Прашања и одговори

Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
При пријавувањето за запишување на факултетите кандидатите ги поднесуваат следниве документи:
1. пријава за запишување
2. оригинални свидетелства од сите класови
3. оригинално свидетелство за завршено средно образование
4. документ за положена државна матура
5. извод од матичната книга на родените
6. доказ за државјанство на РМ (уверение или решение)

Ова го пиши во официјалниот конкурс, па сеа јас ќе му се бапнам со изводот шо го извадив лани, ако ми напрат проблем за то... стварно ќе биди безвеза.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
При пријавувањето за запишување на факултетите кандидатите ги поднесуваат следниве документи:
1. пријава за запишување
2. оригинални свидетелства од сите класови
3. оригинално свидетелство за завршено средно образование
4. документ за положена државна матура
5. извод од матичната книга на родените
6. доказ за државјанство на РМ (уверение или решение)

Ова го пиши во официјалниот конкурс, па сеа јас ќе му се бапнам со изводот шо го извадив лани, ако ми напрат проблем за то... стварно ќе биди безвеза.
нема врска тоа јас лани со документи од 1994 конкурирав и не ми правеа проблеми
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
нема врска тоа јас лани со документи од 1994 конкурирав и не ми правеа проблеми
Аман, тогаш зошто не малтретираат за џабе да вадиме нови, кога ги прифаќаат и старите
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Аман, тогаш зошто не малтретираат за џабе да вадиме нови, кога ги прифаќаат и старите
не се секирај тоа не е малтретирање, чекај наскоро ќе ги запознаеш тетките од студнтски прашања посебно ако се запишуеш на некој од факултетите што има многу студенти тогаш ќе видиш малтретирање :))
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
не се секирај тоа не е малтретирање, чекај наскоро ќе ги запознаеш тетките од студнтски прашања посебно ако се запишуеш на некој од факултетите што има многу студенти тогаш ќе видиш малтретирање :))
Уффф, е тогаш навистина ќе видам маки на економски. А не малтретираат само за едно: да соберат повеќе пари во државната каса
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.312
Поени од реакции
15.547
Аман, тогаш зошто не малтретираат за џабе да вадиме нови, кога ги прифаќаат и старите
А кој ве малтретира? Кај пишува дека треба нов извод? :)
Тоа самите вие/ние си го правиме, кога ќе биде нагласено дека треба нов, тогаш треба да се извади, али од паника и рекла-кажала вадиме нови изводи :)

И не знам за теткиве на економски, јас до сеа сум немал проблем, иако не сум имал многу потреба да ги посетувам.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Каде се продаваат пријави за упис у прва?
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Каде се продаваат пријави за упис у прва?
opaaaaaaaaaaa
neeeeeeeekoj ke se upishuva (a kade toa ako smeam da prasham?)
e pa dechki SITE koi ke se zapishuvate na fakultet sega AJ SO SREKJA DA VI E - sal so desetki da vi se punat indeksite :smir:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
Не знам дали е за тука прашањето, ама ај :) Некој да ми кажи отприлика колку време има од Нова Железничка до Правен (пешки)?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.312
Поени од реакции
15.547
Не знам дали е за тука прашањето, ама ај :) Некој да ми кажи отприлика колку време има од Нова Железничка до Правен (пешки)?
Чим си го спомнал Правен, ќе да е за тука прашањево :pos:

Иначе 10 минути имаш сигурно до Правен
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
Фала, и не, не сум спор ко желка ;) Сум го погодил местото за кај да прашам :pos2:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Не знам дали е за тука прашањето, ама ај :) Некој да ми кажи отприлика колку време има од Нова Железничка до Правен (пешки)?
Јас живеам кај нова железничка и планирам пешки да си идам на факс затоа што е ептен блиску, особено ако идеш преку новиот мост. Јас го поминувам патот за 7 до 10 минути.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom