Препораки за игри

Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Vo potraga po moderna igra za dvajca igraci po moznost na eden ekran a ne mrezno (iako i vtoroto e vo red) i po moznost igracite da se oponenti a ne kooperanti.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
@bibil -
Скоро секоја спортска игра ( NBA, PES, FIFA итн. ), игри со тепање 1 vs 1 ( Street Fighter IV, BlazBlue Calamity Trigger ), Might and Magic HEROES VI ( Hotseat, ти правиш потег па противникот ).
Други нови игри што може да ги играте заедно на еден компјутер не ми текнуваат во моментов.

Ако бараш и постари игри - најлесно ти е со некој емулатор за playstation - таму имаш тон игри какви што бараш.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Дајте некој предлог игра за мојава конфигурација
1гб Рам
Виндоус ХП
GeForce FX 5200 128mb
Играта нека се игра со други играчи онлајн како Дота Вов нешто такво а да може на ова конфигурација да се игра без разлика дали со пукање стратегија и сл.
Project IGI- од пуцачини
Red Alert 2 и 3-од стратегии
Се останато до кај 2004-та,и после таа година може ќе најдеш нешто за играње,ама ќе играш на LOW,инаку појачај рамот и смени ја графичката со послаб Радеон,ќе добиеш дупло перформанси!
 

TheShadow

Yeah Buddy.... Light Weight!!
Член од
1 октомври 2011
Мислења
143
Поени од реакции
21
Project IGI- од пуцачини
Red Alert 2 и 3-од стратегии
Се останато до кај 2004-та,и после таа година може ќе најдеш нешто за играње,ама ќе играш на LOW,инаку појачај рамот и смени ја графичката со послаб Радеон,ќе добиеш дупло перформанси!
За пукачката ајде може да биди ама за ред алерт 3 нема шанси
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
За пукачката ајде може да биди ама за ред алерт 3 нема шанси
Мислев на Command & Conquer-Generals од 2003-та,извини моја грешка,да таа е одлична стратегија која ќе можеш да ја играш на зададената конфигурација! Би те советувал да бараш на Gamespot игри од тој период,некаде до кај 2004-та,има доста добри игри кои можеш да ги играш со таква машина,поздрав!
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
фала за предлозите.
Работава е што слабо има нови игри што се посебно дизајнирани за неколку играчи. Од модерниве на Left4Dead паѓа на ум. И тоа што таа е кооп и на посебни екрани. Ене има парти игруви за конзолине и горе долу тоа е. Сплотскрин што се сретнуваа по конзоливе е скоро исто како различни екрани. Инаку вака ко најдобар пример што можам да го дадат е WTron, ама пак и таа има старо потекло.

Значи барам нешто поново ко таа, ко вормс, ко фајт игрите во смисла играњето со двајца играчи да е некако органски поврзано.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
Пробај ја Dungeon Defenders. Има поддршка за 4 играчи ( co-op ) на еден PC и е нова игра. Играњето е поврзано ( зависите еден од друг, работите/играте заедно за да се одбраните ) - оваа игра би требала да ги исполни твоите услови. Башка не бара некој јак компјутер, најверојатно ќе може и на "поасален" лаптоп да се игра нормално.

info:
http://www.co-optimus.com/game/1772/pc/dungeon-defenders.html
 

laceso

Zoomj †
Член од
17 мај 2011
Мислења
422
Поени од реакции
318
Се што изложивте ни одалеку не му парира на ова хек/слеш здание.


океј може црвовите, под услов да вметнеш и хаге во целата приказна.

да поседуваше конзола очигледен избор се MMA & UFC 2010
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
278
Поени од реакции
65
Пробај ја Dungeon Defenders. Има поддршка за 4 играчи ( co-op ) на еден PC и е нова игра. Играњето е поврзано ( зависите еден од друг, работите/играте заедно за да се одбраните ) - оваа игра би требала да ги исполни твоите услови. Башка не бара некој јак компјутер, најверојатно ќе може и на "поасален" лаптоп да се игра нормално.

info:
http://www.co-optimus.com/game/1772/pc/dungeon-defenders.html
ja zemav na steam,prekrasna e igrava :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom