Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    693

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.998
Поени од реакции
31.975
Да да, сигурно петка им е на Хутите да живеат со едно парче леб и сол дневно, и да се раштркани по пустините како номадите. Иран ќе им го стори тоа што и Америте им го прават на презервативите за една употреба, не знам што очекуваш.
Хутите и онака се на тоа парче леб и сол, тоа е делот што не го разбираш. Сѐ повеќе од тоа за нив е бонус, како на пример да им вратат малку на тие што ги малтретираат со векови.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.665
Поени од реакции
5.349
Хутите и онака се на тоа парче леб и сол, тоа е делот што не го разбираш. Сѐ повеќе од тоа за нив е бонус, како на пример да им вратат малку на тие што ги малтретираат со векови.
И ти изгледа не разбираш дека на секое здраворазумно човечко суштество ќе му прекипи еден ден да биде на леб и сол, па можеби и ќе ја сменат политиката. Особено кога гледаат дека се монета на поткусурување на Иран, како што Украинците се на Америте....
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.653
Поени од реакции
23.262
Значи, реален сум, и знам дека Украина нема да ја добие војната со Русија во никој случај. А и на Запад се уверени во тоа верувај, само гледаат што е можно повеќе да ја држат Русија зафатена на Украинскиот фронт. На секој здраворазумен човек му е јасно тоа.

Да да, сигурно петка им е на Хутите да живеат со едно парче леб и сол дневно, и да се раштркани по пустините како номадите. Иран ќе им го стори тоа што и Америте им го прават на презервативите за една употреба, не знам што очекуваш.
taman rabota da ne si realen posle 3 godini vojuvanje, ne e pranjeto toa nego dali si glup... a za glup, glup si.

aj objasni sto dobi zapadot so toa sto ja drzele rusija "zafatena"? BRICS pojaki od bilo koga, kina podominantna od bilo koga, izbrkani od afrika, cel globalen jug e protiv zapadot, noviot SWIFT so 145+ zemji, zapadot izbrkan od rusija, nafta mesto vo evropa se prodava vo indija koja posle im ja prodava na evropa... Sto dobija? toa sto ti i nekolku politicari na EU sega pomalku gi sakaat rusite? :toe: sfakas deka EU propaga ekonomski i politicki na sekade vo svetot kina e preferiranata opcija. sfakas deka 1000ci biznisi mesecno se selat od EU? sto dobija aj bas da slusneme, eve ti sansa da mi go promenis mislenjeto i da te smetam za nekakov covek mesto gluperda...

oh i izvidni za hutite, ne znaev deka pred vojnava ziveele u palati, jadele kavijar i odele na odmor u vegas...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom