Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
7 септември 2016
Мислења
182
Поени од реакции
635
Првпат ќе земам ајфон и сакам да земам 6-ка на старо... Дали 16гб верзија е солидна или да не барам ништо под 32 ?
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Првпат ќе земам ајфон и сакам да земам 6-ка на старо... Дали 16гб верзија е солидна или да не барам ништо под 32 ?
6-ката има фабрички пробле со батеријата, на ладно се гасне целиот.
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
6-ката има фабрички пробле со батеријата, на ладно се гасне целиот.
баш 6ката нема, барај 32 гб нова серија пуштени со ајфон 7мицата, топ се.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
6-ката има фабрички пробле со батеријата, на ладно се гасне целиот.
Првпат од тебе ова го слушам за фабричкиот проблем. Тоа што на ладно се гасне е батеријата. Точно. Но не значи дрка тоа е маана на телефонот. Исто како и сите телефони, батеријата им ослабува и после треба да се замени со нова. Тоа е потрошен материјал.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Првпат ќе земам ајфон и сакам да земам 6-ка на старо... Дали 16гб верзија е солидна или да не барам ништо под 32 ?
Ти најубаво треба да знаеш дали би ти одговарало. Од 16 до 32Гб е разлика само мемотијата. Ако правиш често слики би те советувал да си земеш 32Гб. Ако не, ондак би ти завршил работа и 16Гб.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
B

Beginner

Гостин
Самсунг идиоти имам Ј52016 и од кога го апдејтирав 7.1 батеријата многу брзо се троши а премногу бавно се полни дури и кога ми е на полначот а го штракам се празни....Им пишав на фб не вракат некое решение?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Самсунг идиоти имам Ј52016 и од кога го апдејтирав 7.1 батеријата многу брзо се троши а премногу бавно се полни дури и кога ми е на полначот а го штракам се празни....Им пишав на фб не вракат некое решение?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Почекај нов апдејт. Апдејтирај го кога ќе излезе и ќе се среди. Најверојатно баг во софтверот.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Првпат од тебе ова го слушам за фабричкиот проблем. Тоа што на ладно се гасне е батеријата. Точно. Но не значи дрка тоа е маана на телефонот. Исто како и сите телефони, батеријата им ослабува и после треба да се замени со нова. Тоа е потрошен материјал.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Не е точно, iPhone-те во серии имаа проблеми со батерии на ладно, не е уникатен проблем, уште од iPhone 5 се случува тоа, само пошто се работи за бренд кој е број еден од од аспект на популарност, никој не зборел за тоа нешто посебно.[DOUBLEPOST=1513388641][/DOUBLEPOST]
Nokia 6 или Samsung Galaxy J5 2017?
Ова зимај.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Самсунг идиоти имам Ј52016 и од кога го апдејтирав 7.1 батеријата многу брзо се троши а премногу бавно се полни дури и кога ми е на полначот а го штракам се празни....Им пишав на фб не вракат некое решение?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Направи вајп дата и вајп кеш
Ќе ти избрише се ама пробај и извади си што ти е битно
Обично оди на исклучен волуме + хоме и пауер заедно да ги држиш
 
B

BooBojan

Гостин
Имам некој проблем со инсталирањето на ајтјунс на компјутерот.

Некој да има искуство со некое програмче за префрлање на музика без користење на ајтјунс??
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Имам некој проблем со инсталирањето на ајтјунс на компјутерот.

Некој да има искуство со некое програмче за префрлање на музика без користење на ајтјунс??
Ваков начин префрлање музика од ајтјунс до ајфон е најглупаво нешто и најдосадно затоа алтернатива во ПЦто инсталирав iMazing полесно здравје


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Дечки ај помош, незнам дали е права тема. Се логирав на плеј стор на Самсунгот Ј5 на мајка ми со акаунт од мојот телефон и сега на двата телефони се префрлуват истите работи, контакти, слики и слично. Неможам да се одлогирам, а сигурно е лесно? На нексусот е гола вода :)


Edit: Нема потреба најдов ахахаахах :D
 
Последно уредено:
Член од
28 декември 2015
Мислења
25
Поени од реакции
6
HTC Desire 530, не можам да се конектирам на Wifi и Bluetooth.
Кога ќе стиснам на On, копчето се укочува и не реагира ништо.

Направив формат џабе. Има ли спас ?
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
HTC Desire 530, не можам да се конектирам на Wifi и Bluetooth.
Кога ќе стиснам на On, копчето се укочува и не реагира ништо.

Направив формат џабе. Има ли спас ?
da nova ploca

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom