Прашања на кои сакате одговор, а никогаш не сте го добиле !

П

Пепси_

Гостин
Дали девојките на кои родителите им се гинеколози, одат на преглед кај своите родители?
Не
Зошто мажите си ја чешаат главата кога келнерот нема да ги види дека му мавтаат рака да ја донесе сметката?
само мажЕ си ја чеша главата,прав маж е упорен до крај и самоуверено му вика на келнерот
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Мене ме интересира ако случајно ја затруднам баба ми, детето што ќе се роди што ќе и се паѓа на мајка ми?
Тешки прашања те мачат во животот.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Тешки прашања те мачат во животот.
љацо, да е трагедијата поголема, пред едно 20-тина год имаше шанси да се случи слична работа. не се случи, али беше тема на дискусии во тоа време.
не ми текнува за кој музичар се работеше, али од постарата генерација, еве да кажеме кит ричардс (тој ми текна прв) и има син кој е 25 години и ќе го наречеме дејвид. е сега, се забавува (сериозно;)) со девојка од 20 години (која ќе ја неречеме кејт). и се е тоа ок, до моментот кога синот (дејвид) се смувува со една госпоѓа од 52 години (тифани). е таа госпоѓа е мајка на кејт.
и тука настанува реметот во тоа време, кој на кого што му е, што би му бил ако стапат во брак и што би било кога некоја од девојките би родила дете. :confused:
сизифови маки си имале луѓето, па ваљда и затоа ништо не направија :pos:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Зошто гатачите не ги погодуваат бројките на лото ако веке стварно ги бива за гатање?
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Зошто мажите си ја чешаат главата кога келнерот нема да ги види дека му мавтаат рака да ја донесе сметката?
Исто како она кога идеш по улица и ти текнува дека си заборавил нешто, па ти е срам да се завртиш наеднаш дека ќе те погледнат од околу како да си мрднат или глуп, па ќе извадиш мобилен демек повик/SMS па се вртиш.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.012
Поени од реакции
36.072
Зошто нема еднаквост? Некој има и тоа што не му треба , а некој нема баш тоа што најмногу му треба. Не само финансии , зборувам општо за се.

Зошто некој мора да биде ултра среќен , а за некој среќата да е само поим? Зошто неможат и двајцата да бидат 50-50 среќни?

Одам да гледам Rush Hour. Chris Tucker е единствениот што може да ме орасположи. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom