superjet ,коj е вакво губре невидено ,па и самите руси не сакат да го користат.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.253
Поени од реакции
8.883
Линкове и докази за сите тиа искази?
Русите еден компјутер со параметри од 90-те години на минатиот век не
не можат да произведат и продуцират ,ама NUMBER ONE са :pos: :tapp:
Koj ти ја полни главата со вакви глупости?


1646323815795.png





1646324351891.png
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.509
Поени од реакции
4.629
Олаби малку и наспи се ,тресеш зелени на килограми деновиве.
Ке ми треба после цела недела да ти репоствам сите скрииншотове со сите ,,бисери,,.
Поздрав
Како напредуе впишувањето на волгарите во пусулчето од „република нашата земја„?...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.135
Поени од реакции
26.826
Уште едно видео каде американски полковник го кажува истото, дека уште пред 15 години е укажувано за ова.
Меѓу другото смета дека од одредени причини (кажува и зашто) треба да дигнат буквално раце од Украина. Толку од поддршката. Нешто како германското кфор во 2000/2001 кога "не чуваше" па се тргна за да се распореди учк/ана.
Луксембург е една од најбогатите држави во ЕУ според бдп по човек е прва со над 100 илјади долари, а не произведува компјутери.
Уште не можам да се соземам од видеово. Испадна работата цел наратив на Бајден бил за публика, ги насска Украинците да гинат, ја насска цела Европа да ги вооружува Украинците и излегува офицеров и им вика дека терба да стојат настрана во оваа ситуација :)

Аууууу страшно... Да ми је знати како им е на балтичкиве земји што се затрчаа да ги вооружуваат Украинците... Да не си им у кожа... КОШМАР!!!
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.572
Поени од реакции
13.920
Interesno kako poedinci se palat na video na pratenik od AfD a od druga strana obvinuvaat deka Ukraincite se nacisti zatoa morale da vlezat Rusite. Licemerie pogolemo nego toa od zapadot.
Замисли вистината ја кажува, како ли се осмелил, фашист ни еден.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Аха , имат Suchoi Superjet ,коj е вакво губре невидено ,па и самите руси не сакат да го користат.
Дај бе гледај си мистријата, стиропорот, нешто што разбираш!
Далеку си од авијација!
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.051
Поени од реакции
24.028
Аха , имат Suchoi Superjet ,коj е вакво губре невидено ,па и самите руси не сакат да го користат.
imaat... sega ke go unapredat delumno so tehnologiite na boing i airbus delumno so svoi inovacii.... mesto miljardi da frlaat na americki i evropski avioni ke go sredat svojot.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.135
Поени од реакции
26.826
Имам чувство дека од санкцииве највеќе ќе го јаде ЕУ, можеби и целата поента е да го јаде ЕУ, или Немачка...
Ај оди една страна наназад и погледај го видеото, да не испадне на крај ни санкции ни бутур да нема.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.464
Поени од реакции
22.062
Замисли вистината ја кажува, како ли се осмелил, фашист ни еден.
Da? Vistinata ja kaza? Zaboravi da kaze koj gi ubiva tie decinja koj gi spomna. Rusofilska partija na Germanski fasisti. Cudni konstelacii nosat ovie vreminja.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.572
Поени од реакции
13.920
Новости:

Воздушни напади со авиони и хеликоптери на обалата кај Одеса.

Стотина руски возила влегоа во Енерходар, област Запорожје.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
999
Поени од реакции
3.989
УЧК се пријавиле да војуваат во Украина

IMG_20220303_172138.jpg
 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
Техничките факултети, на постдипломски низ Европа, Русите и Белорусите број еден, Иран, Ерменија, Украина број два, Балкан број три, Индија, Пакистан на исто ниво со западните студенти, Кина многу лош просек. Рачунај на пример КУ Лувен е еден од најдобрите технички школи. Ова од прва рака. Како за информација она што е бачелор во Русија на технички факултет се признава како мастер на запад.

Белорусија денеска платата на еден ИТ инжинер во Белорусија се мери со платата на ИТ инжинер во Холандија, Шведска, Германија. Русија на време го затвори линкедин па немам детални информации ама слушам дека работат преку Белорусија. Па сега види.
Јас не реков ништо за интелектуалниот капацитет на Русите или Балканците, туку за квалитетот на Универзитетите. Врвните американски Универзитети се светлосни години пред сите други.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom