Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    677
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.545
Поени од реакции
5.775

Ako ova e tocno, moze site da pocnete da se zagrizuvate...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.635
Поени од реакции
23.639
Романскиов председател изгледа сака атентат како Роберт Фицо.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.905
Поени од реакции
30.604
Автоматски споено мислење:

Ako ova e tocno, moze site da pocnete da se zagrizuvate...
Ех... Одамна с(м)е загрижени сите што ги пратиме работите. За разлика од типот на луѓе како недокваканите тролови на форумов, кои со реалноста се справуваат преку нејзино игнорирање и мајтап.

Во врска со ова, вреди да се знае и ова долу... Мислам ако сеуште има такви кои не разбираат кој е агресорот и битангата во светов."The West has revealed its true intentions by voting against Russia's resolution on preventing an arms race in space in the UN Security Council," stated Nebenzya. The United States has also confirmed its actual intentions to militarize space, Nebenzya noted.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.240
Поени од реакции
39.988
русиве праат чистка на предавници во редовите. Заменик министер за одбрана аут, министер аут, еден генерал уапсен, и уште еден сега заменик на Герасимов.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.276
Поени од реакции
18.103
Телефонски разговор на претседателката Сиљановска Давкова со украинскиот претседател Зеленски
Претседателката Гордана Сиљановска Давковa денеска оствари телефонски разговор со претседателот на Украина, Володимир Зеленски.

Во разговорот со украинскиот претседател Зеленски, претседателката Сиљановска Давкова, како што информираат од нејзиниот кабинет, ја нагласи нашата цврста и недвосмислена поддршка кон Украина во однос на неиспровоцираната и неоправдана руска воена агресија.

 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.146
Поени од реакции
12.624
Абрамс со кафези и Контакт-1, нели овие тенкови беа совршени од фабрика :icon_lol:

На крај ќе испадне дека ние на Украина и дадовме поквалитетна опрема од западот од секој вид. Тенкови, артилерија, оклопни транспортери, хеликоптери, авиони итн.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
884
На крај ќе испадне дека ние на Украина и дадовме поквалитетна опрема од западот од секој вид. Тенкови, артилерија, оклопни транспортери, хеликоптери, авиони итн.
Ние им дадовме воена техника која им беше позната за ракување и која со малку крпење ја употребија. Дали останало нешто од тоа не е важно, се оддолживме и тоа е.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.240
Поени од реакции
39.988
Штом нема никаков бунт или востание очигледно сакаат да се дотепаат до последен. Така да нема што да им се мешаме освен да им дадеме што бараат.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.364
Поени од реакции
36.276
Штом нема никаков бунт или востание очигледно сакаат да се дотепаат до последен. Така да нема што да им се мешаме освен да им дадеме што бараат.
Пуштете уште некое видео од тоа кога некој човек на улица одбива да се мобилизира и продолжете да се лажете дека уствари народот нејќе а власта насилно ги тера во војна.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.901
Поени од реакции
80.578
Пуштете уште некое видео од тоа кога некој човек на улица одбива да се мобилизира и продолжете да се лажете дека уствари народот нејќе а власта насилно ги тера во војна.
видеа се небитни

мапата нека се стеснува, колку сака споро нека биде
за друго кур не ни чуе

вие радувајте се слободно за секоја префрлена граната у руска територија, секој брод и авион, цел на Крим, подводен ток срушен и тн., а ние само за мапа

Па кога ќе дојдат преговорите, Русија ќе стартува со територија на маса, а Украина со диверзии
 

Kajgana Shop

На врв Bottom