Правосуден испит

Член од
29 јануари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Колеги една работа остана нејасна.Дали доколку полагаме писмено во февруари и не положиме имаме право и наредните две сесии да полагаме или во три сесии само еднаш имаме право да полагаме.има ли некој информација за ова?
Jas se informirav moze da se padne i povtorno da se polaga...znaci uslovot e vo tri posledovatelni da gi polozis site bez razlika kako i dali ke se pojavis i dali ke polozis
 
Член од
7 февруари 2010
Мислења
37
Поени од реакции
10
Јас се спремав за полагање по претходниот закон, ама излезе да полагам по новиот. За тие што кажуваат дека е полесно, ќе речам и јас го мислев истото, ама во оваа сесија положивме вкупно помалце луѓе, отколку што положуваа во претходните сесии по стариот начин на полагање. Размислете малку околу тоа.
А ако си учите, секогаш е лесно.
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
15
Поени од реакции
2

Распоред за полагање
Теоретски дел


01.Трудово право 13.02.2015 година

02.Граѓанско право 17.02.2015 година

03.Кривично право 19.02.2015 година

04. Уставно уредување, управно право и меѓународно право 23.02.2015 година

05. Трговско право 25.02.2015 година

Студија на случај

01. Граѓанско право 13.03.2015 година

02. Кривично право 16.03.2015 година
 
Член од
24 декември 2014
Мислења
24
Поени од реакции
3
kako ucite od zakonot za trgovski drustva ?????? mislam deka e redno da napravat precisten tekst. da ne ima nekoj konsolidiran tekst da mi prati?
 
Член од
24 декември 2014
Мислења
24
Поени од реакции
3
kolegi kade potocno se polaga pravosudniot? ke moze li podetalno nekoj da mi objasni?
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
6
Поени од реакции
3
Ул. Христо Смирненски бр. 30 ламела 1 ( kaj Katolicka, 2ta ulica desno) taka mi kazaa od prilika, tamo e ulicata. Sepak odete porano, za sekoj slucaj.
So lesno :)
 
Член од
7 март 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
Колеги ако некој ги има одговорено прашањата по Меѓународно право и ако сака да помогне да ми ги испрати на маил, би Ви бил благодарен - email: politics_mk@hotmail.com
 
Член од
24 декември 2014
Мислења
24
Поени од реакции
3
kolegi kako bilo gragansko proslata sesija? ke saka li nekoj na kratko da kaze......?
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo, Ve molam nekoj ako znae da mi odgovori dali vo dekemvriska sesija imase prasanja od strucnata literatura soglasno programata za polaganje na pravosudniot ispit, citavte li, mislam nad 50 knigi se? ili poveke od zakonite, nesto imalo i skripti ali ne bile dobri, pozd :)
Vi bllagodaram odnapred...
 
Член од
24 декември 2014
Мислења
24
Поени од реакции
3
Zdravo, Ve molam nekoj ako znae da mi odgovori dali vo dekemvriska sesija imase prasanja od strucnata literatura soglasno programata za polaganje na pravosudniot ispit, citavte li, mislam nad 50 knigi se? ili poveke od zakonite, nesto imalo i skripti ali ne bile dobri, pozd :)
Vi bllagodaram odnapred...
nema od strucnata literatura, GI UCIS SAMO PRASANJATA I TOA E TOA. vo vrska so prasanjata ako sakas plus nesto od zakon citas za da ti e pojasno i toa e. ne gubi vreme na drugo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom