Првиот Воздухопловен Училишен Центар во Македонија!

Duffy Duck

Pilot Lovac
Член од
12 мај 2006
Мислења
196
Поени од реакции
10
Fala!!! Ova bese eden od cekorite koi povekepati bea neuspesno napraveni od drugi osobi vo nasata Drzava
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
54
Поени од реакции
0
Прва, како да не... А тие што летаат таму каде ги добиле дозволите? :pos2: Ако напишеше најнова ќе прифатев. Всушност, кога ќе размислам малку, во моментот е единствена само за професионална, за спортска има неколку.
 

Duffy Duck

Pilot Lovac
Член од
12 мај 2006
Мислења
196
Поени од реакции
10
Ovaa e prva sto bi se reklo Pilotska Akademija. A deka imalo drugi imalo, ama ne Pilotska Akademii, nego Aero Klub.
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
54
Поени од реакции
0
Ме интересира една работа, нели требаше двомоторец за професионална? Како има обука ако немате таков авион? Или има само теорија?
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ме интересира една работа, нели требаше двомоторец за професионална? Како има обука ако немате таков авион? Или има само теорија?
Абе овие тренираат за спортски пилоти, за професионални односно оние кои сакаат да бидат пилоти на патнички авиони имаа дополнителен тренинг надвор од мк, пошто не се исплати кај нас таква школа да се направи, бидејќи неа доволно многу потенцијални пилоти. А не треба да се спомен дека ако се сака да се лета со авиона на млазен погон дека треба додатен тренинг.
 

Duffy Duck

Pilot Lovac
Член од
12 мај 2006
Мислења
196
Поени од реакции
10
Ме интересира една работа, нели требаше двомоторец за професионална? Како има обука ако немате таков авион? Или има само теорија?
Ne treba dvomotoren za profesionalna dozvola. Potrebno e samo avion so vovlekuvacko podvozje i promenliv cekor na elisa ...
 

Duffy Duck

Pilot Lovac
Член од
12 мај 2006
Мислења
196
Поени од реакции
10
Абе овие тренираат за спортски пилоти, за професионални односно оние кои сакаат да бидат пилоти на патнички авиони имаа дополнителен тренинг надвор од мк, пошто не се исплати кај нас таква школа да се направи, бидејќи неа доволно многу потенцијални пилоти. А не треба да се спомен дека ако се сака да се лета со авиона на млазен погон дека треба додатен тренинг.
Zosto nadvor od MK koga moze za profesionalen pilot da se obucite kaj nas vo Makedonija ... Znaci skolata e veke napravena i funkcionira odlicno. Za ednogodisnoto rabotenje vo MK napravi neviden bum vo avijacijata, 18 ucenici, 6 pilotski dozvoli dosega. Kako sto zapocnuva vtorata godina od funcioniranjeto gi rusime sopstvenite rekordi. Dosega ni eden sportski avion vo Makedonija ne odletal 600 casa za edna godina ....
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
54
Поени од реакции
0
Абе овие тренираат за спортски пилоти, за професионални односно оние кои сакаат да бидат пилоти на патнички авиони имаа дополнителен тренинг надвор од мк, пошто не се исплати кај нас таква школа да се направи, бидејќи неа доволно многу потенцијални пилоти. А не треба да се спомен дека ако се сака да се лета со авиона на млазен погон дека треба додатен тренинг.
Е добро утро :smir:
Го знам јас тоа,само Duffy тврдеше дека имаат обука и за професионални пилоти, а за тоа треба двомоторен авион. Потенцијални пилоти има, ама нема работа. Затоа одат во странство. До сега најчесто одеа во Вршац. А за авионите на млазен погон, обуката ја даваат компаниите кога ќе те вработат, не се сеќавам дека сум слушнал до сега да се прави надвор од големите центри за обука.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Hmm dali toa bi zna4elo deka nema da ima drugi vidovi na letala vo bliska idnina ?

BTW Bi sakal da se zapoznam so sopstvenikot i instruktorite . Isto taka dobro bi mi dosla edna sekvencija so KingAir ili Bombardier Learjet.

No, kako sto se veli , Ne moze pile uste od jajce da proleta :) Kajgana ke se napravi xD
 

Duffy Duck

Pilot Lovac
Член од
12 мај 2006
Мислења
196
Поени од реакции
10
Hmm dali toa bi zna4elo deka nema da ima drugi vidovi na letala vo bliska idnina ?

BTW Bi sakal da se zapoznam so sopstvenikot i instruktorite . Isto taka dobro bi mi dosla edna sekvencija so KingAir ili Bombardier Learjet.

No, kako sto se veli , Ne moze pile uste od jajce da proleta :) Kajgana ke se napravi xD
Ke ima drugi letala vo bliska idnina. MNOGU BLISKA ...
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Ke ima drugi letala vo bliska idnina. MNOGU BLISKA ...

Поздрав на потекот секое училште е напредок за државата посебно вакво училиште .

Се надевам и цените ќе бидат намалени во скоро иднина :)
 

Duffy Duck

Pilot Lovac
Член од
12 мај 2006
Мислења
196
Поени од реакции
10
Поздрав на потекот секое училште е напредок за државата посебно вакво училиште .

Се надевам и цените ќе бидат намалени во скоро иднина :)
Не зависат цените од нас. Зависат од МАКПЕТРОЛ ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom