Препорака за мобилен

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
BEZSTRASNIOT напиша:
Пак ке ти кажам 6630!!
на 6230и екранот му е гомно!!! боље земи си 7610!!
Еј незнаев дека имал срање екран. А 7610 каков звук вади на звучник или на слушалици?
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Sephiroth напиша:
Еј незнаев дека имал срање екран. А 7610 каков звук вади на звучник или на слушалици?
Екранот е супер. Незнае дечкото да се доизрази.:) Напротив има најдобар екран со најдобра резолуција од сите нокии во неговата класа. Едини проблем што го има со екранот (всушност маската), а го имаат и многу други нокии е тоа што стаклото што е од маската пред дисплејот се мрси (ваљда си приметил и на други нокии како се прави) од внатре и само ако смениш маска ќе ти се среди. Не верувам дека бришење ќе ти помогне. Иначе екранот си останува недопрен.
BTW ekranot ima rezolucija 208 x 208 pixels na 27 x 27 mm
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
Jane напиша:
Екранот е супер. Незнае дечкото да се доизрази.:) Напротив има најдобар екран со најдобра резолуција од сите нокии во неговата класа. Едини проблем што го има со екранот (всушност маската), а го имаат и многу други нокии е тоа што стаклото што е од маската пред дисплејот се мрси (ваљда си приметил и на други нокии како се прави) од внатре и само ако смениш маска ќе ти се среди. Не верувам дека бришење ќе ти помогне. Иначе екранот си останува недопрен.
BTW ekranot ima rezolucija 208 x 208 pixels na 27 x 27 mm
и сеа сакаш да ми кажеш дека има боље екран од 7610 или 6630, 6230и може има најбоље од неговата класа ама преку к*ров дечкото не бараше телефон од таа класа он рече дека сака телефон за тие пари и да е шо подобар!! па јас му кажав дека за тие пари боље да си земе 7610 пошо не му се свиѓа 6630, BTW 7610 не вади некој ептен добар звук вака на звучникот а има стерео излез за слушалки и на слушалки вади топ звук!!
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
гуглав за нокиа 7610+стерео, и испадна дека телефонот е моно и дека му е тапа звукот.....барем сите така викаат.

И не реков подобар за тие пари, него си искажав што барам од еден телефон. Ако го нема тоа што го барам за 100 евра ондак ке потсоберам поише кеш. Све е релативно, можда дури и ке завршам со 6630 for the sake of functionality, кој ебе естетика.

Мене идеален ми се виде Нокија 6131, школка е (мај фејворит), Трансфлеш картица, голем екран и све остало, незнам со звук каков е, другарче има ке го прашам. Арно ама иди најди го телефонов на старо, или никој го нема, или кој го има нејке да го шитне пошо му е топ :D
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
вака значи, од таа класа на нокиа т.е. за тие пари најдоброто што можеш да го земеш е 6630. Во секој случај мислам и преходно напоменав - зависи што бараш од телефонот! И 6230и не е за фрлање телефон, доста добар, издржлив, има дури и предности за разлика од 6630. Но 6230и е повеке бизнис модел. Малечок и убав на рака - но сепак моќен.

6131 не ти ја препорачувам, можеби си видел како се отвара?
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Според мене.. за тие пари најдобар избор е 7610.Јас сум најзадоволен од него како телефон.. од сите што до сега сум ги имал.. а биле многу.
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
TrTe-MrTe напиша:
Според мене.. за тие пари најдобар избор е 7610.Јас сум најзадоволен од него како телефон.. од сите што до сега сум ги имал.. а биле многу.
7610 освен што има побавен софтвер и е малце погломазен во должина, женски модел и лоша тастатура за пишување има премногу слаб звучник за репродукција на мп3 фаловите. Освен тоа 7610 има 1мегапикселна камера, додека 6630 има 1.3 башка и некои си 4 пати бла..бла.. зум. не се разбирам многу у камери ама ако ги споредиш сликите освен големина и во чистината има мн разлика. Можеби сте приметиле дека на 6630 е поголема леката а и камерата.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Знам како се отвара, на дугме. Многу е кул:vozbud:
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
па тоа не е кул. Не велам дека е фабричка грешка, потрошен материјал или маана. Но ми доагаат на сервис и тоа доста многу...
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
ауч не знаев дека била толку слаба со флетот. Ама па другаров ја користи од прошлото лето и не се пожалил ич:toe: А јас сум многу повнимателен од него коа се работи за технологија....незнам....
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Sephiroth напиша:
ауч не знаев дека била толку слаба со флетот. Ама па другаров ја користи од прошлото лето и не се пожалил ич:toe: А јас сум многу повнимателен од него коа се работи за технологија....незнам....
Абе тука и е и среќата како ќе ти се погоди.:wink: Може најшкартлив да е па да те служи добро, а може и квалитетен да земеш па по 3 месеци да одкаже.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Друже, не му се мисли толку. Ако ме послушаш мене како корисник на кој досега низ рака му прошле (да не претерам ама) сигурно над 100 телефони, за можностите кои ги има и цената која можеш да си ја дозволиш, земај си ја 6630-ката. Или, ете гледам денес во оглас на telefoni.com.mk 6680-ка, 110 евра и бара, значи ќе ти ја даде за 100.

Изборот е тој, добиваш симбианец со добар дисплеј, со пристојна камера, со слот за картица, се што ќе посакаш. До 100 евра, изборот "најдоброто за моите пари" се сведува на тоа.

На крај краева и доколку го купиш и не ти се допаѓа, нема да изгубиш ништо, тие два модела се барани, ќе го шитнеш одма и ќе си ги вратиш парите.
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
Не не немој 6680 се заебуваат нешо, им побелува екранчето, и башка иако има 262000 бои има полоша камера од 6630, сум ги користел и двата, а и плус побрз процесор има 6630 значи ипак слушај не и земи си 6630!! господ да те види, и знам дека некро има 2-3 6630ки ке ти ја даде сигурно за 100тина евра!! или пак ако ти се даваат уше 50тина евра ја би ти ја дал мојата 6280 нема симбиан ама екранот ти е... боље од сите у таа класа, и башка на слајдер, 3 саата е зборен, и нема гребаница и 2мп камера и радио, и слушалки гратис имаш од мене:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom