Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672
Член од
24 април 2008
Мислења
10.511
Поени од реакции
11.574
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.136
Ова е споменик на северџаните, на ЕЈУ и НАТО. Се надевам еден ден ќе се распадне, исто како тие два фашистички сојузи.
Само мала исправка, не е на северџаните. У време на *вмроните се изгради плоштадот и овој споменик на Скендербег.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.984
Поени од реакции
11.911
Само мала исправка, не е на северџаните. У време на *вмроните се изгради плоштадот и овој споменик на Скендербег.
Добро, тогај фиромци беа, истата багра е, ги гласа за лични интереси
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
851
Поени од реакции
1.061
Ова е споменик на северџаните, на ЕЈУ и НАТО. Се надевам еден ден ќе се распадне, исто како тие два фашистички сојузи.
Овој грујовите куртони го дигнаа, во име на тендер коалицијата и за среќен брак. :icon_lol:

Еве те поправил колегата Мите, немојте вакви киксови. :icon_lol:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.339
Поени од реакции
22.641
https://kanal5.com.mk/putin-germancite-ni-se-zakanuvaat-so-tenkovi-no-nie-imame-so-shto-da-vozvratime/a566735

Шизофреничар.Кога имаш фрустрации цел живот што си никој и ништо,понављак што седи у магарешка клупа..Толку имаат комплекси на нижа вредност,толку фрустрации од тој запад,од швабите од америте англичаните,италијаните,французите..дури жал ме фаќа некогаш.Петар Велики толку бил опседнат со западот,дури и нова престолнина изградил по тој урнек..Но пред 4 века бил поцивилизациски напреден од денешниве негови сонародници.Знаел да признае и учи.Денешниве толку се немоќни и исфрустрирани што се во состојба да се самоуништат само да не живеат со таа фрустрација и шизофренија.
bugar aj ne seri
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Сериозно ова или тролање?
Не е тролање, тоа е класично ментално заглавување во минатото...
Ко сеа да зееме и ние да јаваме коњи и да носиме сабји, кубури и боздогани во појасите...
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.440
Поени од реакции
3.352
Секој ден очекувам да видам нови колосални достигнувања на рускиот економски гениј.
И како и секогаш Русите не ме разочаруваат.
Фабриката на Форд во Санкт Петербург ќе произведува даски и трупци. :pos: :tapp: :pos: Бывшиј завод Ford в Ленобласти отдадут под лесопереработку
https://newprospect.ru/news/aktualno-segodnya/byvshiy-zavod-ford-v-lenoblasti-otdadut-pod-lesopererabotku/
Какви тотални идиоти се - да имаат високо технолошки опремен погон и да не знаат и да можат да го користат.
Ги ограбили и уништили сите машини и сега ќе бичат даски - ова само русите го можат.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.696
Поени од реакции
5.738
Секој ден очекувам да видам нови колосални достигнувања на рускиот економски гениј.
И како и секогаш Русите не ме разочаруваат.
Фабриката на Форд во Санкт Петербург ќе произведува даски и трупци. :pos: :tapp: :pos: Бывшиј завод Ford в Ленобласти отдадут под лесопереработку
https://newprospect.ru/news/aktualno-segodnya/byvshiy-zavod-ford-v-lenoblasti-otdadut-pod-lesopererabotku/
Какви тотални идиоти се - да имаат високо технолошки опремен погон и да не знаат и да можат да го користат.
Ги ограбили и уништили сите машини и сега ќе бичат даски - ова само русите го можат.

Abe pred malce ti pishav.
Opameti se i dosta se blamiraj ovde!!!
Toj ebaniot ford shto ti go reklamirash e zatvoren od 2019 godina. I vo Taa fabrika NIKOGASH ne se proizveduvaa Avtomobili tuku delovi!
I shto e ushte polosho Maschinite i Alatite se od Ford ushte vo 2019 odneseni!
Znaci na Licitacija se prodadeni PRAZNI Hali!

Ebate TATAR glup
 
Последно уредено:
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.440
Поени од реакции
3.352
Бугаров лапа фејковачи на темава ко бугарка шо лапа енглески курови во Слнчев брег.
Значи, официјален руски извор го нарекуваш феjk,?:D
Подобре енгелезки отколку албански................................
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Бугаров лапа фејковачи на темава ко бугарка шо лапа енглески курови во Слнчев брег.
Mene samo ne mi e jasno zosto uste viree na temata. Zal vi e da go banirate ili sto?
Ne vi e ova cek this out ili kako bese. Generalno osven za jadenje gomna nema druga funkcija, baska i bugar e :toe:.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.665
Значи, официјален руски извор го нарекуваш феjk,?:D
Подобре енгелезки отколку албански................................
Русите се тие кои одат во свемирот, имаат вселенска станица, ракетите не им паѓаат при полетување за разлика од америчките, значи најдобра ракетна свемирска и воена технологија има русија, ама не знаеле автомобили да произведат...... добар
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.696
Поени од реакции
5.738
Значи, официјален руски извор го нарекуваш феjk,?:D
Подобре енгелезки отколку албански................................
Ne e Fejk Naslovot tuku e fejk toa shto ti sakash da go Prikazhish kako 9 Svetski Cudo.

Isto kako i so slikine od decana pred 3 Saati.

Odi vo forumon za Patuvanja napishi nekoe dozhivuvanje od kaj shto Patuvash. Barem ce procitame neshto realno.

Ovde samo se blamirash i si troshish vreme badijala.
Nikoj nitu te zema za seriozno nitu go interesiraat tvoite Gluposti
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.440
Поени од реакции
3.352
Ne e Fejk Naslovot tuku e fejk toa shto ti sakash da go Prikazhish kako 9 Svetski Cudo.

Isto kako i so slikine od decana pred 3 Saati.

Odi vo forumon za Patuvanja napishi nekoe dozhivuvanje od kaj shto Patuvash. Barem ce procitame neshto realno.

Ovde samo se blamirash i si troshish vreme badijala.
Nikoj nitu te zema za seriozno nitu go interesiraat tvoite Gluposti
О не, во голема заблуда си :D
Сигурен сум дека те интересираат моите „Глупости“, како што гледам како ти и другите реагирате.
Като не ме земаш за сериозно стави ме в игнор ,нема да ти се лутам.(y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom