Почина Нил Армстронг

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
како денес се сеќавам на овој момент,
го гледавме на телевизија (црно-бело) и дедоми до нас гледаше(скопјанчиште-старо)
што пцуење удри тогаш на американциве,месечината за нив беше нешто свето - господово и не веруваа во тоа не можеш да ги убедиш никако.
Бог да го прости и Амстронг и дедо ми Мино.
е да бе се ти памтиш можи на киро глигоров кум му си.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Moжеби конечно ќе отиде на месечината....
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Нека почива во мир! Остави белег зад себе кој никогаш нема да биде заборавен!
 

koskar

Џон Клиз
Член од
27 август 2005
Мислења
566
Поени од реакции
359
Moжеби конечно ќе отиде на месечината....
јас не знам од каде тие теории на заговор? мит бастерс ги побија сите наводни докази дека божем никогаш не биле таму. сте гледале? све: и знаме и траг у песок, све...
--- надополнето: 25 август 2012 во 22:52 ---

prikladna muzika za posleden pozdrav
не бе, глуп филм е.... прашај го Anon :facepalm:

патем, се извинуем на сеирот и оф топикот, ама морав. башка епетен скоро скоро беше полемиката у другиот тред.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
јас не знам од каде тие теории на заговор? мит бастерс ги побија сите наводни докази дека божем никогаш не биле таму. сте гледале? све: и знаме и траг у песок, све...
:facepalm:
Ти си потрошил 40 мин. на таа тема, јас 4000 .........како и да е, да повторам дека конечно ќе ја види можеби месечината од блиску.
 

koskar

Џон Клиз
Член од
27 август 2005
Мислења
566
Поени од реакции
359
:facepalm:
Ти си потрошил 40 мин. на таа тема, јас 4000 .........како и да е, да повторам дека конечно ќе ја види можеби месечината од блиску.
ти 4000, мит бастерс 40.000 и така натаму. месечината нема врска со (евентуален) задгробен живот. така што и тој дел од дискусијата ти е беспредметен, покрај теориите за заговор. а, и настапот ти е топ: демек, драго дете... уште да ми кажеш дека сум наивен и дека ме лажат евреите:eek:, па да си легнам. цепки...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
ти 4000, мит бастерс 40.000 и така натаму. месечината нема врска со (евентуален) задгробен живот. така што и тој дел од дискусијата ти е беспредметен, покрај теориите за заговор. а, и настапот ти е топ: демек, драго дете... уште да ми кажеш дека сум наивен и дека ме лажат евреите:eek:, па да си легнам. цепки...
Имаш теми за таа работа, не ме терај оф-топик.
Слободно пиши, гледам член си од 2005 а прв пут те гледам....
Интересот ти е сигурно огромен, а од тука и знаењето исто така.;)
 

koskar

Џон Клиз
Член од
27 август 2005
Мислења
566
Поени од реакции
359
Имаш теми за таа работа, не ме терај оф-топик.
Слободно пиши, гледам член си од 2005 а прв пут те гледам....
Интересот ти е сигурно огромен, а од тука и знаењето исто така.;)
шо те терам ја у оф топик. ти фраерски (башка во завиена форма со двојно значење) на сите ни кажа дека све е превара <дабл винк>.

RIP Neil Armstrong, btw... ја си одам пред да ме казнат.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
koskar а да одиш во темата за плејбој и да прашаш кога излага нов број или линк за даунлоуд и да не ме замараш?
тенкс
и ја се извинувам за оф топик.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
шо те терам ја у оф топик. ти фраерски (башка во завиена форма со двојно значење) на сите ни кажа дека све е превара <дабл винк>.

RIP Neil Armstrong, btw... ја си одам пред да ме казнат.
Човече прв пут слушам за тебе :)
Имаш тема мистерии, оди таму...инаку јас посакав само да му се оствари сонот.
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.665
Јас неверувам дека овој е првиот кој стапнал на месечината. Америка го лажираа овој момент за да избијат пред русите кои беа први тогаш во све па и на месечината. Лажни американски копилиња.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom