Премногу ме замараат со анкети по телефон

C

cige

Гостин
Најдобра работа е да се направиш будала.
Ако ти се јавува женско, кажи и дека има секси глас и би сакал да ти биде женска за една вечер, а може и две-три. Ако ти каже дека има дечко или маж, кажи дека не ти смета и дека сакаш само да и направиш секси диета
Ако ти се јави машко, кажи му дека девојка/жена/мајка (тоа што има на лагер) му е среќна што го има, и дека ти сакаш да ја направиш посреќна.
Мене еднаш ми се јавија и им ждригнав, и од тогаш никад више. Ама сакаш да си направиш ќеиф примени го ова погоре, од каде знаеш, може и да опнеш нешто.
Ќе и речам ај на кафе да правиме муабет несакам преку телефон, најсериозно.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.065
Ќе и речам ај на кафе да правиме муабет несакам преку телефон, најсериозно.
Ако те сфати погрешно ?
Идеш со нејзе на кафе и она ти отвара бележник и те анкетира на лице место
 
Член од
13 јуни 2014
Мислења
113
Поени од реакции
54
совет од мене кога ке ти се јават играј си мајтап.....пример те прашува од кој град си? ти тропни некоја зелена што ни во африка не зрее и на секое прашање така ...ке се откаже
Мене ми се јавува пред 4-5дена една и ми вика за некој производ и јас и викам разговорот се прислушкува и одма спушти слушалка.... :uzi:
 
C

cige

Гостин
совет од мене кога ке ти се јават играј си мајтап.....пример те прашува од кој град си? ти тропни некоја зелена што ни во африка не зрее и на секое прашање така ...ке се откаже
Мене ми се јавува пред 4-5дена една и ми вика за некој производ и јас и викам разговорот се прислушкува и одма спушти слушалка.... :uzi:
Море се ќе и дадам, нервен слом ќе добие
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.572
Поени од реакции
3.052
Изгледа он спамира од Бихачка заедно со Ставрогин, Коче, Геро и Милчин. Џорџ Сорос плаќа, од такви како нив телеком гради на плоштад.
A otkaj ti imaat broj?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.874
Поени од реакции
32.107
Мене ставро ми врти ме поти со типови 100% сигурни дојаве мојаве....

НЕМА СПАС!
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.008
Поени од реакции
7.063
Прај се дек си Конопљанка или Роман Зозуља, верви ептен јако е ќе се скиниш од смеење.
 
Член од
2 декември 2014
Мислења
45
Поени од реакции
22
@cige и мене премногу понекогаш ме замараат со секакви анкети по телефон,ама тоа е затоа што на фиксната линија сум претплатничка на ,,Македонски телеком,,имам забалежано дека на други фиксни оператори воопшто не се јавуваат анкетарите,барем мене не ми се жалеле претплатниците на другите фиксни оператори!:cool:Јас имам идено со другарка на една презентација кога си добив подарок пред две години,потоа пак ми се јавуваа тие истите,ама јас ги откачив!(n)Исто и на една друга накета јас ги одбив и ги откачив!(n)И имам намера понатаму во иднина ако не сум расположена да им спуштам слушалка и да ги откачувам,да не си го губам времето со нив затоа што ме замараат!:rolleyes::drk:Така што,јас ти советувам да си го смениш фиксниот оператор или,пак,да го откажеш сосема фиксниот телефон и да си имаш само мобилен и така сосема ќе се спасиш од досадните анкетари на фиксен телефон!:pipi::angel:
 
C

cige

Гостин
@cige и мене премногу понекогаш ме замараат со секакви анкети по телефон,ама тоа е затоа што на фиксната линија сум претплатничка на ,,Македонски телеком,,имам забалежано дека на други фиксни оператори воопшто не се јавуваат анкетарите,барем мене не ми се жалеле претплатниците на другите фиксни оператори!:cool:Јас имам идено со другарка на една презентација кога си добив подарок пред две години,потоа пак ми се јавуваа тие истите,ама јас ги откачив!(n)Исто и на една друга накета јас ги одбив и ги откачив!(n)И имам намера понатаму во иднина ако не сум расположена да им спуштам слушалка и да ги откачувам,да не си го губам времето со нив затоа што ме замараат!:rolleyes::drk:Така што,јас ти советувам да си го смениш фиксниот оператор или,пак,да го откажеш сосема фиксниот телефон и да си имаш само мобилен и така сосема ќе се спасиш од досадните анкетари на фиксен телефон!:pipi::angel:
Порано бевме на Телеком, сега сме на Телекабел.
 
Член од
2 декември 2014
Мислења
45
Поени од реакции
22
Порано бевме на Телеком, сега сме на Телекабел.
Добро,тогаш или откажи го сосема фиксниот телефон и имај си само мобилен телефон или обиди се со нов фиксен оператор,имам забележано дека на тие што се на ,,One,,фиксен оператор не им се јавувале,па можеш со нив да се обидеш таму да се префрлиш.Поздрав!;):)
 
На врв Bottom