Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    694

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.525
Поени од реакции
47.869
A кои сте тоа вие? Гледам нас вас...Затоа прашувам...
Сдс. Кој друг може да гледа со потценување додека во брада му удираат муда од Муртинец.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.581
Поени од реакции
5.846
Istovremeno, civiliziraniot Zapad I negovite sojuznici raketiraaat druga drzava (so godini), ama za tie kolateralni zrtvi be gledam deka nekoj posebno reagira...
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.277
Поени од реакции
12.996
Istovremeno, civiliziraniot Zapad I negovite sojuznici raketiraaat druga drzava (so godini), ama za tie kolateralni zrtvi be gledam deka nekoj posebno reagira...
Тие не биле луѓе за локван, антонче и цитро, исто како и русите. Они се водат по стари немачки стандарди од пред 80 години...
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.305
the U.S. leads all countries with $196 billion in total military, financial and humanitarian aid to Ukraine between Jan. 24, 2022 through Nov. 20, 2022. Germany has sent the second-most funds, with $172 billion sent in that span.

In that same span, the rest of the world has contributed less than $75 billion of total aid, with most of that sum coming from the United Kingdom ($28.2 billion), Poland ($24.3 billion), and Estonia ($5.48 billion).

Незнам од каде ги извадија овие бројки Foxnews , ама многу е како за една година.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
Немаш поента. Само нафрлаш глупави постови еден по друг.
Ако не ги сфати претходните постови и уште бараш одговори, жал ми е искрено.
Не Мито, убаво ме сфати, и убаво знаеш дека немаш што да кажиш, и затоа прво проба да ја развлечеш темата, и кога не ти успеа, сега пробуваш да избегаш. И не е лошо човек ако рече дека не е во право
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.305
Не Мито, убаво ме сфати, и убаво знаеш дека немаш што да кажиш, и затоа прво проба да ја развлечеш темата, и кога не ти успеа, сега пробуваш да избегаш. И не е лошо човек ако рече дека не е во право
Ама што бе батка, кој за што не е у право ? Хахаха легенда си. Сам си створи случај и наратив, да не кажам фантазија. И сега овој бега од тема, оној бега од тема :ROFLMAO:
Која е твојата тема?
Ти се убаци во мојата дискусија со Клинтон. Ние си ја решивме и сложивме, ти незнам на што се фати таму за да фантазираш.

Еве ајде прашај едно, две јасни прашања што те мачи цело време, да ти одговорам и јас јасно и да бидеш раат.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
Ама што бе батка, кој за што не е у право ? Хахаха легенда си. Сам си створи случај и наратив, да не кажам фантазија. И сега овој бега од тема, оној бега од тема :ROFLMAO:
Која е твојата тема?
Ти се убаци во мојата дискусија со Клинтон. Ние си ја решивме и сложивме, ти незнам на што се фати таму за да фантазираш.

Еве ајде прашај едно, две јасни прашања што те мачи цело време, да ти одговорам и јас јасно и да бидеш раат.
Убаво имаш во постовите што те прашав, и мислам дека многу јасно го разбра прашањето. Веројатно не си глуп па да треба педесет пати да ти го повторувам за да го разбереш.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.854
Поени од реакции
26.453
Како бе стално кога нешто е контра твое уверување, народот бил против тоа и никој не го ебел народот, а кога е у склад со твоите верувања е онда е поддржано од народот. Да западњациве се мртви дончиња и ќе ќутат по дома да немаат за леб а да идат сите пари за оружје за Украина. Реалноста е дека ни промил им се нема променето животот на запад со војнава. Реалноста е дека мнозинството не ја сака Русија односно нивниот начин на живот и општество. Можда тоа у иднина ќе се смени, можда па русот ќе се смени, тоа никад неможеш у моментот да го знаеш. И ако приметуваш на темава, само вие проруски настроените (а вечина со документи за престој на запад), имате визија како ќе заврши војната. Рестото од нас кур играме со вашите врачарски способности во гледање на иднината. И да, амерот знае дека и украинецот и русот се исто говно ерго дотурот на оружје доволно да се продужи конфликтот ама да не се изнедри јасен победник.
Стајго ова на text to speech платгорма и убрзај го малце и го добијаш Паја Патак.
Автоматски споено мислење:

И после Србија била про Руска.
Автоматски споено мислење:

е како тогаш вие кога ги смрдевте факултетите, оборавте режим тоа е океј се рачуна. Ова сега што луѓе протестираат против војната и да не се убива народ го релативизираш како некој што протестира за цената на тутунот.

Антонче, ти си релативизаторче. Сеа можеш до утре да релативизираш, но антивоените протести се сериозни што се дешаваат на запад и учествуваат илјадници. Таа про воена багра е најчесто составена од политичарите, медиите, и твитер ботови.
Гнојот не може да е релативизатор, размидлувањето е нуклеарна физика за него. Тој чисто прати упатства што ги делат во лгбт деноминациите.
 
Последно уредено:
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Ukrainian delegation will not attend the session of the OSCE Parliamentary Assembly, which will be held on February 23-24 in Vienna, due to the admission of Russian representatives
:чда: :icon_lol:
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.353
Поени од реакции
6.936
Цивилизираниот свет го грантираше Дамаск, кој беше погоден од катастрофалниот земјотрес во Турција и Сирија, додека сеуште се бараат затрупани под урнатините, а луѓето се соочуваат со хуманитарна катастрофа. Тоа се тие цивилизациски вредности на напредниот западен свет.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.854
Поени од реакции
26.453
Ууу каков несреќен избор на лик од цртаните :ROFLMAO:
Љубовта на твојот живот.
Не, туку одсекогаш ме фасцинирал и ме насмевал Чкаља/ПајаПатак/Локван тип на хумор. Не дека е нешто посебно смешен, колку што го прикажува очајот во изведбата. Зачетокот на идиократијата.

А и башка, како може човек да те свати сериозно кога твоето битисување на форумов се врти околу друг член. Све на све, успешна паја патак приказна си.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.533
Поени од реакции
12.389
Ме пресмеа онаа со 360-те степени. Тоа е најбољи показател за тоа дека моментално Западот го водат Амди Бајрам-102,3%-политичари.
Кога се потребни такви за мастерот, такви и ќе има. Делумно Макрон не делува дека е толку глуп како другите колеги. И Орбан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom