Предлог за Android апликации и игри

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Пред некое време земав ICOO D70W таблет со 1.5ghz allwinner 10 cpu,mali 400gp,1gb ram.5 points mulitouch и незнам што апликации или интересни игри со добра графика да си инсталирам па ако може да ми помогне некој да ми даде некој продлог,оти сеа користам само броусер винамп токинг том и темпл ран. :D
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Пред некое време земав ICOO D70W таблет со 1.5ghz allwinner 10 cpu,mali 400gp,1gb ram.5 points mulitouch и незнам што апликации или интересни игри со добра графика да си инсталирам па ако може да ми помогне некој да ми даде некој продлог,оти сеа користам само броусер винамп токинг том и темпл ран. :D
Отвори Google Play и разгледај, па ако не ти се плаќа барај по торенти.

Инаку имаш N.O.V.A. 3, Final Fantasy III, Dead Trigger, Critical Strike Portable (клон на Counter Strike), Shadowgun, Modern Combat 3 (инспирирана од CoD и Battlefied), Football Manager Handheld 2012 итн.

Ѕирни ги и GTA III, Max Payne и Minecraft, па види кој тип на игра ќе ти фати око.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.502
Поени од реакции
8.715
Игри: PES 2012, Skater Boy, NFS shift,Angry Birds,Angry Birds space,Fruit Ninja,Paper Toss,Unblock Me.
Апликации: MX Player,MyBank Macedonia,Avtobusko,Shazam,Skyfire Web Browser,SoundHound,TeamViewer,Viber.

Патем има веќе слична тема може да се спои.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.331
Игри: PES 2012, Skater Boy, NFS shift,Angry Birds,Angry Birds space,Fruit Ninja,Paper Toss,Unblock Me.
Апликации: MX Player,MyBank Macedonia,Avtobusko,Shazam,Skyfire Web Browser,SoundHound,TeamViewer,Viber.

Патем има веќе слична тема може да се спои.
Автобуси-Скопје подобра е
За Автобуско треба интернет (барем така беше едно време)

Иначе ќе ти предложам Alchemy, саати ќе изгубиш на неа ако си по такви игри
 
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.502
Поени од реакции
8.715
Автобуси-Скопје подобра е
За Автобуско треба интернет (барем така беше едно време)

Иначе ќе ти предложам Alchemy, саати ќе изгубиш на неа ако си по такви игри
Ја спуштам сега, иначе има една доста интересна апликација Songify, вреди да се проба.

Исто така лично ме интересира зашто апликацијата Vuvuzela World Cup Horn Plus е 200 $, ако некој знае нешто повеќе за неа нека објави...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Па затоа пишав и дека не сум сигурен.. бидејки немам Android OS за да го пробам.
На почеток добро им функционираше, и после почна да заебава. Не ја покажува мапата. Точките кај што се наоѓаат ги покажува, но мапата не. И само за Скопје е направено. :facepalm::mad:
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.511
Поени од реакции
1.442
На почеток добро им функционираше, и после почна да заебава. Не ја покажува мапата. Точките кај што се наоѓаат ги покажува, но мапата не. И само за Скопје е направено. :facepalm::mad:
Македонска работа.. :facepalm:
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
јаки апликации има..големите игри не ги сакам како нова3 или слично оти се тешки за играње ,а од малите скоро сите ги имам...иначе доста интересни моментално SONGIFY испробувам и ногу јако :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.331
Talking Tom да не го заборавиш :D

Basketball, Glow Hockey, Taxi Gone ... јас што ги играм
А ако си по музиката би ти ги предложил и My piano, DrumKit и Solo
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Стајте си Tapatalk за прелистување на форуми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom