Прашања и одговори

Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Има некој што се спрема за медицина ? Таксена марка се бара на уписи ? Ќе може утре на лице место да уплатиме ?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.258
Поени од реакции
58.064
Има некој што се спрема за медицина ? Таксена марка се бара на уписи ? Ќе може утре на лице место да уплатиме ?
Се бара таксена марка. На уплатница во банка се уплаќа.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
При упис треба да се даде испринтана електронска пријава?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.438
На калкулаторот на ФИНКИ ми дава дека имам 99,875 поени, а на електронската пријава 99,75.
Како да ја поправам грешката при електронската пријава, т.е како да ми излезат точните поени?

Сите податоци за оценките при пополнувањето ми се потполни исти.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
На калкулаторот на ФИНКИ ми дава дека имам 99,875 поени, а на електронската пријава 99,75.
Како да ја поправам грешката при електронската пријава, т.е како да ми излезат точните поени?

Сите податоци за оценките при пополнувањето ми се потполни исти.
Остај Финки-Минки, од електронското е точно колку што знам.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.438
Остај Финки-Минки, од електронското е точно колку што знам.
Сега видов, принципот на пресметување е различен.
На ФИНКИ перцентилот се дели со 100, се множи по 5 и се додава на оценката.
На електронското перцентилот исто се дело со 100, ама се множи по 2 и по оценката.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Татко ми има уверени за учество во вооружените дејствија во државава и одбраната на суверенитетот на РМ. Имам некој предности со ова?
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Има некој на рускиов што учи? ако има пп нека ме контактира
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.258
Поени од реакции
58.064
Со државјанство и извод од 2011 може да се запишеш?
5 до 12 ли се прашува ова ? Неможе, што правиме сега ? :D

Шала на страна. Би требало да може, никаде не сретнав да пишува да се не постари од 6 месеци. Само оригинали нека бидат.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.945
Поени од реакции
11.567
Татко ми има уверени за учество во вооружените дејствија во државава и одбраната на суверенитетот на РМ. Имам некој предности со ова?
Мислам дека ако си дете на бранител може да студираш бесплатно, така нешто имаше. Таму кај специјални услови во електронската пријава мислам дека имаше таква опција. А секако, ќе мораш да доставиш примерок од уверението (ваљда не треба оригинал, ама фотокопија заверена на нотар треба).
 
П

Пепси_

Гостин
од автобуска која бројка да ја фатам за до земјоделски ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom