Првиот Македонец што јавно зборува за промена на полот

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
@LordDragonII

Сака да ти каже дека ако ги имаме капацитетите за реконструклтивна хирургија кај функционирачки полови органи, техниките можат да се применат и во други типови реконструктивна хирургија, како нос, носен канал, уши и ред други примери, вклучувајќи и некои други внатрешни органи. Или барем тоа мислам дека сакаше да каже со "напредок во медицината", јас така ги гледам потенцијалните бенефити од ваков тип хирургија.

issa joke (делот за трансфоб, а #ж не е joke)
Да стоеше #Ж за "Жидов", ај како и да е, I'm guilty, до пред некоја недела се плеткав со Израелец, ама за другово значење благе везе нема. Ми правиш McCarthy-овски потег на guilty by association. Тоа не проаѓа во аргументирана дебата. Ни ти ни јас не сме деца, дај малку поозбилно.
 
S

staycalm

Гостин
@LordDragonII

Сака да ти каже дека ако ги имаме капацитетите за реконструклтивна хирургија кај функционирачки полови органи, техниките можат да се применат и во други типови реконструктивна хирургија, како нос, носен канал, уши и ред други примери, вклучувајќи и некои други внатрешни органи. Или барем тоа мислам дека сакаше да каже со "напредок во медицината", јас така ги гледам потенцијалните бенефити од ваков тип хирургија.



Да стоеше #Ж за "Жидов", ај како и да е, I'm guilty, до пред некоја недела се плеткав со Израелец, ама за другово значење благе везе нема. Ми правиш McCarthy-овски потег на guilty by association. Тоа не проаѓа во аргументирана дебата. Ни ти ни јас не сме деца, дај малку поозбилно.
#Ж stands for Жмро and you know it babe
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
@LordDragonII

Сака да ти каже дека ако ги имаме капацитетите за реконструклтивна хирургија кај функционирачки полови органи, техниките можат да се применат и во други типови реконструктивна хирургија, како нос, носен канал, уши и ред други примери, вклучувајќи и некои други внатрешни органи. Или барем тоа мислам дека сакаше да каже со "напредок во медицината", јас така ги гледам потенцијалните бенефити од ваков тип хирургија.
Научете се што значи тоа напредок во медицината.

Ова со "промена на полот" е повеќе естетска корекција.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Научи се што значи напредок во медицината во Македонија па одговори на темава.
Снегулко, јас лично сум сјебан ради "напредокот" на медицината во Македонија, до вчера ножици в стомак забораваа на луѓето ти најде да ми зборуваш за напредок бре?

Родилки ти умираат, деца од бактерии незнам ти што од некои банални болести веќе додека болниците ни се распаѓаат а најдобриот кадар ни кидна низ светот.

Ало дете, користи ја лејката малку, ОК:?

Башка, напредок е кога ќе се најде лек или метод кој ќе ни го подобри или продолжи животниот тек, кога ќе се најде решение (успешно излечи некоја болест пр. сида, рак, аутизам итн) а не кога ќе се изврши естетска корекција оти на некој му прднал сега жена ќе бил.

WOW напредокот.

Дронови летаат, виртуелна реалност, нано чипови, сонди на Марс види кои глупости ги читам.

Исти сте како вмровцте глупи.
 
S

staycalm

Гостин
Снегулко, јас лично сум сјебан ради "напредокот" на медицината во Македонија, до вчера ножици в стомак забораваа на луѓето ми зборува за некој си напредок бре.

Родилки ти умираат, деца од бактерии незнам ти што веќе додека болниците ни се распаѓаат а најдобриот кадар ни кидна низ светот.

Ало дете, користи ја лејката малку, ОК:?
АХААХАХАХАХ леле и македонци користеле snowflake. Умреќу. Far right politics spreading worldwide.
Као шо сакаш да докажеш со постов? демек ја не знам каква е медицината у мкд у државните болници? Плус мизерен обид имаш да го дискредитираш овој хируршки зафат пошо сепак е некој напредок, волку комплициран зафат во мкд немало претходно.
 
S

staycalm

Гостин
Башка, напредок е кога ќе се најде лек или метод кој ќе ни го подобри или продолжи животниот тек, кога ќе се најде решение (успешно излечи некоја болест пр. сида, рак, аутизам итн) а не кога ќе се изврши естетска корекција оти на некој му прднал сега жена ќе бил.

WOW напредокот.

Дронови летаат, виртуелна реалност, нано чипови, сонди на Марс види кои глупости ги читам.

Исти сте како вмровцте глупи.
Оф мори мајко. Ти му велиш во мкд он ти збори за ствари недостижни за македонци.
Далеку сум од вмровците глупи, а Шкорпи, за него не знам, он е Ж :icon_lol:[DOUBLEPOST=1496843568][/DOUBLEPOST]
Комуњар сум јас, тоа е одама познато овде на форумов.
Леле и левичари почнале да користат nonsense поими. Каде одиме господееее, помагај :pos:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Као шо сакаш да докажеш со постов?
Дека војувате со ветерници.
Имаше една книга, ајде ќе ја читате догодина па ќе ми раскажеш овде.

Лектира е де.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Оф мори мајко. Ти му велиш во мкд он ти збори за ствари недостижни за македонци.
Приоритети дете, приоритети.

Напредок на медицинско поле во Македонија сигурно не е дека некој си таму богаташ му текнало да смени пол.

Ниту ова излечи некоја болест ниту спречи ниту го подобри неговото здравје или животен век или воопшто на некој пациент во мајка Македонија.

Приоритети.[DOUBLEPOST=1496843800][/DOUBLEPOST]
Леле и левичари почнале да користат nonsense поими. Каде одиме господееее, помагај :pos:
Титовиста сум јас, не сум од оние... вашите.

Немам проблем јас со вашата заедница да не се разбереме погрешно, само бидете мажи или жени (или незнам кој пол веќе ги има над 50) кога некој ве критикува а не така просјачки како овие вмровците.

Од вас барем се очекува некакви манири.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
#Ж stands for Жмро and you know it babe
Знаев веќе. Затоа потенцирав на Мекартеивизмот што го употребуваш.[DOUBLEPOST=1496844056][/DOUBLEPOST]
Ова со "промена на полот" е повеќе естетска корекција.
Не е така затоа што се работи за комплексен зафат кој произведува функционирачки анатомски аналог на спротивниот пол. Но, и да Е така, не гледам ништо лошо во напредок во естетската корекција.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.731
Поени од реакции
24.344
Мене ми е мило што личноста си ја реализирала целта, но ќе морам да се согласам со титовистов погоре и приоритетите во здравството. Луѓе умираат од банални причини, а тука се маваат во гради како се напредни и постигнале успех. Секоја чест за лекарот и за успешно извршената операција, но јас сеуште не гледам никаков успех.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Не е така затоа што се работи за комплексен зафат кој произведува функционирачки анатомски аналог на спротивниот пол. Но, и да Е така, не гледам ништо лошо во напредок во естетската корекција.
ОК тоа, негово право и се.
Еве аплауз за сево ова, за овој за прв пат толку комплексен зафат.

Кој кур (пан интендет) ако оди во болница нели веќе со сменет пол и ни умре од некоја бактерија или поради банални лекарски грешки ?

Напредок?

Напредок е фудбалски клуб од Кичево.[DOUBLEPOST=1496845871][/DOUBLEPOST]
но ќе морам да се согласам со титовистов погоре
Има да се согласиш и оро ќе играш (на Голи Оток).
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom