Прашања за Исламот I

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 септември 2007
Мислења
3.848
Поени од реакции
960
Јас никаде немам речено дека Павле го проколнал Исус.
Имам други работи речено ама не вулгарни, туку имам дискутирано,
Околу вулгарностите, хмм еве ги најдов твоите цитати:

Eraser напиша:
Леле да беше сега до мене ќе те акнев ќе те превртев!!
Eraser напиша:
Сега да беше до мене ќе те плукнев и ќе те р'ѓосав. Мозокот ти течи или што ?
На ова мислев кога те прашав дали тоа те учи Исламот?

Околу Павле, извини, сум се препознал со твојот соверник el_kewser.

el_kewser напиша:
zosto toj pavle kreatorot na hristijanstvoto go prokolnuva isus?
 

Eraser

S.... Seni Seviyorum
Член од
12 април 2010
Мислења
422
Поени од реакции
18
Околу вулгарностите, хмм еве ги најдов твоите цитати:





На ова мислев кога те прашав дали тоа те учи Исламот?

Околу Павле, извини, сум се препознал со твојот соверник el_kewser.

Чорбаџијо никаде немам ништо вулгарно речено кога гледаме религиски.
Јас тие изрази на шега ги кажувам.
Ама не можеш името на пејгамберот да го извртиш така, тоа е нешто ужасно. Не знам ти како гледаш на работите ама тоа е многу лошо. Добра ноќ
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ај прво ти кажи ми зошто не веруваш во Бог, зошто си толку убеден дека не постои ? Па ќе ти одговорам јас !
Mi kaza Mitra koga namina na zemjata. rece deka e star i iznemosten i kako posleden Bog i toj umira.
Po nego nema Bog, deka posledniot umre neodamna.
Elem, zatoa.

Sega odgovori mi.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.479
Поени од реакции
81.927
Чорбаџијо никаде немам ништо вулгарно речено кога гледаме религиски.
Јас тие изрази на шега ги кажувам.
Ама не можеш името на пејгамберот да го извртиш така, тоа е нешто ужасно. Не знам ти како гледаш на работите ама тоа е многу лошо. Добра ноќ
Aхaa.. на шега ли ги кажуваш? Па така кажи бе.

Името на Мухамед не смее да се изврти (што е исправно).
Ама затоа на шега може да се каже дека Павле го проколнал Исус и дека Христијанството е паганство?

Да не сакаш цитати за последното? Или у ствари, не ти требаат зашто било све на шега?

Епа шегобиец, ова не ти е пештера у Тора-Бора, кај што важат твоите правила, него форум. Па разведри се и насмеј се и ти малку на туѓите шеги, што си се уозбиљлил?
 
Член од
5 септември 2007
Мислења
3.848
Поени од реакции
960
Eraser, мене соговорниците на овој форум ми значат повеќе од твојот пејгамбер Мухамед. Така што за мене е навредливо кога ти на нив им велиш "ќе те плукнам ќе те рѓосам" или "ќе те акнам ќе те превртам".
Можеби ваквите шали се пригодни таму во Струшките села, но и овде на форумов.
Еве јас јавно ќе се извинам за мојата шала бидејќи гледам дека те наведи. Се надевам дека и ти ќе им се извиниш на оние кон кои ги упати горните навреди (па макар и на шала).
 

Argos

В'елкач
Член од
28 април 2010
Мислења
45
Поени од реакции
1
Ако гледаме така Исус ќе речеме никој не го видел :)

Без шега види вака, Мухаммед с.а.в..с бил виден и чуен 63 години, а најмногу бил забележан 23 додека траела неговата мисија. Умрел на 63 години, точно кога завршила неговата мисија Аллах го земал кај него. Точно кога Арабија се Исламизира !! Имаш грешна информација дека Мухаммед с.а.в.с никој не го видел :)

Не те прашувам за Исус зошто веруваш во него, бидејќи и јас верувам во него. Тој е еден од најомилените пејгамбери на Аллах, Мухаммед с.а.в.с рекол сите пејгамбери исто да се почитуваат.

Ние го чекаме повторното доаѓање на Иса а.с на овој свет :)

Позз




Бате :) Тоа е интимна работа на пејгамберот со која имал секс нели ??

Според Куранот секој може да има 4 жени така и Мухаммед, а другите му биле дозволени бидејќи ги земал да ги штити.

Така да според Куранот тие 4 му се жени со кои може да има секс :)

И да ти кажам не знам со која имал секс како што реков тоа е негова интимна работа, а зборот мунафик е многу далеку од нашиот најсакан Мухаммед с.а.в.с :):):)

Како и да направил тој го правел чесно и праведно :)

Па и не можел ниту смеел да направи грешка, бидејќи веднаш ќе бидел осуден од луѓето, знаеме дека им бил а уште на многу е трн во око :):)
Види вака како што викаш , има само една вистинска религија , и како може да кажеш исус бил от алах ?:pos2:

Па исус бил пред мухамед и кажал да не веруваме во други лажни месии кој ќе дојдат, како што дошол мухамед !

Така да има само една вистинска религија , ако го виделе мухамед ? каде е на филмовите го нема ? му ја има ли некој фацата односно ликот негов нацртано или прикажано ? НЕ , а ние го имаме секаде исус нацртано , вие имате само некои арапски букви .....
И мислите дека преку војна ќе до дигенте исламот ( без навреда ) како што сака бин ладен ? Тоа е вистинска вера ?

Позз:salut:
 
Член од
28 април 2010
Мислења
45
Поени од реакции
1
Види вака како што викаш , има само една вистинска религија , и како може да кажеш исус бил от алах ?:pos2:

Па исус бил пред мухамед и кажал да не веруваме во други лажни месии кој ќе дојдат, како што дошол мухамед !

Така да има само една вистинска религија , ако го виделе мухамед ? каде е на филмовите го нема ? му ја има ли некој фацата односно ликот негов нацртано или прикажано ? НЕ , а ние го имаме секаде исус нацртано , вие имате само некои арапски букви .....
И мислите дека преку војна ќе до дигенте исламот ( без навреда ) како што сака бин ладен ? Тоа е вистинска вера ?

Позз:salut:
Drugarce kolku sto gledam jas, ti nemash pojma ni za hristijanstvoto ni za islamot.
Sekogas kazuvas bez navredi ama na druga strana navredite ti teknuvat od nasekade.
Sega so crtani likovi, ili glumci sakash da kazhesh deka Isus ja videl sekoj.
E toa e problemot kaj vas hristijanite sto vie vervate vo sliki, vo ikoni, i na crtani filmovi. Daleko ste od realnosta.

No so tvoeto znaenje se vidi deka nema smisla da debatirame.
Uci uste nekoj 10 god pa navrati da debatirame.

Do viduvanje posle edna dekenia
 
O

Omer el Faruk

Гостин
Види вака како што викаш , има само една вистинска религија , и како може да кажеш исус бил от алах ?:pos2:

Па исус бил пред мухамед и кажал да не веруваме во други лажни месии кој ќе дојдат, како што дошол мухамед !

Така да има само една вистинска религија , ако го виделе мухамед ? каде е на филмовите го нема ? му ја има ли некој фацата односно ликот негов нацртано или прикажано ? НЕ , а ние го имаме секаде исус нацртано , вие имате само некои арапски букви .....
И мислите дека преку војна ќе до дигенте исламот ( без навреда ) како што сака бин ладен ? Тоа е вистинска вера ?

Позз:salut:
Многу нешта ти недостасуваат од христијанството, а за исламот муабет да не правиме.

А тоа што ти секојдневно го гледаш по филмовите, народните приказни и црквите ни оддалеку не наликува на Исусовиот лик. Тоа некој сликар си играл мајтап со христијаните, повредувајќи ја едната од десетте Божји заповеди.

Или пак имате веродостојни извори дека Исус му позирал на некој сликар, па овој веродостојно го насликал? :kesa:
 

Argos

В'елкач
Член од
28 април 2010
Мислења
45
Поени од реакции
1
Многу нешта ти недостасуваат од христијанството, а за исламот муабет да не правиме.

А тоа што ти секојдневно го гледаш по филмовите, народните приказни и црквите ни оддалеку не наликува на Исусовиот лик. Тоа некој сликар си играл мајтап со христијаните, повредувајќи ја едната од десетте Божји заповеди.

Или пак имате веродостојни извори дека Исус му позирал на некој сликар, па овој веродостојно го насликал? :kesa:
Што знаеш ти за христијанството ? ништо

Па ајде сеа да ве видам вашата религија е невистинита , кај нас има чуда за жал кај вас нема , и имате украдено нешто од библијата .

Ете неверници , ја прифатиле верата на мухамед , исус кажа да не веруваме во други месии после него ,за жал после него е мухамед ......... сфаќаш или ????? нејкеш да сфатиш ? Ти нејкеш да сфатиш тоа е проблемот нејкешшшшшш

Бин ладен ќе ви помогне ахахахаха ?

Овие албанциве муслимани зашто се праите турци кога не сте ? :nenene:
 
O

Omer el Faruk

Гостин
Што знаеш ти за христијанството ? ништо

Па ајде сеа да ве видам вашата религија е невистинита , кај нас има чуда за жал кај вас нема , и имате украдено нешто од библијата .

Ете неверници , ја прифатиле верата на мухамед , исус кажа да не веруваме во други месии после него ,за жал после него е мухамед ......... сфаќаш или ????? нејкеш да сфатиш ? Ти нејкеш да сфатиш тоа е проблемот нејкешшшшшш
Верувај дека знам многу повеќе од тебе. Знам дека втората Божја заповед е Не прави идол или слика на она што е горе!

А што имаме за возврат?

Еве,види сам:















За оваа "исправна" вера ми зборуваш? :)

:nenene::nenene::nenene:
 

Argos

В'елкач
Член од
28 април 2010
Мислења
45
Поени од реакции
1
Хаха тоа го има кај ортодоксците , ај влези во католичка црква и провери дечко........ пошто јас сум католик (ортодоксен) ако си христијан можеш да влезеш во која било црква дали да е ортодоксна или католичка или православна и другите... Важно си христијанин .... :vozbud:
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Види вака како што викаш , има само една вистинска религија , и како може да кажеш исус бил от алах ?:pos2:

Па исус бил пред мухамед и кажал да не веруваме во други лажни месии кој ќе дојдат, како што дошол мухамед !

Така да има само една вистинска религија , ако го виделе мухамед ? каде е на филмовите го нема ? му ја има ли некој фацата односно ликот негов нацртано или прикажано ? НЕ , а ние го имаме секаде исус нацртано , вие имате само некои арапски букви .....
И мислите дека преку војна ќе до дигенте исламот ( без навреда ) како што сака бин ладен ? Тоа е вистинска вера ?

Позз:salut:

Јас гледам многу различни ликови на сликиве, ајде пошто ти знаеш како изгледал Исус кажи ми кој е точниот лик.







 

Argos

В'елкач
Член од
28 април 2010
Мислења
45
Поени од реакции
1
Нели глеаш дека е ист ?
не ме прашувај мене сама заклучи , си најде слики така и заклучи:salut:
 
Член од
28 април 2010
Мислења
45
Поени од реакции
1
Хаха тоа го има кај ортодоксците , ај влези во католичка црква и провери дечко........ пошто јас сум католик (ортодоксен) ако си христијан можеш да влезеш во која било црква дали да е ортодоксна или католичка или православна и другите... Важно си христијанин .... :vozbud:
Zar posle ovie sto gi zbori uste debatirate so nego.
Vidite sam ne znae sto e, a i nema pojma sto zbori.
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Нели глеаш дека е ист ?
не ме прашувај мене сама заклучи , си најде слики така и заклучи:salut:

Ма немој!!! Ист бил. Ајде види поубо уште еднаш и ќе видиш кои се разликите да не појаснувам јас.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom