Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
Има везе дали првиот пат ќе се полни телефонот 12 саати или не важи више тоа?
Нема везе, ама направи си го ритуалот после да не викаш ние сме биле криви;)
 
Член од
23 декември 2015
Мислења
24
Поени од реакции
17
Има везе дали првиот пат ќе се полни телефонот 12 саати или не важи више тоа?
Тоа беше порано додека производителите користеа Никелни батерии тогаш беше подобро првите неколку пати полнењето да трае подолго, сега се употребуваат Литиум-јонски батерии кои однапред имаат дефиниран капацитет и нема потреба, честото прекувремено полнење може само да ја оштети батеријата.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.096
Поени од реакции
317
Има некој искуство со сервисирање на мобилен во Нептун т.е. нивните сервисери? Ме интересира за колку време го вршат сервисирањето.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Што мислите, да го земам хтц уан м8 за 9000 или за истата сума некој редми 3 про или редми ноут 3?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.992
Поени од реакции
14.791
Што мислите, да го земам хтц уан м8 за 9000 или за истата сума некој редми 3 про или редми ноут 3?
Včera baš eden kolega od soprugata prodade vakov Htc za 10 000 denari.

Sum go rabotel na kratko ovoj telefon, i e mnogu eleganten i dobra kamera ima iako ne gi falat kamerite na Htc. Slikav paralelno so mojot Samsung J5 i Htc-to i slikite bea dosta dobri.

Kolku e koristen Htc-to???? Jas mnogu gi cenam ovie telefoni. Nivniot sens interfejs vadi najmnogu od telefonot. Za sporedba Samsung ima najloš korisnicki interfejs
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Včera baš eden kolega od soprugata prodade vakov Htc za 10 000 denari.

Sum go rabotel na kratko ovoj telefon, i e mnogu eleganten i dobra kamera ima iako ne gi falat kamerite na Htc. Slikav paralelno so mojot Samsung J5 i Htc-to i slikite bea dosta dobri.

Kolku e koristen Htc-to???? Jas mnogu gi cenam ovie telefoni. Nivniot sens interfejs vadi najmnogu od telefonot. Za sporedba Samsung ima najloš korisnicki interfejs
Ne e koristen od Vip mi go nudat. Inaku koristam m7 i sum prezadovolen. Leta iako e od 2013-ta i mislev dali da napravam upgrade na m8.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.992
Поени од реакции
14.791
Ke povtoram.....se prodade poloven za 10 000, eden kolega na drug. Po moe mislenje dobra cena e toa
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ako ne go koristam mnogu primer sum bil na rab se slucuvalo doma koga ke dojdam da si bide na 90 posto no dosta mnogu doma go koristam YouTube facebook web, videa i obicno go polnam pred da legnam znaci eden den mu doagja
И тоа е некаде 3-4 часа Screen on time. За тие пари земи на Xioami остај апгрејд од M7 на M8.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.992
Поени од реакции
14.791
Mozebi Xiaomi-to e po specifikacija podobar, no od M8 ke bidiš mnogu zadovolen, pred se od dizajnot. A neli mobilnite gi zemame od ćef, a ne od nekoi golemi potrebi(za potreba dovolen e bilo koj 4 jadren telefon)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
А што му фали на дизјанот на Xiaomi?
Ако се прави апгрејд и мора да е HTC нека е на HTC 10, а не на M8 кој е скоро исти со M7.
И ако викаш дека е доволно 4 јадрен, што тогаш нема потреба да оди на М8 нека си остане на М7 и парите нека си ги потроши во кафана.
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
HTC m7 = љиљкови/розеви Слики, слаба автономија
HTC m8 =слаба батерија-уште послаба автономија, прилично слаб detail range про сликање
(да не праам муабет дека хардверот е веќе пра стар)

Xiaomi за Македонец=Крш од Кина.

Менталитет јбг :(

(Откако ги "открив" поквалитетниве Кинези-Meizu, Xiaomi, Tcl, One+ и останати,
iPhone ми седи у фиока.)

Samsung после Note 7, чекам да видам што ќе биде со Note 8 и дали ќе биде добар па да се одлучи дали да се даде шанса.

LG, Samsung и останата Бренд Нејм банда, би им дал шанса само и само ако подобрат battery life и да држи бар приближно на Xiaomi, Meizu.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Последно уредено:

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
HTC m7 = љиљкови/розеви Слики, слаба автономија
HTC m8 =слаба батерија-уште послаба автономија, прилично слаб detail range про сликање
(да не праам муабет дека хардверот е веќе пра стар)

Xiaomi за Македонец=Крш од Кина.

Менталитет јбг :(

(Откако ги "открив" поквалитетниве Кинези-Meizu, Xiaomi, Tcl, One+ и останати,
iPhone ми седи у фиока.)

Samsung после Note 7, чекам да видам што ќе биде со Note 8 и дали ќе биде добар па да се одлучи дали да се даде шанса.

LG, Samsung и останата Бренд Нејм банда, би им дал шанса само и само ако подобрат battery life и да држи бар приближно на Xiaomi, Meizu.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Гајче мислење за ZUK Z1.Во Анхоч се продава за 11980ден.Вреди ли?Гледам доста добри рецензии за него.
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
^
Уредот не е лош.

Малце-поише е постар хардверот.
Snapdragon 801 е CPU уште од времето на One+1,Xiaomi mi4.

ZUK е подбренд на Lenovo.

Имаш подобро за парите според мене.


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom