Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    679

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.135
Поени од реакции
30.915
Мислев дека малку нешто разбираш ама врска немаш...па добро бе, кој ќе излезе на протести кога бетер од нацистичка Германија у 1944 се?
Буквално иста идеологија и структури на власт.
Само сакаше да објасни дека тие „протести“ не се организирани од САД, а истовремено и да покаже како изгледа државен удар протести организирани од САД.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.363
Поени од реакции
40.178
Смири се не се нервирај толку, оди издркај на интервјуто од Путин ќе ти помине.
Ќе те разберам да ја критикуваш киевската диктатура, што сепак дозволи протести изминативе две години, под услов да си искрен. Ама ја поддржуваш Русија бе момче, сите што протестираа се во затвор па на фронт. Не биди Милица со две лица
Автоматски споено мислење:


Не кажа?
Ние пошто сме под јака пропаганда не разбираме. Вие чемав да ни кажете но ве нема цело време па викам да те прашам.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.717
Поени од реакции
8.753
Смири се не се нервирај толку, оди издркај на интервјуто од Путин ќе ти помине.
Ќе те разберам да ја критикуваш киевската диктатура, што сепак дозволи протести изминативе две години, под услов да си искрен. Ама ја поддржуваш Русија бе момче, сите што протестираа се во затвор па на фронт. Не биди Милица со две лица
Секаде е диктатура повеќе или помалку ама у Украина моментално од улица те собираат и те праќаат на фронт каде шансите да преживееш ти се 1:10 у однапред изгубена битка, бранејќи интереси на хеџ фондови.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.390
Поени од реакции
36.323
Ние пошто сме под јака пропаганда не разбираме. Вие чемав да ни кажете но ве нема цело време па викам да те прашам.
Ако Бахмут беше воспеван како битката за Сталинград, која е историската паралела со Авдиивка. Прашања кои ме мачат.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.363
Поени од реакции
40.178
Ако Бахмут беше воспеван како битката за Сталинград, која е историската паралела со Авдиивка. Прашања кои ме мачат.
Ја убаво ве прашав најдете лагите во интервјуто со путин и презентирајте па ќе дискутираме.
 

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
754
Поени од реакции
642
Јас мислам дека смената на Залужни е грешка, сепак, 50-70 луѓе се ништо.
Вака изгледаше Мајдан за протестите
Прегледај го приврзокот 406264
50-70
Самата војска и други офицери не го сакат овој Сидерски воопшто нее популарен ама Зеленски си знае што е најдобро може се плаши од пуч кој знае што се крие во позадина
Автоматски споено мислење:

Родитељи новог главнокомандујућег украјинских снага живе у Русији, подржавају Путина, а брат не прича са њим

▪Генерал-пуковник Сирски рођен је у западној Владимирској области Русије када су и Русија и Украјина биле део Совјетског Савеза. Његов брат Олег и даље живи у истоименој престоници покрајине, открива новинска агенција ТАСС.

▪Олег је рекао новинарима да годинама није разговарао са својим блиским рођаком.

"Не комуницирам с њим. Не знам ни где је. Не знам ништа о њему. Прошло је много времена откако се преселио (у Украјину)", рекао је Олег за ТАСС.

▪Према њиховим налозима на друштвеним мрежама, родитељи Сирског редовно присуствују прославама победе Русије у Другом светском рату. Објаве на друштвеним мрежама које је наводно лајковала мајка Сирског укључују поруку у којој се жели добро здравље председнику Владимиру Путину.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.127
Поени од реакции
11.170
Бај д веј
Го изгледав сега интервјуто со Путин. Како секогаш и сега јак оратор, си ја отслужи целта. Глупиот амерички народ никогаш нема да ја воочи дволичноста на неговите изјави. Ниту пак простата америчка маса има моќ да разбере дека "пенетрирачките прашања" на Такер всушност не беа одговорени.
Такер на Владе не му е ни до колена, го стави во џеб у прва минута. Му вели: ќе правиме ток шоу или сериозна дискусија? Такер свитка опашка и добивме монодрама.
Голема среќа за нас, интелектуалциве од северџанија ја воочуваат дволчичноста на западот.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.796
Поени од реакции
4.459
Ние пошто сме под јака пропаганда не разбираме. Вие чемав да ни кажете но ве нема цело време па викам да те прашам.
Ја убаво ве прашав најдете лагите во интервјуто со путин и презентирајте па ќе дискутираме.
Би ти кажал на долго и широко, ама имајќи предвид со кого си имам муабет и како претходни дискусии поминале со тебе, не вреди
Секаде е диктатура повеќе или помалку ама у Украина моментално од улица те собираат и те праќаат на фронт каде шансите да преживееш ти се 1:10 у однапред изгубена битка, бранејќи интереси на хеџ фондови.
И сеа шо?
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.796
Поени од реакции
4.459
Голема среќа за нас, интелектуалциве од северџанија ја воочуваат дволчичноста на западот.
Ти Александре штом се идентификуваш ко северџан дефинитивно си и интелектуалец. Еве јас те поддржувам
Автоматски споено мислење:

Оди помогни им, вака е лесно бурек да се јаде....да се спонзорира топовско месо.
Пошто мене тоа не ми е јасно во концепт, еве ти покажи со пример како треба. Еве ти пријави се за каузата што ја застапуваш, нели дека ти си човек на дело и не јадеш буреци.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.390
Поени од реакции
36.323
Кога и да ја отворам гледам твитови како гинат украински војници, руски топови грмат, влечат Украинци на регрутација, големи новогодишни базари во Москва, голи Русинки наутро берат жито а навечер прават куршуми. Леле одма трчам да најдам кај ми е шубарата и да нарачам руска тробојка од Али Експрес да ги пречекам со леб и сол, зошто што се вели утре ќе влезат со Арматите од кај Хиподром.

Кога тоа после гледам Рон пишал, падна третата нива од лево а се уште се води жесток бој за нивата со зелки во атарот на Авдиивка…
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.717
Поени од реакции
8.753
Пошто мене тоа не ми е јасно во концепт, еве ти покажи со пример како треба. Еве ти пријави се за каузата што ја застапуваш, нели дека ти си човек на дело и не јадеш буреци.
Нема потреба, има доброволци и повеќе од што треба, а од друга страна методично ја уништуваат украинската армија. Горат живи у артилериски оган кутрите.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.363
Поени од реакции
40.178
Кога и да ја отворам гледам твитови како гинат украински војници, руски топови грмат, влечат Украинци на регрутација, големи новогодишни базари во Москва, голи Русинки наутро берат жито а навечер прават куршуми. Леле одма трчам да најдам кај ми е шубарата и да нарачам руска тробојка од Али Експрес да ги пречекам со леб и сол, зошто што се вели утре ќе влезат со Арматите од кај Хиподром.

Кога тоа после гледам Рон пишал, падна третата нива од лево а се уште се води жесток бој за нивата со зелки во атарот на Авдиивка…
брат, вие сте една лага и измама. Немате аргументи никакви, и размисли сеа дали кога немаш аргументи си на исправната страна? Повржи ги тие два неврони и донеси заклучок.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.505
Поени од реакции
28.864
Бај д веј
Го изгледав сега интервјуто со Путин. Како секогаш и сега јак оратор, си ја отслужи целта. Глупиот амерички народ никогаш нема да ја воочи дволичноста на неговите изјави. Ниту пак простата америчка маса има моќ да разбере дека "пенетрирачките прашања" на Такер всушност не беа одговорени.
Такер на Владе не му е ни до колена, го стави во џеб у прва минута. Му вели: ќе правиме ток шоу или сериозна дискусија? Такер свитка опашка и добивме монодрама.
Такер е многу лош интервјуер, сите интервјуа му се водат на ист начин. Као прашува нешто а гостинот му одговара без прекин нешто сосема трето. И не се надевај дека Такер ќе му се спротистави на гостинот доколку манипулира или кажува невистини.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom