Прашање за Христијанството III

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Здраво, можи е офтопик прашањето ама ме интересира од каде можам да го купам ова знаме освен од Бигорски ?
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Мики, ти зезнат роден си!
Ова кажи им го на татко и на мајка ти, оти не се свесни што ти направиле...[DOUBLEPOST=1497374257][/DOUBLEPOST]
Темава гласи прашања за христијанството! Ти треба да одговориш, не јас!
Јас одговарам на прашања, а ти не одговараш на прашања.

Разликата е очебијна.[DOUBLEPOST=1497374289][/DOUBLEPOST]
Нели кажа дека папите го вовеле робството?!
Не-тоа ти го велиш, не јас.[DOUBLEPOST=1497374351][/DOUBLEPOST]
Имаш стихови во новиот завет што ти ги постирав, каде директно се порачува на робовите како да се однесуваат кон господарите нивни!
Миљон и пол пути ти имам напишано дека абер немаш од Писмото па џабе се повикуваш на стихови од Писмото.[DOUBLEPOST=1497374390][/DOUBLEPOST]
Ако папите го вовеле робството, тогаш кој папа го напишал ова?
Да, навистина, кој Папа го има тоа напишано? Знаеш? Не...
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Ова кажи им го на татко и на мајка ти, оти не се свесни што ти направиле...[DOUBLEPOST=1497374257][/DOUBLEPOST]

Јас одговарам на прашања, а ти не одговараш на прашања.

Разликата е очебијна.[DOUBLEPOST=1497374289][/DOUBLEPOST]

Не-тоа ти го велиш, не јас.[DOUBLEPOST=1497374351][/DOUBLEPOST]

Миљон и пол пути ти имам напишано дека абер немаш од Писмото па џабе се повикуваш на стихови од Писмото.[DOUBLEPOST=1497374390][/DOUBLEPOST]

Да, навистина, кој Папа го има тоа напишано? Знаеш? Не...
Еден куп глупости изнапиша, а тоа што те прашав ни трага ни глас! Остај дали јас сум имал абер или не од писмото, ете ти како самопрогласен експерт за христијанство одговори на прашањето! Ако папите го вовеле ропството, кој папа ги напишал стиховите што ги посочив?
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Ако папите го вовеле ропството, кој папа ги напишал стиховите што ги посочив?
„На погрешно прашање се дава погрешен одговор„, би рекол мојот проф.

Се согласувам со него.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
„На погрешно прашање се дава погрешен одговор„, би рекол мојот проф.

Се согласувам со него.
Тој е истио професор кој проневелил 50.000 долари донација од канадските верници за МПЦ кој си ги прибра в џеп?
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Тој е истио професор кој проневелил 50.000 долари донација од канадските верници за МПЦ кој си ги прибра в џеп?
Потсети ме, кај напишав дека „...Тој е истио професор кој проневелил 50.000 долари донација од канадските верници за МПЦ кој си ги прибра в џеп?...„.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Потсети ме, кај напишав дека „...Тој е истио професор кој проневелил 50.000 долари донација од канадските верници за МПЦ кој си ги прибра в џеп?...„.
јас само прашав дали е тој твојо професор оној ист кој при посета на Канада зел донација од тамошните верници наменета за МПЦ и си ги ставил во џеп или се работи за различни особи
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
јас само прашав дали е тој твојо професор оној ист кој при посета на Канада зел донација од тамошните верници наменета за МПЦ и си ги ставил во џеп или се работи за различни особи
Не, не е „..тој е истио професор кој проневелил 50.000 долари донација од канадските верници за МПЦ кој си ги прибра в џеп...„

Стануваш експерт за „набадање„ со редовно промашување.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Не, не е „..тој е истио професор кој проневелил 50.000 долари донација од канадските верници за МПЦ кој си ги прибра в џеп...„

Стануваш експерт за „набадање„ со редовно промашување.
Ратомир Гроздановски во 1995 година добил 20.000 долари од Македонците во дијаспората како нивна донација за средното богословско училиште и Богословскиот факултет во Скопје, но парите никогаш не стасале таму каде што биле наменети. Протоѓакон Гроздановски донацијата ја примил во својство на секретар на Американско-канадската македонска православна епархија, кога прв духовник на МПЦ бил архиепископот г.г. Михаил. Иако проневерата за која го обвинуваат Гроздановски, се случила пред повеќе години, досега никој официјално не ги информирал каде завршиле нивните пари.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Ратомир Гроздановски во 1995 година добил 20.000 долари од Македонците во дијаспората како нивна донација за средното богословско училиште и Богословскиот факултет во Скопје, но парите никогаш не стасале таму каде што биле наменети. Протоѓакон Гроздановски донацијата ја примил во својство на секретар на Американско-канадската македонска православна епархија, кога прв духовник на МПЦ бил архиепископот г.г. Михаил. Иако проневерата за која го обвинуваат Гроздановски, се случила пред повеќе години, досега никој официјално не ги информирал каде завршиле нивните пари.
Убо; дај распрашај се наоколу па обавести не‘ што си открил, шо ќе речи: „...Каде се парите?...„.

Живо ме занима дека се. Сакам 15% од нив.

Да не е многу бе?...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Убо; дај распрашај се наоколу па обавести не‘ што си открил, шо ќе речи: „...Каде се парите?...„.

Живо ме занима дека се. Сакам 15% од нив.

Да не е многу бе?...
тој е твојот професор на кој се повикуваш?
Ратомир Гроздановски?
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
тој е твојот професор на кој се повикуваш?
Ратомир Гроздановски?
Потсети ме, каде го споменав дотичниот професор...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Потсети ме, каде го споменав дотичниот професор...
спомна некој профеор а пошто и овој преваранто е професор те прашав дали се работи за иста особа.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
„На погрешно прашање се дава погрешен одговор„, би рекол мојот проф.

Се согласувам со него.
Нема ништо погрешно, ти кажа дека папите го вовеле ропството, во новиот завет имаш инструкции до робовите и господарите како да се однесуваат. Ако постоеле робови, постоело и ропство, а ако папите го вовеле, тогаш кој папа го вовел? Или за време на кој папа бил пишуван новиот завет?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom