Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Колку треба да си отиден да пратиш војници да го подигнат Украинското знаме на змиски остров за ПР и за истата таа цел да изгубиш неколку војници.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.945
Абе како вака сега од нигде никаде? Нели требаше Путкин да падне?
Нели така западната експертиза викаше? :D
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909
Го напуштија бидејќи се заебаваше со ЕУ и со цела Велика Британија, не со Путин :) Единствено за тоа со Путин имаат респект кон него. Вие теоретичарите на заговор не можам да поверувам колку политички слепи сте за ствари од западот.
Не си го сфатил моjот коментар како треба (не ме ни чуди).
Сите тие западни лидери се како од г'з извадени и клонирани во умот...не е добро да се потсмеваат на некои големи лидери, во овоj случаj Путин.
Секоjа нивна изjава е гола вода и далеку од реалноста.
Сега ќе изберат некоj нов бабун, тоа е jасно...можеби оноj пакистанецот.

Воукерите како тебе се типично ограничени и сè што не го сфаќаат како треба, му ставаат етикета "теоричар на заговор", "расист", "хомофоб", "антиваксер" и слично.
Твоjот плиток мозок не може да ги сфати тие работи, ти живееш во еден "прогресивен" измислен свет, коjшто се трудиш да биде дел од останатите нормални луѓе, а уствари си еден патетичен пример на имбецил коjшто е дел од таканаречените воукери.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.018
Поени од реакции
11.205

Јас сум за Лиз да ги превземе. Да гледаме уште појќе сеир :icon_lol:
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Не си го сфатил моjот коментар како треба (не ме ни чуди).
Сите тие западни лидери се како од г'з извадени и клонирани во умот...не е добро да се потсмеваат на некои големи лидери, во овоj случаj Путин.
Секоjа нивна изjава е гола вода и далеку од реалноста.
Сега ќе изберат некоj нов бабун, тоа е jасно...можеби оноj пакистанецот.

Воукерите како тебе се типично ограничени и сè што не го сфаќаат како треба, му ставаат етикета "теоричар на заговор", "расист", "хомофоб", "антиваксер" и слично.
Твоjот плиток мозок не може да ги сфати тие работи, ти живееш во еден "прогресивен" измислен свет, коjшто се трудиш да биде дел од останатите нормални луѓе, а уствари си еден патетичен пример на имбецил коjшто е дел од таканаречените воукери.
Како не ти го разбрав коментарот? За која карма збориш точно? Карма си доби заради Брегзит.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.497
Како не ти го разбрав коментарот? За која карма збориш точно? Карма си доби заради Брегзит.
Ако пари не зимаш за ова гони се од темава, тотално си неписмен за да дискутираш за геополитика.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
851
Поени од реакции
1.061
Ако пари не зимаш за ова гони се од темава, тотално си неписмен за да дискутираш за геополитика.
Некој си лик погоре по име фризби напиша дека Борис Џонсон го стигна кармата оти се заебавал со големиот лидер Путин. После малце збори и за плитки мозоци.
Што ќе кажеш за тоа експертско мислење?

Колку е еве фризби геополитички експерт на скалило од 1 до 10?


Јас сум за Лиз да ги превземе. Да гледаме уште појќе сеир :icon_lol:
Кој сеир бате, за што точно? Ќе имаат политичка криза?
Англичаните имаат државна политика и политички стандарди кои ги немаат сменето со векови, не е тоа косово или фиром како што си имаш у главата замислено, па да мењаат позиции и ставови како дувне ветар.

Импресивни геополитичари има тука.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909
Некој си лик погоре по име фризби напиша дека Борис Џонсон го стигна кармата оти се заебавал со големиот лидер Путин. После малце збори и за плитки мозоци.

Што ќе кажеш за тоа експертско мислење?

Колку е еве фризби геополитички експерт на скалило од 1 до 10?
Кармата беше поврзана со видеото како се заебава: Jackets on, jackets off...ама можеби не си во тек.

Не може да бидеш премиер на Англиjа или на било коjа друга држава и да се држиш така арогантно и простачки, те снимаат камери, а ти тропаш глупости поврзани со личниот живот на некоj друг лидер.

А ти, АнтонТ12, ако си го гледал тоа видео и сепак го пишуваш овоj коментар за мене, значи си доста глуп. ;)
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.018
Поени од реакции
11.205
Некој си лик погоре по име фризби напиша дека Борис Џонсон го стигна кармата оти се заебавал со големиот лидер Путин. После малце збори и за плитки мозоци.
Што ќе кажеш за тоа експертско мислење?

Колку е еве фризби геополитички експерт на скалило од 1 до 10?


Кој сеир бате, за што точно? Ќе имаат политичка криза?
Англичаните имаат државна политика и политички стандарди кои ги немаат сменето со векови, не е тоа косово или фиром како што си имаш у главата замислено, па да мењаат позиции и ставови како дувне ветар.

Импресивни геополитичари има тука.
Сеир пошто по глупоќа, јас сум обичен член на од пред малска кооперација . Еден здрав разумен политичар нема на запад. Али у реду е. Треба да си геополитичар за да процениш што мамлази се Камила, Бајден, Клинтон, Буш, еве Борис идолот твој, оваа Лиз или пак Псаки и компанија. Можам и да продолжам. Ете го лџбто со наочарите некако ко збунет беше кога му поставија прашања кај нас. Олицетворие на нели политичките стандари што ги имаат мометално несомнено на запад.

Не скокај како прле некое. Друга ми е поентата на сарказамот.
Си имаат тие државишта за разлика од кримогеното Косово или нашата вукојебина. Него во минатото Русија имала погрешна политика кон Македонија. Сега како да се сменети улогите Западов со своите милењичиња избриша се што беше Македонско.А жалното е што ние сме апла продадени од елитите. Без национални интерес. Едноставно си го заслужуваме тоа што ни следува. Нема тука фер не фер. Ај отидов оффтопик. Али таков наратив ти имаше постот со споменувањето на Македонија и Косово. Туку ете ќе ги читаме твоите експертизи на темава.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.945
За био лабораториите, експериментите на војниците и можна употреба на биолошко оружје.

 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Имаат ли Русиве некаква контра мерка против овие ХИМАРС-иве? Многу складишта за оружје им беа уништени неодамна.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.294
Член од
2 октомври 2018
Мислења
90
Поени од реакции
183
Еве како се спрема популација да гине за ништо. Добар дел од овие денес се денацифицираат по ровови.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom