Премногу ме замараат со анкети по телефон

C

cige

Гостин
Денес од 8 саатот до сега од 3 агенции ми се јавија за некакви си презентации на производи, анкети за економската состојба.......како да се одбранам од овие досади? Значи сигурно во последниве 30 денови ми се имаат јавено 10 пати и цело време се претставуваат од различна агенција, а не верувам дека се од различна канцеларија. Од позадина се слуша дека ги има повеќе агенти во истата просторија и сите спамираат по телефони. Замислете денес дури 3 пати ми се јавија.
 
T

templar55

Гостин
Чекај кога ке дојдат избори, глава нема да кренеш од анкети по телефон. Мада едно фино: "идите у пичку материну" не е на одмет. Ке ти се намалат повиците барем за 50% гарантирано.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Претпоставувам на фиксен ти ѕвонат ?
Ако да, батали фиксен влези у 21ви век само со мобилен терај си многу ти е поефтино него ли фиксен на пример.
Ем нема да те замараат ептен ме заштедуваш некој денар.

А ако ти ѕвонат и на мобилен....јбг, избраниот си, ептен објективни мислења имаш па затоа те анкетираат :D
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Денес од 8 саатот до сега од 3 агенции ми се јавија за некакви си презентации на производи, анкети за економската состојба.......како да се одбранам од овие досади? Значи сигурно во последниве 30 денови ми се имаат јавено 10 пати и цело време се претставуваат од различна агенција, а не верувам дека се од различна канцеларија. Од позадина се слуша дека ги има повеќе агенти во истата просторија и сите спамираат по телефони. Замислете денес дури 3 пати ми се јавија.
Druze naredniot pat ko ke ti se javat probaj da im prodades nesto primer uloski za jajca so isprintani inicijali....Ili ponudi im rabota na primer berenje makaroni so narakvici u Svicarska....Bidi ozbilen i uporen se dodeka ne prifatat....Posle 2-3 vakvi muabeta ke prekinat!...Ovoa od iskustvo!
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Опклада дека телефонот гласи на пензионер?
 
C

cige

Гостин
Претпоставувам на фиксен ти ѕвонат ?
Ако да, батали фиксен влези у 21ви век само со мобилен терај си многу ти е поефтино него ли фиксен на пример.
Ем нема да те замараат ептен ме заштедуваш некој денар.

А ако ти ѕвонат и на мобилен....јбг, избраниот си, ептен објективни мислења имаш па затоа те анкетираат :D
Абе на фиксниот ни ѕвонат само баба ми и анкетарите.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Шо би рекол Заев, "ставен е бројот во машината".
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Јас се прам будала, тие едно ме прашвет јас им се обраќам во пенизонерски стил Сретен Жујкич плус им ждригам на слушалка. Добитна комбинација, вервај ме.[DOUBLEPOST=1425066076][/DOUBLEPOST]Изгледа им се свиѓаш зато ти се јавувет.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Они си бираат одредени броеви и на тие вртат, без разлика дали тој човек го познаваат или не. Единствена работа што би можел да ја направиш е да ги одбиеш, да им кажеш дека си незаинтересиран и толку.

Такви се они, еден период кога имаат презентации ѕвонат често, после цела година ги нема:)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Вклучи им секретарка или факс,по некое време се откажуваат и те оставаат на мира
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
C

cige

Гостин
Од целога текста ја само у једно се слажем с тобом, то да је у истину @Ilumious педер.
Изгледа он спамира од Бихачка заедно со Ставрогин, Коче, Геро и Милчин. Џорџ Сорос плаќа, од такви како нив телеком гради на плоштад.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Најдобра работа е да се направиш будала.
Ако ти се јавува женско, кажи и дека има секси глас и би сакал да ти биде женска за една вечер, а може и две-три. Ако ти каже дека има дечко или маж, кажи дека не ти смета и дека сакаш само да и направиш секси диета
Ако ти се јави машко, кажи му дека девојка/жена/мајка (тоа што има на лагер) му е среќна што го има, и дека ти сакаш да ја направиш посреќна.
Мене еднаш ми се јавија и им ждригнав, и од тогаш никад више. Ама сакаш да си направиш ќеиф примени го ова погоре, од каде знаеш, може и да опнеш нешто.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Денес од 8 саатот до сега од 3 агенции ми се јавија за некакви си презентации на производи, анкети за економската состојба.......како да се одбранам од овие досади? Значи сигурно во последниве 30 денови ми се имаат јавено 10 пати и цело време се претставуваат од различна агенција, а не верувам дека се од различна канцеларија. Од позадина се слуша дека ги има повеќе агенти во истата просторија и сите спамираат по телефони. Замислете денес дури 3 пати ми се јавија.
Научи од каде ти звонат, сликај се со скај јакната на тебе, и испрати им ја фотографијата. Ти гарантирам дека никој нема да крајот на животот да ти се јави уште еднаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom