Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    679
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Абе не е битно јас шо викам.Шо викаат на запад,диктатор е или не е?Дали ќе ги пуштат Курдиве низ вода?Дали ако Гадафи ги следеше нивните инструкции ќе го прогласеа за диктатор?Дали шеициве од Блискиот Исток се диктатори или се едни од најголемите борци за демократија?Кој одлучува кој е диктатор а кој не е?По кои параметри?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.336
Поени од реакции
21.821
Абе не е битно јас шо викам.Шо викаат на запад,диктатор е или не е?Дали ќе ги пуштат Курдиве низ вода?Дали ако Гадафи ги следеше нивните инструкции ќе го прогласеа за диктатор?Дали шеициве од Блискиот Исток се диктатори или се едни од најголемите борци за демократија?Кој одлучува кој е диктатор а кој не е?По кои параметри?
Види имаш гугл што ме прашуваш мене.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
И чекај сега Ердоган е диктатор или не е?Шо викаат западниве медиуми?
Сега го заслужува и надимакот Хитлер бидејќи ќе се изживува со курдите уште повеќе.
Автоматски споено мислење:

Абе не е битно јас шо викам.Шо викаат на запад,диктатор е или не е?Дали ќе ги пуштат Курдиве низ вода?Дали ако Гадафи ги следеше нивните инструкции ќе го прогласеа за диктатор?Дали шеициве од Блискиот Исток се диктатори или се едни од најголемите борци за демократија?Кој одлучува кој е диктатор а кој не е?По кои параметри?
сиенен и бибиси тоа одлучуваат.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
17 август 2009
Мислења
3.672
Поени од реакции
5.294

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
737
Поени од реакции
660

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
https://www.independent.co.uk/news/uk/politics/boris-johnson-europe-eu-roman-empire-b2111944.html?amp

Еве зошто на 80% од светот им е стемнето од западот.
Прво кловнот зборува за ороширување на европско влијание во Северна Африка.
Каде е тука хипокризијата :
1. Прво тој излезе од таа ЕУ за која сега само дели совети (приказни).
2. Северна Африка толку крв има поплукано ради нив ( од Египет до Мароко) што им требаат уште 30 год да се соземат.
Со кое право лидерите на ЕУ го влечкаат секаде кловнов и го оставаат гачки да кажува!? Или па тој ги влечка нив?
Автоматски споено мислење:

Англија да те поддржува да влезеш во ЕУ, исто како некој да бил 20 год во затвор и кога излегол да поддржува друг да биде во затвор и да му кажува колку е убаво таму.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.373
Поени од реакции
6.855
Со кое право лидерите на ЕУ го влечкаат секаде кловнов и го оставаат гачки да кажува!? Или па тој ги влечка нив?

Pred edno 12 God na BN Televizija imashe politicka Emisija i beshe pokanet nekoj bosanski politicar.Coekot ushte togash javno na tv kazha:
" ZA se e kriva Anglija i taa site Sranja gi praj vo svetot. I sea znam deka za 5min ce se javat 100Ambasadori i shto uste ne ama toa e toa"

Posle 2 Min odea Reklami 5min i posle reklamite. Coekov beshe vejke somelen i vika "Ama jas ne mislev taka vaka....."

Pa sea ti donesi si zaklucok sto kako i zoshto.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373

Да беше ЕУ нормална унија немаше да дозволи овие што се исмеваа со цела ЕУ - посебно со Урсула, сега да коментираат во име на ЕУ.
Автоматски споено мислење:

Pred edno 12 God na BN Televizija imashe politicka Emisija i beshe pokanet nekoj bosanski politicar.Coekot ushte togash javno na tv kazha:
" ZA se e kriva Anglija i taa site Sranja gi praj vo svetot. I sea znam deka za 5min ce se javat 100Ambasadori i shto uste ne ama toa e toa"

Posle 2 Min odea Reklami 5min i posle reklamite. Coekov beshe vejke somelen i vika "Ama jas ne mislev taka vaka....."

Pa sea ti donesi si zaklucok sto kako i zoshto.
Епа ете во видеото погоре Најџел со малце по дипломатски речник им вика - ЕУ пипето да ми го јадете, па му викаат да се смири а тој ште толку се сили - очи да не ви видам торковци едни. После такво однесување да кажува во ЕУ како ќе биде сега, тоа е трагично.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom