Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.530
Поени од реакции
34.682
Уствари бијонс сака натпревар да има специјално за нејзе и нејзино друштво за да добие некој глас. Фак лоџик, лоша слика е лоша слика ако сакаш и кралицата Елизабета биди. Еве 2 пати учествувам и 2 пати сим у првите 2ца, али тоа било пошто сум модератор. Ќе бидам фер и ќе се повлечам од идни натпревари, а моите гласови по дифолт кај бијонс ќе идат. Се надевам ќе имаш прилика да победиш.
... усвари бијонс веќе уназад две теми не поставила фотка, а не знам кое би било мое, а кое би било ТВОЕ друштво :facepalm:

...па нели темава е за коментари за тековните фотографии за натпреварот, си кажав мислење, си кажав предлог, зарем не е во склоп на правилата на самата подтема, испаѓа дека „ти плачеш“, оти доби критика која не беше потенцирана за твој ник туку општо давајќи пример од тековниов натпревар :toe:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
... усвари бијонс веќе уназад две теми не поставила фотка, а не знам кое би било мое, а кое би било ТВОЕ друштво :facepalm:

...па нели темава е за коментари за тековните фотографии за натпреварот, си кажав мислење, си кажав предлог, зарем не е во склоп на правилата на самата подтема, испаѓа дека „ти плачеш“, оти доби критика која не беше потенцирана за твој ник туку општо давајќи пример од тековниов натпревар :toe:
Ти не даваш мислење, туку критикуваш и алудираш на тоа дека модераторите добиваат екстра гласови демек наместено е ние да победиме или некој ни се упикува. Со првото т.е. критики немам проблем, ако сакаш искрени критики за фотографии слободно ќе дискутираме кога сакаш. Ама да критикуваш правила, членови, кој зошто гласал, споредување слики зошто оваа има 7 а оваа 17 гласови ми нема логика. Поготово не кога не учествуваш.

Да не зборам дека "мислењата" ти се секогаш во полза да можеш полесно да победиш. ТВОЕ друштво се плачковците кои редовно нешто не им се допаѓа ко оној Стев, зошто вие професионални фотографи учествувате, ја неам камера и слично. Ова е форум за забава, не се делиме на професионални и аматери, не гледаме дали имаш камера од 5 илјади евра или телефон од 100 евра. Парични награди исто не даваме, правилата дали ти се свиѓаат или не е твој личен проблем. И дали ќе учествуваш или не е твое право, ама не кењај по се останато само затоа што не ти се свиѓа. Избери ја опцијата да не учествуваш ако мислиш дека твоите фотографии се убер предобри, а нашите имале повеќе гласови зошто сме модератори.

А, бијонс секогаш и секаде е присутна во сите подфоруми, и секаде глуми експерт во секое поле. Ела у Формула 1 темата уште таму те немам видено.
Сега слободно иди по приватни пораки јади трици и споделувај фотографии. У маало ваквите ги викаме attention wh***, да не употребувам вулгарни зборови.

И да, тука сме за забава, не ја еби те молам.

Бујрум да дискутираме фотографии и техники, во спротивно нема што да разговараме и да даваш "мислења" ако планираш да не учествуваш.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
Нова тема се отвори ли? :)
п.с. ради некоја причина, не ми излегуваат одма темите на „Нови мислења“, или јас не знам да баратам низ форумов :)
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.530
Поени од реакции
34.682
Да не зборам дека "мислењата" ти се секогаш во полза да можеш полесно да победиш.
... и што со таа победа?
ТВОЕ друштво се плачковците
... плачковците ги прават, односот на поедини модератори!
Ова е форум за забава
...да, ама не пуштате секој да се забаваува!
ама не кењај
...така ли се пишува кон женско? :toe:
... ама не кењај по се останато само затоа што не ти се свиѓа.
:toe: кој речник човече... ај ќе ќутиме :cenzura: темата е за предлог, совет, околу тековниот фото натревар, не знам што не ти е јасно? :nesumjas:
А, бијонс секогаш и секаде е присутна во сите подфоруми, и секаде глуми експерт во секое поле...Ела у Формула 1 темата уште таму те немам видено
...тоа значи дека ме следиш? забрането е да постирам таму каде сакам на форумов има цензура нешто? забрането да кажам мое мислење? ако пишам јас мислење се правам експерт, а ако пише некој друг член што со него? треба да направам една табела кој колку учествува по темите, а колку јас? така ли се модерира со забрана на член да пишува на тема каде сака на форумов? и што те прави тебе поарен да пишуваш на Формула 1 на пример? имаш болид, се такмичиш нешто? си бил во Монте Карло што?... ете сум во Монте Карло на трка, ти си бил?! :toe:
еве јас сум играла фудбал во женска екипа во Чаир, дали тоа ме прави повластена да пишувам во подтема фудбал каде си ти модератор, а други женски членови не смеаат оти немат допирна точка т.е. не се експерти за фудбалот? :toe:
Сега слободно иди по приватни пораки јади трици и споделувај фотографии. У маало ваквите ги викаме attention wh***.
... па нели самите кажувате, пишувајте во ЛП да не бидете оф топик, сега не смееме да пишеме ниту во приватни пораки? а ти не пишуваш во ЛП ја мрзам ва бијонс дај да ја банираме (или некој друг) :(
да не употребувам вулгарни зборови.
:facepalm:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
... и што со таа победа?

... плачковците ги прават, односот на поедини модератори!

...да, ама не пуштате секој да се забаваува!

...така ли се пишува кон женско? :toe:

:toe: кој речник човече... ај ќе ќутиме :cenzura: темата е за предлог, совет, околу тековниот фото натревар, не знам што не ти е јасно? :nesumjas:

...тоа значи дека ме следиш? забрането е да постирам таму каде сакам на форумов има цензура нешто? забрането да кажам мое мислење? ако пишам јас мислење се правам експерт, а ако пише некој друг член што со него? треба да направам една табела кој колку учествува по темите, а колку јас? така ли се модерира со забрана на член да пишува на тема каде сака на форумов? и што те прави тебе поарен да пишуваш на Формула 1 на пример? имаш болид, се такмичиш нешто? си бил во Монте Карло што?... ете сум во Монте Карло на трка, ти си бил?! :toe:
еве јас сум играла фудбал во женска екипа во Чаир, дали тоа ме прави повластена да пишувам во подтема фудбал каде си ти модератор, а други женски членови не смеаат оти немат допирна точка т.е. не се експерти за фудбалот? :toe:

... па нели самите кажувате, пишувајте во ЛП да не бидете оф топик, сега не смееме да пишеме ниту во приватни пораки? а ти не пишуваш во ЛП ја мрзам ва бијонс дај да ја банираме (или некој друг) :(

:facepalm:
Не вредиш да си го трошам времето на тебе, у кратки црти. Шо и да мислиш така е у право си.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
@Комита Ултрас топ ти е фотката....пред очи ми е гледката при полетување од Скопје во магла. Само Џеваир кулите на видик..ништо друго. Одлично доловен момент :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
@Комита Ултрас топ ти е фотката....пред очи ми е гледката при полетување од Скопје во магла. Само Џеваир кулите на видик..ништо друго. Одлично доловен момент :)
Фала :) Сликава е 2017 кога загаденоста беше на највисоко ниво.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
кога сме веќе тука...некој заинтересиран за вакви мини ВИДЕО натпревари?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Еве Рики е еден од нив.
Ако исчита се од разговорите ќе си одговориш зошто, а доколку пратиш добро што верувам дека е така може да увидиш кој какви фотографии става и како гласа.
Еве не сум приметил во случајов Рики како гласа, ама Рики е 1 глас и нема никаков импакт во изборот. Во таа категорија на шуто и рогато за мене се личности што бараат само промена на правила, а не учествуваат редовно ниту па имаат некакво знаење на оваа тема (хинт: бијонс).

Затоа треба се да се игнорира и да си продолжат натпреварите по старо.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Еве не сум приметил во случајов Рики како гласа, ама Рики е 1 глас и нема никаков импакт во изборот. Во таа категорија на шуто и рогато за мене се личности што бараат само промена на правила, а не учествуваат редовно ниту па имаат некакво знаење на оваа тема (хинт: бијонс).

Затоа треба се да се игнорира и да си продолжат натпреварите по старо.
Како по старо? Со потпис?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Сега може со другар ти да си ги дудлате. Нормално додека меѓусебно се договарате за да се гласате за да ви растат к*ренцата.
Дечко, пуштаме слики си се заебаваме, релаксација. Буквално најчил работа. Никој освен ти и 2-3 други не паѓаат у несвест за некој фиктивен избор тука. Дај олабај ме жити све, не ми треба допамин мене од гласови на слика, си иам од други места кај што можам да го стекнам.

Прво се заебавав али сеа глеам стварно си бил ти пациент.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Се правиш како да немаш видено шо имаше пишано демек немало да учествува ако биде анонимно...а додека беше инаку се скрши од учествување.
Како нема 1 глас импакт кога може да има и има натпревари кои завршуваат нерешено и 1 глас може да одлучи.
Таков сличен пример имаше во гурманско сега последно кога ете по некоја случајност гласот на рики одлучи да биде 20-20, дали било договорено да го гласате вашиот другар вие си знаете најдобро.
Па не е само Рики еден куп се откажуваат ако е анонимно пошто се губи забавата само за да и се удоволи на госпожата бијонс. Од 171 натпревар тука на прсти се бројат тие каде што 1 глас одлучувал. За гурманско не ме интересира.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не знае како изглеа, Комита знае само за трибини и спални соби од мајки на многу момци и девојки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom