Препораки за игри

Selekt3

Волшебник
Член од
3 август 2011
Мислења
254
Поени од реакции
45
MiniTroopers-нова игра слична на MyBrute.Создаваш армија и се бориш.Изгледа едноставна но треба мислење при одбирањето на војник,контролирање на војниците,сјачвање по кревање на лвл и др.http://blgarinskivod.minitroopers.com еве ви линк регистрирај те се.Лесна е постапката
1.Име на војската
2.Бираш војник
3.Се согласуваш
И ТОА Е ТОА
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Симни си ја најновата legend of zelda skyward sword ептен бесна е :)
--- надополнето: Nov 20, 2011 9:26 PM ---
и да симни ја најновата верзија од 3.0 т.е 3.0 rev 201. :)
Ај и на мене линк :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Time for ZELDA and SUPER SMASH BROTHERS!!!
Долфин работи океј, но по некое време знае да заебава и игрите да почнат да одат во slow motion. Ако веќе играте на ова, најдобро е да користите тестатура и маус комбо, бидејќи движењата со маусот ќе ви бидат емулација за Wiimote акциите.

Алтернативно, одвојте 50-60 евра и купете си WiiMote, се конектира на PC преку bluetooth и работи перфектно. Значи, купуваш WiiMote за 50-60 евра и имаш Nintendo Wii :)
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Здраво дечки,
Aјде ве молам препорачајте ми некоја добра РПГ игра, ја играв Skyrim и ми станаа интересни игри од ваков тип.

Некој предлог ? :)
 
B

BrunoFresh

Гостин
Ако ти стана интерсна Skyrim, играј ги претходните верзии ако ги немаш играно. Поврзани се.
А и ако веќе такви игри сакаш, играл слободно Gothic 3 или 4ката. Другите пред тоа имаат лоша графика но сепка добра е приказната. И овие игри се RPG а не MMORPG :).
Голема е разликата.
 
B

BrunoFresh

Гостин
Da da moja greska. :)

Fala vo sekoj slucaj.
Нема проблем. Други игри такви можиш да ги пробаш, Dungeon Siege 2, Dungeon Lords, Hazen - The Dark Whispers, Darksiders e таква слична. Има многу, само сите се со посебен интерфејс и посебна приказна. Незнам дали сите ќе ти наликуваат на Skyrim. Пошо таа е понова а овие се постари. Освен darksiders што ти ја спомнав, таа е понова.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Се одлучи ли што сакаш, РПГ игра или ММОРПГ игра?
Ако веќе си ја играл Skyrim, боље не чепкај други РПГ игри освен ако се од ТЕС серијалот, затоа што ќе ти бидат срање.
Јас навикнат на Oblivion, фатив да ги играм Witcher и Dragon Age и ептен тапа ми беа.
 
B

BrunoFresh

Гостин
Се одлучи ли што сакаш, РПГ игра или ММОРПГ игра?
Ако веќе си ја играл Skyrim, боље не чепкај други РПГ игри освен ако се од ТЕС серијалот, затоа што ќе ти бидат срање.
Јас навикнат на Oblivion, фатив да ги играм Witcher и Dragon Age и ептен тапа ми беа.
Тоа е нормално, затоа му реков да игра некои слични пошо, немаат ист интерфејс. :)
 
K

Khabs Staadnau

Гостин
Moze malce e Noobish question, no ke mozete li da mi kazete koja e razlikata izmegu RPG I MMORPG Igri ?
RPG= Role Playing Game.

MMORPG=Massive Multiplayer Online RPG
или
Many Men Online Role Playing as Girls.

Првото е жанр, второто е поджанр на првото, RPG обично е single player кампања и можност за Multiplayer. MMO се игра на масивни сервери и нема кампања туку си слободен да правиш што сакаш.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
RPG= Role Playing Game.

MMORPG=Massive Multiplayer Online RPG
или
Many Men Online Role Playing as Girls.

Првото е жанр, второто е поджанр на првото, RPG обично е single player кампања и можност за Multiplayer. MMO се игра на масивни сервери и нема кампања туку си слободен да правиш што сакаш.
Fala :)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
АЈ некој нека предложи добри игричиња за тракторов :D
CPU:Intel(R) Celeron(R) D CPU 3.33GHz
RAM: 2.5GB
Video Card: GeForce 210
 
K

Khabs Staadnau

Гостин
Ако ти стана интерсна Skyrim, играј ги претходните верзии ако ги немаш играно. Поврзани се.
А и ако веќе такви игри сакаш, играл слободно Gothic 3 или 4ката. Другите пред тоа имаат лоша графика но сепка добра е приказната. И овие игри се RPG а не MMORPG :).
Голема е разликата.
Нема никаква поврзаност помеѓу Morrowind/Oblivion и Oblivion/Skyrim. Само од време на време има референци, како M'aiq и слично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom