Пред компјутер vs. излегување во град

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Ако ми се излегува ич не му ја мислам :vozbud: ама ако ме мрзи и не ми се иде нигде, тука ми е комјутерот, еве на пример и во овие доцни часови кога не ми се спие :jaj:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Излегување. Секогаш бирам излегување. Пред компјутер седам само затоа што немам попаметна работа кога сум дома, па го трошам времето на Кајгана и МСН. Во принцип мразам МСН и ми служи само за договарање или пополнување време. Порано можев на МСН да бидам 24 часа, ама сега ми е преку глава.

Повеќе ценам златен разговор во 4 очи, фино лепо ќе си се договорам со особата да си се видам, па фино лепо и кафе и муабет, а не преку компјутер ќе правам муабет. Плус ме мрзи да куцам.:kesa:

Никад не би избрала компјутер пред излегување. А бе глупости, ќе седам дома затворена кога можам надвор да шетам, на кафиња да одам, да се смеам, да се зезам.
Реалниот свет повеќе го сакам од виртуелниот дефинитивно, затоа и секогаш бирам излегување.:pipi:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Na prvo mesto e izleguvanjeto a koga ke se vratam doma ako ne mi spie togash mozam da najda vreme za kompjuterot?E ako ne izleguvam togash moze da si go gubam vremeto na KAJGANA forumot ili da gledam nekoj film!
 
Член од
10 септември 2008
Мислења
65
Поени од реакции
23
Па јас можам да кажам дека кај мене дефинитивно преовладува компјутерот, мислам дека ми е зависност откако го ставив интернетот пред многу години... Еве како ми минуваше типичен летен ден: станував околу 1 и пол, веднаш седнував на компјутер. Минував едни добри 7-8 саати на него (вклучувајќи и јадење и пиење пред компјутер), а потоа излегував надвор од кај 10 до кај 1. Од 1 до 4-5 сабајле пак седев на компјутер :toe: Со други зборови, го потрошив летото на глупости :vozbud: поздрав до сите зависници од PC! :smir:
 

warlic MKD

КирЕ..Поштарот
Член од
16 септември 2008
Мислења
270
Поени од реакции
5
Пред компјутер поминувам 60% од времето и 40% надвор..
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
0
Pa vaka jas sum zavisnik i od dvete raboti no mislam deka ne bi trebalo tolku mnogu dedam prek kompjuter,tuku za toa vreme bi mozela da pro4itam nekoja dobra kniga ili pak da izlezam vo grad so drugarite.
Me interesira vaseto mislenje?:toe::vozbud:
пишувај кирилица

а иначе и двете работи ги сакам
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
32
Pa ne sum mnogu po izleguvanjeto ... Retko moze da se desi jas da se dogovoram da izlezam negde u grad ... Povekje sakam da se sobereme kaj nekoj doma na pr. zatoa shto bolje se osekjam koga sum so poznati lugje ... Zatoa 60 % od denot sum pred PC ... 40 % sum izlezen :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
abe kakov kompjuter. Nema sansa da sedam doma na kompjuter a da ne izlezam...
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Зависи кога. На многу ладно време надвор, подобро е да се седи дома пред компјутер. Летно време подобро да се излезе (компјутерот дополнително ми ја загрева собата).
 
D

DeviL_32`

Гостин
И компјутер и надвор
Пред да испаднам : Компјутер
Кога ќе се вратам: Компјутер е ај сеа.. :vozbud:
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Да не излезам за да седам пред компјутер????:vozbud: Нема шанси.
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Ма каков компјутер... одма у град идам. Нема што да се споредува и да се бира, мислам поубаво е да излезеш свет да видиш (барем според мене)... поздрав..
 

TheMask

SσвεR SαŋTα
Член од
28 февруари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
40% пред ТВ , 40% надвор и само 20% пред Pc:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom