Пресвртница за Косово

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Како и да се вртат работите Косово е загубена територија за Србија и Србите, во секој случај они се најголемите лузери не само во Косовскиот конфликт, туку и општо во сите Југословенски конфликти од минатиот век.
Финтата е да се дојде до некакво вин-вин решение во смисол на од една страна Србија да не го попречува и блокира Косово кон неговото зачленува во ОН, ЕУ, НАТО и во ред други меѓународни организации од било каков аспект, но од друга страна па и да не го признае де-јуре како независна држава и на тој начин Српските политичари да си останат чисти пред народот као демек ние цврсто си стоиме на ставот дека никогаш нема да ја признаеме Република Косово и пак ќе го лажат народот дека Косово сепак не е изгубено, ние се бориме и ќе се бориме за КосМет и за нашиот народ таму... ЈБГ не е глуп Вучко, знае дека ако го признае Косово тоа е дефинитивен политички крај и за него и за неговата партија, а ова се однесува и за било кој друг Српски политичар или партија/странка, па вака ќе си ја тераат работата "ни риба-ни девојка" со децении !
Накратко кажано купување на време (купи ден помини) и од шупљо у празно и обратно од празно у шупљо работава ... се за пуста власт, да се остане некој месец или некоја годинка плус на власт !
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.468
Почнаа во сообрание исто како кај нас... најјакото е што овие се тепаат, а Вучиќ коментира. Паралелно лудило.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
kurtone gledaj si za sebe... jas sum ziveel na mnogu mesta niz svetot mene mi e sosema ok toa. ovde zborime za kolonozatori sto se naselile na kosovo za vreme na italjanska okupacija i odma posle 2ra svetska begajki od envir hodza.

ormalno vo '21 va ke se 20tina posto koga do 1912 bilo del od otomanskata imperija i bile naseluvani turci i sipci tamu

Овој извор, покажува дека таа твоја селска рува која си ја прошетал демек по светот, е мањак со базични информации и со менување на ставот како типичен северномакедонец докопан до гуша со националфрустрации од Мелбурн. Пази, во Мелбурн има многу шипурки, да не испадне после дека си избегал од Чаир, а те нашле кај кенгурине.
Сега, после Енвер Хоџа се населувале, или пред Отоманска империја? Има ли прецизни информации таа твоја селска нацошка рува во врска со овие работи, или импровизирање до бескрајно прдење?
Јас мислам дека ти поима немаш, типичен северномакедонски испрдок со умислена огавност дека прошетал по светот. Има ли бе некој од шипурките од Дендинонг да го збумбари малку овој сурат, да се посмееме малку? :)
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
931
Поени од реакции
3.667
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641

Овој извор, покажува дека таа твоја селска рува која си ја прошетал демек по светот, е мањак со базични информации и со менување на ставот како типичен северномакедонец докопан до гуша со националфрустрации од Мелбурн. Пази, во Мелбурн има многу шипурки, да не испадне после дека си избегал од Чаир, а те нашле кај кенгурине.
Сега, после Енвер Хоџа се населувале, или пред Отоманска империја? Има ли прецизни информации таа твоја селска нацошка рува во врска со овие работи, или импровизирање до бескрајно прдење?
Јас мислам дека ти поима немаш, типичен северномакедонски испрдок со умислена огавност дека прошетал по светот. Има ли бе некој од шипурките од Дендинонг да го збумбари малку овој сурат, да се посмееме малку? :)

siptare mozes samo za kur da mi se fatis.

vikipedia na makedonski mi ja citira sto nekoj od dui ja pisuval... ah be kopile edno prodadeno ti si toj sto e tipicen severdzanski isprok spremen da goltni sto bilo za sozivot i za da ostanat segasnite gomna na vlast. i neznam sto ne ti e jasno se gleda i od glupostite sto si gi postiral deka prvicno bile 1% a posle kontinuirano se naseluvaat i za vreme na otomanska imperija i posle hodza. glup si premnogu ni infoto sto go postiras ne mozes da si go analiziras.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
siptare mozes samo za kur da mi se fatis.
Дај прати го да го видиме, можда и други ќе има тука што ќе посакаат да се фатат.
Инаку, освен тоа што мразиш шипурки и омразата ти е мотив за односот на шипурките и северномакедонските прдешки, имаш ли познавања од историја за тоа што го изнесе како став? Или како секој втор аусландер дебил, Александар Велики-Македонците-Русите-Србите-Православието VS цел свет?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
Дај прати го да го видиме, можда и други ќе има тука што ќе посакаат да се фатат.
Инаку, освен тоа што мразиш шипурки и омразата ти е мотив за односот на шипурките и северномакедонските прдешки, имаш ли познавања од историја за тоа што го изнесе како став? Или како секој втор аусландер дебил, Александар Велики-Македонците-Русите-Србите-Православието VS цел свет?
vidi si ja statistikata sto ja postira. od 1% do kade stugnaa... jasno e kako e smeneta demografijata glup eden
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
vidi si ja statistikata sto ja postira. od 1% do kade stugnaa... jasno e kako e smeneta demografijata glup eden
Ти веруваш дека во 1455 година постеле нации, пописи и поимање на политичката стварност како оваа денес? Што си учел ти дечко? Имаш ли ти базични познавања од политички системи, политичка историја, политичка философија, или како „северномакедонско муле во австралија“ се опираш?
Друго, во дај да ти го видам, можеби ќе ти се фатам, прати слика.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
Ти веруваш дека во 1455 година постеле нации, пописи и поимање на политичката стварност како оваа денес? Што си учел ти дечко? Имаш ли ти базични познавања од политички системи, политичка историја, политичка философија, или како „северномакедонско муле во австралија“ се опираш?
Друго, во дај да ти го видам, можеби ќе ти се фатам, прати слика.
vidi budala postira gluposti pa si gi pobiva... jas ne veruvam vo nisto od toa sto ti postira od viki ama ti ocigledno selektivno veruvas na tvojte gluposti.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
vidi budala postira gluposti pa si gi pobiva... jas ne veruvam vo nisto od toa sto ti postira od viki ama ti ocigledno selektivno veruvas na tvojte gluposti.
Абе северномакедонски аусландерски шутко, што си пребегнал и си ја оставил светата земја на хунзите на шиповите, ова се податоци кои се официјални и можат да се пронајдат по српските статистички институции.
Во 20 век, податоците се прибирани од страна на српските власти, со веќе формирани национални митови и држави, може да се зборува за шипурки и за срби, за северномакедонци не, тоа подоцна следува, ама ти тоа не знаеш, а и да си го знаел си му ја летнал од земјата на хунзите, си ги напунил бечвите.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
Абе северномакедонски аусландерски шутко, што си пребегнал и си ја оставил светата земја на хунзите на шиповите, ова се податоци кои се официјални и можат да се пронајдат по српските статистички институции.
Во 20 век, податоците се прибирани од страна на српските власти, со веќе формирани национални митови и држави, може да се зборува за шипурки и за срби, за северномакедонци не, тоа подоцна следува, ама ти тоа не знаеш, а и да си го знаел си му ја летнал од земјата на хунзите, си ги напунил бечвите.
abe glup ti sam kaza deka ne bile dobri statistikite... aj odluci si tamu dali se ok ili i ne, ako ne se izbrisi glupostite sto si postiral pa da diskutirame. em postiras lazni informacii po tvoe, em ne ti cinat agrumentite... tolku prosto bitie odmna ne trpel forumot.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
abe glup ti sam kaza deka ne bile dobri statistikite... aj odluci si tamu dali se ok ili i ne, ako ne se izbrisi glupostite sto si postiral pa da diskutirame. em postiras lazni informacii po tvoe, em ne ti cinat agrumentite... tolku prosto bitie odmna ne trpel forumot.
Дај, се виде колку ти фаќа тиквата, дај да ти го видиме, да видиме дали да се фатиме за него, или да ти прдниме во фацата уште еднаш пред легнување.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
Дај, се виде колку ти фаќа тиквата, дај да ти го видиме, да видиме дали да се фатиме за него, или да ти прдниме во фацата уште еднаш пред легнување.
edino sto se gleda e deka si postiras gluposti pa si gi pobivas... :toe:

a i deka imas zelba da druzis kur :popce: ali toa e sekoj so svojte fetishi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom