Пред компјутер vs. излегување во град

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Kaj mene ova go ima...
Non sto setanje
Denje spienje..
A dodeka sum vo dvizenje slusanje muzika...:))
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Navistina deka mnogu vreme pominuvam pred pc no se trudam da go stavam vo vtor plan. Obicno gledam vremeto da mi pomine vo druzenje izlezena otkolku vo druzenje na net. No vo sekoj sloboden moment,sekoja slobodna sekunda sednuvam na kompjuter :)
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
BAMARGERA напиша:
znaci od koga ke stanam od spienje do vecer sum pred kompjuter (ako sum doma) a vecer sum u grad do niedno vreme i posle moze pak da sednam malce :wink:

leleleleee i jas :( ova pc i net se zavisnost:toe: :(
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
KoNtEjNeR напиша:
definitivno izleguvanje... dokolku ima kaj da se otide...
ako e vremeto bedno (vrnezlivo) kompjuter :)
И ја мислам баш исто.:helou:

Ако е убаво времето дефинитивно излегување. ;)
 
Член од
7 март 2005
Мислења
131
Поени од реакции
2
Nikogas ne bi go stavil kompjuterot na prvo mesto ako treba da iskacam toj den. Za kompjuter ke najdam koga sakam vreme a za iskacanje nemozam.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
BuSaV напиша:
Nikogas ne bi go stavil kompjuterot na prvo mesto ako treba da iskacam toj den. Za kompjuter ke najdam koga sakam vreme a za iskacanje nemozam.
Potpolno se soglasuvam so tebe.
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
зависно од расположението,ако не сум расположена за излегување,знаејќи пред време се под ред што ќе се случи вечерта....едноставно сакам да останам дома,ама коа ќе ми текне дека дома треба да слушам како моите ми префрлаат дека сум нон-стоп на компјутер,и ме тераат да го исклучам..е тогаш без размислување излегувам!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Секогаш кога имам можност да излезам да играм фудбал,кошарка или да одам во град го баталувам компјутерот.Или ако гледам добар филм.Не сум премногу зависен па да бидам цел ден на него.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Kompjjuter so mera setanjje so mera, poubavo mi e setanje, malku na vozduh :)
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
:cuc: Нема нешто што може да го диктира моето темпо на живот освен самиот ЈАС,али коа ќе видам дека постов сум го напишал у 3.40-леле(барем се трудам:tapp: )
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Никад не останувам дома на компјутер кога можам да искочам.. Ќе ти се мочам у компјутерот ако не видам небо и ѕвезди не иде некако:toe:
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Јас гласам за излегувањето во секој случај па макар да е и обично пешачење кое често го практикувам во последно време.А компјутерот никаде не бега!Поздрав
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Apsolutno prvin druzenje pa posle kompijuter,ne bi propustil nekoj klabing za da sedam pred PS...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom