Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707
Член од
20 април 2023
Мислења
988
Поени од реакции
2.427


Наводно минирање на Украинската граница према Романија за да се спречи бегањето на потенцијалните регрути.
fashisti skapani
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.096
Поени од реакции
41.402
Како сомови планираат да ги навлечат на Харков. Читам спремале огромна војска да го ослободуваат Волчанск.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.788
Не ќе да им искочи математиката со Харкив. Некои големи гејнови у Донбас не се задесија за сметка на загубите горе кај што по се изгледа добар ќутек изедоа русите.
готово е,
сега моментумот пак е кај Украинците

Прво Роботине ќе го вратат.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.158
Поени од реакции
18.073
Украина е веќе поразена. Гледам од скоро све што мобилизираат е грабање луѓе од улица и праќање директ на фронт да држат територија. Без никаква обука ни ништо. Немаат луѓе и ова им се последните денови буквално. За некој месец, нема да остане ништо.
any day now
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.788
Нема да го вратат. Моментумот не е кај нив. Ок е сеа? Ти се дигна курето?
Ќе ми се дигнеше да беше некое радосно изненаѓење, да не стануваше збор за константа која трае веќе подолго и од која не можат Украинците да се извлечат, колку и да се јачате вие овде на форум и у куртонска западна штампа.

тешите се и ти и локван и али ахмети и америчкиот амбасадор и невладиниве гомна и Албанците

нема тоа никакво влијание
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.531
Поени од реакции
22.590
Lol, Афганистан не отера, а по пижами и влечки беа.
Nikoj ne gi istera od Avganistan, ednostavno so novata voenopoliticka situacija vo svetot, Avganistan stana nebiten geostrateski, ili pomalce biten vo sekoj slucaj za da go drzat pod svoja kontrola. Da imaja simpatii od Avganistancite pa da drzeja nekoja baza sitno ajde kolku da se reci ima nivno prisutstvo tamu, i taka i taka, ali ovie so oci ne sakaa da gi vidat. Interesno e sto bukvalno gi naoruzaa do zabi pred da zaminat i se osiguraa da ne podpadni barem voeno pod nikoj drug bez da plati toj nekoj visoka cena za toa.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.158
Поени од реакции
18.073
Другарти од Украина што вика? Уште колку луѓе треба да се киднапираат за да се екипираат за новата контраофанзива лето 2025?
Neam drugari Ukrainci.. Aj vaka, ti vikas im se brojat denovite, posleden mesec. Ja vikam 2-3 godini minumum teraat vojna so ovoj intenzitet. Pa da ja merime posle koj bil poblisku?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.096
Поени од реакции
41.402
Neam drugari Ukrainci.. Aj vaka, ti vikas im se brojat denovite, posleden mesec. Ja vikam 2-3 godini minumum teraat vojna so ovoj intenzitet. Pa da ja merime posle koj bil poblisku?
што ќе мериш ? кога го јадат стапот се губиш како дух заедно со несумја. Дркате деца кога грабаат по улици да ги носат во смрт. Вие сте луѓе за у установа, а не за друго.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.158
Поени од реакции
18.073
што ќе мериш ? кога го јадат стапот се губиш како дух заедно со несумја. Дркате деца кога грабаат по улици да ги носат во смрт. Вие сте луѓе за у установа, а не за друго.
Vidi mnogu e konkretno, rece snemuvale lugje. Ne koj go jadel, kolku avioni, tenkovi,brodovi srusil. Koj kje snema lugje. Prilicno egzakna rabota. Dade mesec dena, eve ja vikam deka ne 2 meseci, tuku 2 godini nema lugje da snemaat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom