Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
Па ти сериозно очекуваш на вести да читаш тоа?
Па да, исто и во Косово пола влада почнале да носат пелени, пошто фрфуљот не им издржал од страв. Па ти сериозно очекуваш на вести да читаш тоа?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
А тебе смешно ти е други земји коа се бомбардираат? А сега е мн трагично така?
Смешен ми беше зборот безумно употребен од цитираниот член.
Иначе не е смешно бомбардирањето на било кој, ама понекогаш е потребно, како што е случајот со Србија. Ако русите претрпеле барем пола од тоа на косоварите јас од сега ќе навивам за русите.
Автоматски споено мислење:

Па да, исто и во Косово пола влада почнале да носат пелени, пошто фрфуљот не им издржал од страв. Па ти сериозно очекуваш на вести да читаш тоа?
Па можеби носат, и имаат причина за страв, свежи сеуште тие настани што ги претрпеле, тебе ти е смешно секако.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Не бре Кикоемси ватевер...
За еден лубрикант име продадоа(вте)!
Далеку сте вие од пара да видите...
За такви фејк тастатура патриотчиња со Македонско знаме и со кама и револвер, како тебе, има куп, како кал во мочуриште да риниш по интернетов.Но, кај беше кога го сменаа името вечерта?

Јас протестирав пред Собрание.

А тебе од партија не те пуштија, зошто си го продаде газот за 15.000 месечна плата, и решение на работа.

Тука е разликата меѓу мене и тебе. Јас немам стопан, не плаќам кирија кај никој, за разлика од тебе и подопашниците како тебе.

Зад тастатура сите сте патриотишта, уау.

Затоа помалку паламуди и дели квалификации за лубриканти, зошто очигледно тебе ти е познато дејството нивно па постојано што го пишуваш. Ајт.

п.с. Арам пара во животов немам земено ни десет денари. Не сакам ни да земам. Особено за да разглабам такви фејк патриотишта ко тебе, кои потешко од лажица за супа немаат кренато, а се јачаат на војни тука. Море марш!
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Смешен ми беше зборот безумно употребен од цитираниот член.
Иначе не е смешно бомбардирањето на било кој, ама понекогаш е потребно, како што е случајот со Србија. Ако русите претрпеле барем пола од тоа на косоварите јас од сега ќе навивам за русите.
Автоматски споено мислење:


Па можеби носат, и имаат причина за страв, свежи сеуште тие настани што ги претрпеле, тебе ти е смешно секако.
Браво бе Пуно, праведен човек си.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.463
Поени од реакции
6.974

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.871
цитираниот член.
Иначе не е смешно бомбардирањето на било кој, ама понекогаш е потребно, како што е случајот со Србија. Ако русите претрпеле барем пола од тоа на косоварите јас од сега ќе навивам за русите.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.669
Каков сељачки false flag направи Лукашенка јахахах кој нормален му го купува ова.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
За такви фејк тастатура патриотчиња со Македонско знаме и со кама и револвер, како тебе, има куп, како кал во мочуриште да риниш по интернетов.Но, кај беше кога го сменаа името вечерта?

Јас протестирав пред Собрание.

А тебе од партија не те пуштија, зошто си го продаде газот за 15.000 месечна плата, и решение на работа.

Тука е разликата меѓу мене и тебе. Јас немам стопан, не плаќам кирија кај никој, за разлика од тебе и подопашниците како тебе.

Зад тастатура сите сте патриотишта, уау.

Затоа помалку паламуди и дели квалификации за лубриканти, зошто очигледно тебе ти е познато дејството нивно па постојано што го пишуваш. Ајт.

п.с. Арам пара во животов немам земено ни десет денари. Не сакам ни да земам. Особено за да разглабам такви фејк патриотишта ко тебе, кои потешко од лажица за супа немаат кренато, а се јачаат на војни тука. Море марш!
Погодив некоја жичка значи..?
И бај д веј како одеше одбраната од злобните руси кои ни направија шарена куртонијада и не притиснаа да се откажеме од се?
Ваит д минут! ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom