Предлози, мислења и критики за Кајгана готвач

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Која е улогата на модераторите на подфорумот ако не отвараат теми туку тоа го прават учесниците?
Според мене тоа е една од причините што натпреварите губат на интензитет.
Не се знае кога се отвара тема, колку трае гласањето и слично, а исто така и не сите учесници имаат искуство со отварање теми и теми на кои има опција да се гласа.
На натпреварите за фотографија, победникот кажува тема, а потоа и отвара тема за гласање, поправете ме ако грешам. Мислам дека ова е убава идеја, и затоа се обидов да ја спреведам. Ако некој нема искуство, или не знае како, може да добие помош, или да замоли некој друг да отвори тема наместо него. Бре мајката, во подфорумот за фотографија никој не се буни за ова правило, тука не чини. За ангажманот на модераторите во подфорумот нема да коментирам и не сакам да се мешам, веројатно си имаат своја причина зошто и како, а истово не се дискутира тука, туку на соодветна тема наменета за форумот и модераторите.

За правилата на темава, се обидов да воведам некој ред и кога го пишав ова:

Не така... Темата стоеше нечепната со денови, затоа пишав до понеделник, да воведам каков-таков ред и да не дреме истата тема со недели. Гласањето три дена, после победникот задава тема, готвиме до следниот понеделник и понеделник победникот ќе ја има честа да отвори тема. Бива?
никој не се побуни, па затоа и се водам според овој редослед и освен тоа, и покрај мојот недостаток на време, водам рачун, се обидувам да ја одржам темава во живот, постојано ве тагнувам и ве молам да учествувате, ве потсетувам до кога може да се пријавите, кога да се отвори тема итн, сѐ поради мојата љубов према темава, за да не згасне... И пак не чини ни овака, модераторите биле проблем сега. Океј, еве јас се повлекувам, па да видиме каков ќе биде интензитетот на темава.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.920
Поени од реакции
12.411
@Agda Beata мислам дека не е критиката насочена кон тебе, секоја чест за трудот.
За разлика од фотографија каде за секој натпревар се отвара нова тема, тука има една тема и се менува насловот, затоа и мора да има модератор постојано. Плус нема никаква иницијатива од модераторите да се одржи подфорумот. Еве ќе ја тагнам @shumecha.tableta пошо се пријави на последниот натпревар, кафе не сум ја видела подолго време низ форумов.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.848
А кој ви брани да си отварате нови теми, како во форумот фотографија?
Мене таму не ми било тешко да отворам нова тема меѓутоа, бидејќи одамна не користам компјутер, тешко ми е (а и толку умеам) да отворам гласање. Затоа сум му благодарен на @коцка ;)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
@Agda Beata мислам дека не е критиката насочена кон тебе, секоја чест за трудот.
За разлика од фотографија каде за секој натпревар се отвара нова тема, тука има една тема и се менува насловот, затоа и мора да има модератор постојано. Плус нема никаква иницијатива од модераторите да се одржи подфорумот. Еве ќе ја тагнам @shumecha.tableta пошо се пријави на последниот натпревар, кафе не сум ја видела подолго време низ форумов.
Ќе гледам да проаѓам за менување наслов. Има соецифичен ден кога се почнува, како во фото делот секој пон?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Ќе гледам да проаѓам за менување наслов. Има соецифичен ден кога се почнува, како во фото делот секој пон?
Има две теми со ист наслов, „Кајгана готвач vol. 192 [азиска кујна] “, едната треба да биде од гласањето за мезе, другата да се напомене дека е за гласање на азиска кујна.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.755
Поени од реакции
9.558
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom