Препорака за нов автомобил до 9000€

Член од
11 септември 2012
Мислења
69
Поени од реакции
38
Луки, што возиш сега, ако не е тајна? Понатаму што би кажал за Алфа 156-ките конвертирани на плин, како оваа на пример http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=129123 (добро, таа сеуште нема вградено плин).
На почеток на оаа година (јануари-март) иста ваква алфа искрши 2-3 дуќани во Чаир кај стадионот,бензинската на макпетрол,драгстор Чаир.Алфата беше 70-80% оштетена.Ако мислиш да ја зимаш провери ја убаво да не е калемена или една сообраќајна,друга кола
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
На почеток на оаа година (јануари-март) иста ваква алфа искрши 2-3 дуќани во Чаир кај стадионот,бензинската на макпетрол,драгстор Чаир.Алфата беше 70-80% оштетена.Ако мислиш да ја зимаш провери ја убаво да не е калемена или една сообраќајна,друга кола
Хех, фала за предупредувањето. Сигурно нема да земам кола уште некој месец, веројатно не до крајот на годината... Сега за сега само гледам огласи, а овој оглас ми се виде посалам - во смисла дека е кола која што е наизглед поодржувана, но ете, се бидува :icon_lol:
--- надополнето: 28 септември 2012 во 01:18 ---
Ако си намислил 1.8 тс, поарно земи 2.0 тс (155 којна беа мислам) шом ќе ја возеш на плин.. И само гас до даска.....
Ма, ако можам (и ако најдам) би зел и 2.5 В6 со 190 КС - не верувам дека би минувал повеќе од 10,000 км годишно максимум, па се лажам дека малата километража би ги анулирала трошоците за гориво и поправки :icon_lol: А, имам и слушнато дека В6 моторите на Алфа се поиздржливи и потрајни од ТС моторите.
 
Член од
19 септември 2012
Мислења
13
Поени од реакции
1
Хех, фала за предупредувањето. Сигурно нема да земам кола уште некој месец, веројатно не до крајот на годината... Сега за сега само гледам огласи, а овој оглас ми се виде посалам - во смисла дека е кола која што е наизглед поодржувана, но ете, се бидува :icon_lol:
--- надополнето: 28 септември 2012 во 01:18 ---
Ма, ако можам (и ако најдам) би зел и 2.5 В6 со 190 КС - не верувам дека би минувал повеќе од 10,000 км годишно максимум, па се лажам дека малата километража би ги анулирала трошоците за гориво и поправки :icon_lol: А, имам и слушнато дека В6 моторите на Алфа се поиздржливи и потрајни од ТС моторите.
Види ја и 166-ката,генерално алфите се издржливи возила,ја таква сакав,се имав и пари,и дозвола,најдов убава,ама не ми ја собира во гаражата мене,тоа е болката.И на крај земав Фиат.Здравје понатаму планирам една 147-ца JTD.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Види ја и 166-ката,генерално алфите се издржливи возила,ја таква сакав,се имав и пари,и дозвола,најдов убава,ама не ми ја собира во гаражата мене,тоа е болката.И на крај земав Фиат.Здравје понатаму планирам една 147-ца JTD.
О, дефинтивно, 166-ката е многу елегантна лимузина и еден од моите омилени дизајни (пред редизајнот, иако и редизајнираната верзија не е толку лоша). Проблемот е тоа што го наведе - големината - во скоро време не верувам дека би ми требала толкава кола, а и од моето скромно возачко искуство колку е поголема колата толку е помалку забавна за возење, иако е по правило поудобна и порафинирана. Но, ќе видиме - јас додека да купам можно е да дојде ред и 159-ките да ги заменат 156-ките на пазарот на половни возила, што и не би било толку лошо ;)

Бај д веј, денеска (т.е. вчера ќе му дојде) покрај мене со мала брзина пројде стара 156ка 2.0 ТС - каков само звук од 4-цилиндричен мотор... :vozbud:
 
Член од
3 октомври 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
!!!Potrebno mi e dobro mislenje ili preporaka!!!!
Odam za Germanija so eftinive letovi od 29oktomvri, a planiram da se vratam ili so
Mazda 6 Sport 2.0 CD

FR 03/2003

xxxx km
Diesel
100 kW (136 PS)
Manual gearbox

ili so

Audi A4 1.9 TDI

FR 11/2002
xxxx km
Diesel
74 kW (101 PS) {mozi i 136PS ako e...}
Manual gearbox

i ako nekoj veke donesol kolku pari od prilika go kosta mazdata i kolku audito... dali ima golema razlika vo carinata(davackite tuka vo MK) ???

ПРЕТХОДНО... ИМ БЛАГОДАРАМ НА ТИЕ ШТО ЌЕ ОДВОЈАТ ВРЕМЕ ЗА ДА МИ ОДГОВОРАТ ...
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
!!!Potrebno mi e dobro mislenje ili preporaka!!!!
Odam za Germanija so eftinive letovi od 29oktomvri, a planiram da se vratam ili so
Mazda 6 Sport 2.0 CD

FR 03/2003

xxxx km
Diesel
100 kW (136 PS)
Manual gearbox

ili so

Audi A4 1.9 TDI

FR 11/2002
xxxx km
Diesel
74 kW (101 PS) {mozi i 136PS ako e...}
Manual gearbox

i ako nekoj veke donesol kolku pari od prilika go kosta mazdata i kolku audito... dali ima golema razlika vo carinata(davackite tuka vo MK) ???

ПРЕТХОДНО... ИМ БЛАГОДАРАМ НА ТИЕ ШТО ЌЕ ОДВОЈАТ ВРЕМЕ ЗА ДА МИ ОДГОВОРАТ ...
Па не е некој тежок избор, А4ката, но, ова би важело ако прајме муабет за нова кола, стара кола е лотарија, не гледај модел, гледај која е позачувана. за царина не би требало да има голема разлика..
 
Член од
3 октомври 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Па не е некој тежок избор, А4ката, но, ова би важело ако прајме муабет за нова кола, стара кола е лотарија, не гледај модел, гледај која е позачувана. за царина не би требало да има голема разлика..
Pa da ako zabeleza postari se 2002, 2003 godina... a toa deka audi zaradi delovi sto ima poeftini i poveke za nego ili koi se pricinite...zoasto Mazda vo germanija po prosek na defekti bile so najmalku imam informacii...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom