Почина Љубисав Иванов - Ѕинго

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Имам другар од Кратово викаше редовно му ја менувале крвта или како се вика тој процес. Инаку тешко ФК Силекс да згасне. :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287
Гробар на македонскиот фудбал, но неговите "добри" дела не се ограничени само на фудбaлот.

Луѓето од овој тип се причината за балканските транзициони несреќи.

Fuck You на сите кои мислите дека овој морж напраил нешто добро. Треба да се лечите у Бардовци.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.230
40 години генерален директор на рударско-геолошкиот комбинат во Кратово. Заслужува да биде изучуван во економската наука ширум светот, со сите пропратни детали на неговото директорување.

Соодветна му земја.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Гробар на македонскиот фудбал, но неговите "добри" дела не се ограничени само на фудбaлот.

Луѓето од овој тип се причината за балканските транзициони несреќи.

Fuck You на сите кои мислите дека овој морж напраил нешто добро. Треба да се лечите у Бардовци.
Имам чувство дека кај и да е ќе се избаци некој од Телетабис ДОО друштвото на форумов со позитивни зборови. Баш да видиме.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Види го запад



Убаво го испратија и Комити бе, динго и негове десет прсте вријажа предизвикуваа тогаш у фудбалско Скопје, мислиш вардар игра против реал мадрид.

И да, гледајќи го нашиот клупски фудбал, и што се случува у задњи 10-15 години кога фудбалот ни е умрен од смрт, дефинитивно е една од најважните личности у истиот, без разлика на контекстот.
Каков усен опис на инцидентот,дури не мора ни видеото да го гледам. :pos::pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Еден од најголемите гнилежи во историјата на независна Македонија, еден од најголемите лапачи во периодот на приватизацијата, еден од најголемите криминалци воопшто кој се одржуваше на “власт“ повеќе од 30 години. Не роман, него 300 тома текст може да се напише за криминалите на Ѕинго, што на спортски што на друг план.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Каков усен опис на инцидентот,дури не мора ни видеото да го гледам. :pos::pos:
sitel vriea togas, uste do dusa vrijat, posle sekoe kolo i sudiski nepravdi u korist na sileks, na celo so tatkoto na igorce koj uste im e do den denes u televizija, spinuvaa pravea pustea samo za da gi prikazat rabotite poinaku u toa fudbalskata emisija sto ja imaa sekoja nedela vecer.

Pamtam na eden legendaren moment, koga takovski, pretsedatelot na belasica takozvani bate vane, go udrija na gradski, i toa fateno na video, eden starec, bas starec, dedo, zema stolce i baaam u glava dur ovoj begase po skalite na juzna, i posle toa tatko mu na Igorce go vikna istiov u emisija i ovoj se izvinuvase, ne znael so naprail, kako toa stolceto mu doslo vo race, pa videl ne videl pred nego bate vane, i go udril, drami ...

Mislam deka takovski bese posledniot voz od vakvi dilajli od pretsedateli na timovi, negovata belasica i on narocito se zasluzni za Pandev sto ostana vo Italija posle vijaredzo kupot, im go dade na Inter so stojkov, i toa site se tepaa za stojkov a ovoj go shmugnal pandev u dilot iako prvicno ne go barale.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Имам другар од Кратово викаше редовно му ја менувале крвта или како се вика тој процес. Инаку тешко ФК Силекс да згасне. :D
Плус веќе терал со тринаесетото срце, рекордот на Рокфелер со 12 го надмина.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.230
Mislam deka takovski bese posledniot voz od vakvi dilajli od pretsedateli na timovi
Врвната дилајла е Ацуле мајмунот од Прилеп.
Таков калибар на размислување само за разлика од претходно споменатите, елементарно неспособен, шлепач на грбот на Хари.

Мал приказ на каква кадарност станува збор.
“Доста е, кај жената му дома да си делегира судии, на Победа веќе нема да и делегира. Готово е“, изјави Ацуле.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Покрај криминалите на Ѕинго, никад нема да му ги заборавам повеќето гостувања коа домашна публика гага пушташе, а нас по 300 денари карта ни бараше за у Кратово. Беше таква легенда што со џипот на сред терен го возеа за на трибина да го качат у ложа.
 
Ф

Флеш

Гостин
RIP Љубисав Иванов Ѕинго. Пошироката јавност и комитите да знаат дека Ѕинго и Силекс Кратово беа спонзор на ФК Вардар во шампионската 1987 . :cool:

EnBNx3AXUAAm4H4.jpeg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom