Фото натпревар #167 Улична фотографија

Член од
15 јануари 2011
Мислења
3.109
Поени од реакции
5.347
Ќе го копирам текстот од друга тема затоа што сакам да споделам како е сликана...
Дефинитивно моја омилена фотографија. Да почне да се опишува можеби и нема да има крај. Фатено е преку задна врата на градски автобус на партизанска некаде кај симпо. Стоев позади, автобусот застана веројатно заради возило кое стоеше пред него и детево се појави пред мене. Среќа реагирав брзо уклучив камера и го фотнав, а во истиот момент автобусот тргна. Немав претстава како успеав да издејствувам така навремено.
Одприлика е пред 3год...
aleksandar_samandov_20200601_2.jpg
Еве приказ за муабетот со Стев дека не е во прашање секогаш опремата...
Сликано е со Huawei p8 lite
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.788
Поени од реакции
8.418
дечки извинете, малку во хаос вчера бев и заборавив дека спомнавме да се проба анонимно пријавување. Следниот натпревар потсетете ме важи?
 
На врв Bottom