Празнично украсување

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Имам пластично елченце!
Нешто малку гирландчиња, ќе земам вештачко снеженце, ќе ставам нешто малку лампионченца и веројатно ќе го клапосам во некое ќошенце од станот.

А градов каде сум блесна во сиот раскош и убавина. Накитени излози, продавници, улици, паркови (и зеленила).
Но, веќе ми е здодевно. Премногу светлина и убава красотија не ни прилега нам македонците.
Ние сме по природа депресивни иако тоа вешто умееме да го криеме (за да не рече комшијата), така што е мошне умно да се остави малкуцка темнотија, за да не се одземеме та да не можеме да се соземеме.
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Да, уживам, најмногу во овој период од годината. Ме исполнува ваквата празнична атмосфера :pipi: И за некој ден почнувам со украсување на домот.. едвај чекам :) Како малечко девојче се радувам, ама не ми е гајле ! Уште снег убаво да си наврне и целосно да почувствувам дека е Нова Година и Божиќ. Само ми е криво што тука и не се обрнува многу внимание на вакви работи. Како да чекаат луѓево побрзо да поминат празниците и тоа воопшто не ми се допаѓа :/
Но, како и да е.. ја си уживам. :pipi:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Што убаво сум си ја накитила елката годинава мх мх. :pipa: Најубава елка имам :)

Иначе обожавам кога е накитено сеедно дали станува збор за соба, за комплетно цела куќа и двор (се воодушевувам кога ќе видам комплетно украсено куќи, пред некоја година ја видов куќата која беше одбрана за најубаво украсена во Скопје и не можев да се изнагледам :trepka: Aли за сето тоа треба труд и многу вложување), а и убав ми е градов кога е украсен. Сакам Дедо мразовци и верувам уште во нив :) Убав е градот, посебно да падне малку снегче ќе е совршено.
Се радувам ко мало дете на новогодишни и божиќни подароци. Последниве години мајка ми под елката ни става оoooooooгрооооооомно пакетче, се надевам годинава нема да не заборави:( :)
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Све сум украсила вчера салонот ми е прекрасно украсен со огромна елка со златни лампиони и светилките мммм со романтика и топлина е исполнета цела куќа ја обо
жавам нова година ради поклоните и преубавата атмосфера :back:
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Си ја накитив елката во дневна и во соба си ставив сијалички на прозор. Не обожавам мн мн накитено. Вака како што ми е така си сакам. :pipi:
 

almostanangel

...за малку =)
Член од
22 декември 2008
Мислења
121
Поени од реакции
13
Обожавам красење по повод новогодишните и божиќните празници, единствено ми е жал што откако ќе се навикнам на тој амбиент - на средината од јануари треба да го менувам...Ќе ми недостигаат сите украси.
Собата ми е полна со разни украси со доминација на црвена боја.
Имам машна на прозорецот кој е направен како пакет (како подарок спакуван во кутија) и од машната висат музички инструменти - украси во златна боја и црвени додатоци. На другиот прозорец имам жолти сијалички.
На мебелот имам сијалички во црвена боја, додека над клавирот имам сијалички-срциња кои светат во црвена боја.
Простор за елка во мојата соба нема, па затоа елката е во дневна. Има бела боја и е прекрасна, со лампиони во најразлични бои и шари.
Ух, која детална слика ја доловив :хахаха
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
најдобра декорација во градов има хотел милениум :) има само едни сијалички во чвор испреплеткани и обесени на една тераса. баш се потрудиле
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
не сакам многу "наџунџурени" ( како што викаат кај нас старите, накитени ) работи.. секогаш сум се водела по 'keep it simple, сакам едноставно, а убаво :) слики ќе постирам попосле ..
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
mene bash naprotiv....mi se dopagja koga e nAkiteno bez razlika dali ima mali deca:)poprijatno mi e, poveselo, ednostavno toj novogodishen koleden duh mislam deka ne ostava nikogo ramnodushen.
prijatna domashna atmosfera -pa ushte i snegche nadvor , doma toplichko, tivko muziche.....a be meeeeeeeeeraci;)

http://www.79ideas.org/2011/11/traditional-christmas-in-red-and-white.html
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не сум кител елка многу од дамна. Моите дома си китат, јас не се замарам со тоа сега за сега. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom