Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.631
Поени од реакции
8.519
Баш сега ќе видиме колку се затворениците, има ли странци, колку, какви тетоважи имаат...?
После капитулацијата имаат статут војни затвореници, за странските платеници нормални затвореници.

Гнилиот запад ќе гледа на секоја цена да ги трампа, СБУ дури киднапрират пратеници од радата и предлагаат да ги мењат за вакви нацисти.
Проблемот е што војната е тотална, медиите се на ниво војна пропаганда, што и да покаже Русија, западот го негира, исмејува или обично не го покажува, така да што и да најдат во железарата, биолабаратории, крематориум "Јамата"... ништо нема да промени, пропагандата е за внатрешна употреба, надвор не делува, особено на запад, сето тоа се цензурира, интерпретира....
Од увек било така, они кулите сами ги срушија и никому ништо....Путин убава реченица кажа, западот е империја на лагите.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Гледајќи ги видеава од Путин, лично јас кој немам медицинско знаење, притоа ја заземам Руската страна, сакам да искажам МОЕ мислење во кое сметам дека он боледува од некоја болест.. Некако дрхти, се тресе, лошо зборува.. Според мене ќе да е болен од нешто...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.621
Поени од реакции
26.134
Гледајќи ги видеава од Путин, лично јас кој немам медицинско знаење, притоа ја заземам Руската страна, сакам да искажам МОЕ мислење во кое сметам дека он боледува од некоја болест.. Некако дрхти, се тресе, лошо зборува.. Според мене ќе да е болен од нешто...
Боледува од 70 години
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.225
Поени од реакции
35.848
Ќе ги евакуираат сега Прокопенко и Калинка во некој ќенеф затвор во ДНР. Нема да бидат затвореници, туку “евакуирани лица привремено задржани од трета страна”.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
986
Поени од реакции
1.410
Гледајќи ги видеава од Путин, лично јас кој немам медицинско знаење, притоа ја заземам Руската страна, сакам да искажам МОЕ мислење во кое сметам дека он боледува од некоја болест.. Некако дрхти, се тресе, лошо зборува.. Според мене ќе да е болен од нешто...
ако имаш слободно време те молам гледај ги од Бајден па и Меркел додека беше премиерка видеата и кажи ни каква импресија ти остава од здравствен аспект, поздрав
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
ако имаш слободно време те молам гледај ги од Бајден па и Меркел додека беше премиерка видеата и кажи ни каква импресија ти остава од здравствен аспект, поздрав
nema sto da se zbori za Bajden, otiden e toj covek vekje.. So noga i pol e u grob vekje..
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
743
Поени од реакции
1.881
Не можат да бидат воени криминалци ако нема воопшто војна.
Они 8 години вршат воени злосторства и водеа војна во Донбас, за периодот до 24.02 се однесува.

Ама и за воени злосторства при попречувањето на мировната мисија, убиваа цивили, користеа цивили како жив штит, гаѓаа болници, градинки, школи, користеа цивилни објекти за воени цели особено после 24.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Не можат да бидат воени криминалци ако нема воопшто војна.
Tочно, ќе бидат судени за убиства на војници, попречување на правда, убиство и киднапирање на цивили и други криминални дејсствија.

Инаку САД ќе праќа војска во Сомалија, 700тина сега за сега кои треба да испотепаат одредени лица. У пм што ќе правиме сега и кога санкции ќе има кон нив, бетер ќе стане инфлацијата и кризава кога ќе треба на САД сакнции да се прават.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Инаку САД ќе праќа војска во Сомалија, 700тина сега за сега кои треба да испотепаат одредени лица. У пм што ќе правиме сега и кога санкции ќе има кон нив, бетер ќе стане инфлацијата и кризава кога ќе треба на САД сакнции да се прават.
За што санкции точно? Не влегуваат присилно во Сомалија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom