Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.261
Поени од реакции
10.323
Здраво, дали знае некој да ми каже како да ѓи префрлам контактите од телефонот на Сим картичката се работе за Нокиа 5?
Ako e Android(verovatno e) odiš vo Contacts-Menage Contacts-Export/Import Contacts-Export-to Sim

I završen e transferot...so toa što ke se popolni prema kapacitetot na Sim kartičkata
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.377
Поени од реакции
17.907
Нов, си пиши :)
За што го користиш најмногу телефонот, и дали се разбираш од сетирање на софтвер, средување багови и слично, или ги користиш телефониве само за најосновни работи?
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.227
За што го користиш најмногу телефонот, и дали се разбираш од сетирање на софтвер, средување багови и слично, или ги користиш телефониве само за најосновни работи?
За мајка ми е, јас си шибам со нексусот 5ка неколку години веќе. Сакам само да не се расипи одма, да е поиздржлив, да се слуша добро ко ќе збораш и то. За многу сетирање и средвање немам време :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.094
Поени од реакции
3.629
Бест бај за нов мобилен до кај 10000 - 13000?
Еден од најдобрите за таа цена ти е Huawei P10 Lite. Ретко се расипуваат. Добар дизајн има, лесен е за работа, има поедноставен интерфејс за разлика од Самсунг и другите смартфони, па затоа е толку лесен за работа. Има технологија за брзо полнење и издржлива батерија (за разлика од Самсунзите).

Ти го препорачувам. Нема да згрешиш.
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.227
Веројатно ќе одам на самсунгот, како да прочитав негде поплаки од хуавејот. Фала Ви во секој случај!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.564
Поени од реакции
415
Подобро од сетек/анхоч земи го, посигурно ти е и за гаранција и све. Си имаш фискална, писмена гаранција.
Моментално е 14.000 кај нив, во анхоч може и мал попуст ќе ти дадат некои си 500 денари ако им побараш и се претставиш како стар муштерија :)
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.227
Подобро од сетек/анхоч земи го, посигурно ти е и за гаранција и све. Си имаш фискална, писмена гаранција.
Моментално е 14.000 кај нив, во анхоч може и мал попуст ќе ти дадат некои си 500 денари ако им побараш и се претставиш како стар муштерија :)
Преговарав во една мобилара во БТ за 13500, утре ќе ми кажат дали можи. Имам земено ноте 3 од таму и се беше како шо треба, еве години оди без мака. Веројатно ќе го земам утре за таа цена.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.365
Поени од реакции
1.670

Kajgana Shop

На врв Bottom